şükela:  tümü | bugün
  • çünkü çok fazla kavuruyor uyanıklar.

https://seyler.eksisozluk.com/…-cok-fazla-kavuruyor
  • starbucks’ın filtre kahvesi berbattır. lakin genelleme yapılmamalıdır. zira ristrettosu pek güzeldir mesela.
  • kahve çekirdeği kalitesi olarak doğru önerme. ama işletme olarak oldukça iyi yönetilen markadır.
    birleşik krallık'tan sonra en çok starbucks şubesi türkiye'de. zaten uk ve tr instagram'da starbucks temalı foto paylaşmaya bayılır.
    ha şu da var, 14 liraya mocha satan mekanlar var oldukça da millet yanmış starbucks kahvesini içmeye devam edecektir.

edit: bazı arkadaşlara şube sayıları dert olmuş. abd'de daha fazlaymış şube sayısı. e heralde daha fazladır yani. burda vurgulamak istediğim starbucks'un yerel kahvecileri sikip atıyor olması. adamlar ağ gibi örmüş ülkeyi. mesela almanya'da 153 adetken türkiye'de neden 417 adet? ilk 10'u da paylaşayım.

abd 5895
    güney kore 1175
    meksika 666
    birleşik krallık 638
    tayvan 435
    türkiye 417
    kanada 399
    filipinler 340
    endonezya 329
    malezya 258
  • mükemmel değil ama fiyat / performans olarak emsali mekanlara göre " çok kötü " denilemeyecek bir sınıflamadadır
  • starbucksın filtre kahvesi ‘pike’ denen türden yapılır ama sumatra veya colombia içerseniz daha cok seversiniz tavsiye ederim.
  • naftalini az koyuyorlar ondandır.
  • evimde yaklaşık 10.000tl lik espresso makinesi ve öğütücü var. cidden elitlik olsun diye demiyorum ama starbucks da verilen şey bana göre bok suyu afedersiniz... ben öyle damak tadı gelişmiş falan biri degilim ama cidden o kadar kötü kavuruyorlar ki... kahveleri koydukları hazneye dikkatli bakın...bütün kahvelerin yağlı bir görüntüsü olduğunu göreceksiniz fazla kavrulan kahve yağını dışarı verir... saf espresso isteyin tadına bakın... o kadar acı ki içilmiyor. o yüzden basıyorlar şurubu zaten...
  • avrupada euro olarak hesaplarsak en ucuz kahve bizim ülkemizdeki starbuckslarda satılmakta. dolar kuru yükselişinden önce ve sonra olarak ikiye ayırıyorum kahvelerdeki tadı. son zamanlarda sebebini anlayamadigim bir şekilde tadı bozuldu
  • bildiğim kadarıyla zaten starbucks'a giden hiç kimse starbucks'ın kahvesi çok iyi olduğu için gitmiyor. gerçek bir kahve eksperi falan değilseniz çok da siklemezsiniz starbucks'ın kahvesinin iyi veya kötü olduğunu. ama kahvenin yanında sunmuş olduğu ortam da hesaba katıldığında, çok lezzetli bir kahveyi rahat edemeyeceğim bir mekanda içmektense starbucks'ın filtre kahvesini götü başı yayarak içmeyi tercih ediyorum. zaten kahveden anlayan adamın starbucks'ta işi ne amk.
  • fazla kavrulmuş olsa da kahve içiyorsunuz 50 kuruşa alınıp 5-10 tl ye itelenen yapay tozları değil, hayır herkesin 3.dalga kahvecilere ulaşma imkanı yokken bu tatava niye.