şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sürekli starbucks'ta gördüğümüz (freelance çalışanlar hariç) profesyonel işsizlerdir. giyimleri düzgündür, kültür seviyeleri yüksektir ancak hiçbir yerde çalışmazlar.
  • 1 sene kadar bunlardan biriydim, diger issizlerle ve baristalarla kanka olmustuk. bir sure sonra mekanin mudavimi oldugunuzdan yari yariya odemeye basliyorsunuz. fena bir yasam degildi tabi evli, cocuklu adama, kadina gelmez

    ozledim o gunlerimi sorunsuz gunlerimdi. bu arada kahvede takilip gerizekalilarin muhabbetine ortak olmaktan milyon kat iyidir. bunu da eklemem lazim.

    o zamanlar starbucks'ta okudugum makaleler, bu gun amerika'da yaptiklarimin temelini atti. keske hepimiz 1 sene ara verip takilabilsek. surekli calismak zorunda kalmak cok kotu.
  • bahçe'de fıldır fıldır karı kız kesen ve bağıra bağıra konuşan hırbolar dışında benim de özendiğim insan tipidir. dar paçalı nargile cafe tipinin bir farklı versiyonu olan abazan grup'a kıl oluyorum ama onlarda piyasa olduğundan geliyorlar. piyasası olmasaydı gelmezlerdi. gene de nargile kafe'ye takılan tipe göre iyidirler.

    başlıkta bahsedilen kesim bence biraz muğlak ve art niyetli bir tanımlama. kahve sevgim fazla olmadığından, pek gitmem starbucks'a fakat ne yalan söyleyeyim gittiğim zaman en sessiz katlardan birine çıkıp, rahat rahat sohbet etmeyi seviyorum. giriş katı piyasa olsa dahi diğer katlar okumak, konuşmak, çalışmak için ideal. zaten dediğim bölgelerde genellikle çalışanlar, öğrenciler oluyor. bir nevi kütüphane kültürü hakim.
  • uzun saç ve sakal erkeklerde default özellik olarak gelir. yoğun biçimde instagram kullanırlar.