şükela:  tümü | bugün
  • itiraz edilmesi güç bir gerçek. müşteri akış hızının yüksek olmasıyla alakalı olarak sütü oldukça özensiz köpürtüyorlar. normalde, steaming sırasında süt potunu hafif eğik tutarak ufak bir vorteks etkisi yaratmak gerekir ki süt homojen olarak latte kremasına dönüşsün. fakat bu arkadaşlar süt potunu olduğu yere bırakıyorlar. süt buharla ısınıyor ama doğru düzgün köpürmüyor. eğer latte siparişi verdiyseniz ve içeceğinizin yüzeyinde gözle görülür büyük baloncuklar varsa bu özensizliğin / başarısızlığın işaretidir.
  • kahveleri bile dandik olan bir kahve dükkanı zincirine yapılan eleştiri.

arkadaşlar starbucks kötü bir yer, anlayın artık. tam bir keriz silkeleme mekanı. bu tarz yerler yerine butik kahve dükkanlarını tercih edin, farkı anlayacaksınız.
  • arkadaş hollanda’da yaşıyor sanırım, çünkü türk’lerin en duyarsızının bile bundan büyük dertleri var.
  • anasını siktiğim kahvesini köpüksüz içemeyen kevaşelerin yeni şikayeti. şu kahvenin ne faydası varsa biri bana anlatsın amk.
  • hayatında hiç o makineyi kullanmamış birisinin beyanıdır. kullanmış olsaydı sebebinin sadece özensizlik oldugunu bilirdi. beğenmedin mi latteni istersen on defa yaptır olana kadar. yoneticisine söyle bir kahve uzmanına yaptır cozum cok. ama o makinenin yaptigi kalitede sutu ve kolayligi ben başka hiç bir espresso makinasında görmedim.
  • süt potunun yaptığı dalganın köpürtmesi

(bkz: anlayamazsınız)

süt potunu hafif eğik tutarak vorteks etkisi yaratmak

(bkz: vorteks etkisi)
  • sütlü bir kahve siparişin varsa kahveye önem vermediğin ortaya çıkıyor. sen kahveye önem vermiyorsan adam neden senin sütünü köpürtürken önem versin..