şükela:  tümü | bugün
  • adana'da 15.09.2018 cumartesi günü türkmenbaşı diye geçen caddede bulunan starbucks'ta gerçekleşmiş facia gibi kaza. sorumlu olan şoför umarım gereken cezayı alır. kazada iki kişinin hayatini kaybettiği söyleniyor.

kaza anının görüntüleri

haberin linki

edit: bir suserin ricasi uzerine vefat yerine hayatini kaybettigi olarak duzeltilmistir.

edit 2 : arkadaslar ozelden yazan yazar arkadaslar neden vefat yerine hayatini kaybeden seklinde duzeltme yaptigimi soruyorlar. arasindaki farkin ne oldugunu merak ediyorlar. (bkz: geldi gene tipini sevdigim) adli yazarin ricasi uzerine bu iki kelimenin yakinlari tarafindan daha okundugunda daha az aci verecegini belirtti.

edit 3 : haber linki eklendi. tesekkurler (bkz: jeymeyheyyavrumhey)
  • kaza demişsiniz de bu cinayet.

ekleme:
    erken konuşmuşum. özür dilerim.
    dikkatli izleyince önüne atlayan hayvanları görebilirsiniz. sürücünün suçu var mıdır yok mudur mahkeme bilir.
  • kaza değil adeta cinayettir. bu ne abi ya. bir de 2 kişi vefat etmiş. allah rahmet eylesin, ailelerine sevenlerine sabır versin.

edit: yolda birine çarpmamak için kırıyor. çarptığı yayalar 00.13'de arkada park halindeki siyah arabanın önüne fırlıyor arkadaşlar. videonun sonuna dogru birisi direk oraya yardıma gidiyor. galiba vefat edenler onlar.

00.12 de yoldan iki kişi geçiyor gibi.
  • en ondeki masada oturan kadinin daha yiyecek ekmegi varmis diye dusunduren kaza görünümlü cinayet.
  • herkese ehliyet verilmemesi gerektiğini bize tekrar gösteren faciadır. insanlara etik, ahlak, sorumluluk, dikkat testleri uygulanmalı. direksiyon testinden herkes geçer, şöyle malları direksiyon başına geçirmeyin artık. insan hayatı bu kadar ucuz mu ya?

yalnız oturanları ve sonraki hallerini tek tek izledim; hepsi daha sonra ayağa kalkıyordu. umarım kimse zarar görmemiştir.
  • olay çok feci gerçekten. izlerken kanım dondu. umarım ölen birisi yoktur. adamın bilerek daldığını pek düşünmüyorum. arabadan inerken şok etkisi altında ne yaptığının o an pek farkında değil gibi. yazık gerçekten hem başkalarının hayatını hem kendi hayatını karartmış.
  • ölenlere rahmet, yaralılara geçmiş olsun dilediğim, umarım kazayı yapan arkadaşın gerekli cezayı alacağı cinayet gibi kazadır.

önemli edit: videoyu iki defa izlememe rağmen, karşıdan karşıya geçmeye çalışan iki kişiyi görmediğim için kazayı yapan kişinin cezalandırılmasını dile getirmiştim. tekrar izledim. kaza, o kadar hızlı bir trafik içerisinde yaya geçiti ve ışıkların olmadığı yerden karşıdan karşıya geçen kişilerin de hatası yüzünden gerçekleşiyor,bu durumda bütün suçu kazaya yapan kişiye yüklemek vicdansızlık olacaktır. cümleyi silmiyorum. bu da benim eşekliğim olsun. hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara geçmiş olsun diliyorum.
  • karşıdan karşıya geçmeye çalışan iki kişiye çarpmamak için direksiyonu kıran şoför tarafından yapılmış kazadır. 12. saniyede bu iki kişi görülebilir. hayatını kaybedenler de büyük ihtimal bu kişiler.
  • gördüğüm kadarıyla oturanlardan hayati bir yara alan yok, geçmiş olsun, büyük şans. çok ucuz atlatılmış görünüyor şimdilik. sanırsam o an caddeden geçen 2 kişi hayatını kaybetmiş. allah rahmet eylesin.
  • yavaş çekimde izleyip kafedeki kimseye birsey olmadığını bir tek ben mi görüyorum? hatta kafedeki orta kısımda kimse oturmuyor nasıl bir kader varmış ki arabada tam o ortadan dalıyor, en öndeki kız son anda kaçıyor