şükela:  tümü | bugün
  • benim bu.

bazen olumsuzluklar olabiliyor tabiki. geçenlerde yine kitap okumak için starbucks ta yerimi almıştım. eski bir roman olan taş meclisini okurken bir yandan espresso con panna içiyordum ki o sesle irkildim. "okuduğunuz kitabı çok severim doğru bir tercih" kafamı kaldırmadan gözucuyla bu hoş yatak odası sesiyle hitap eden kadına bakıp "eski bir roman yıllar oldu okuyalı, tekrar okuyorum" deyip tebessüm ettim. oysa hiçbir romanı tekrar okumam, tek seferde ezberlerim.

vucudunu kaplayan açık yeşil pantolunu ve göbeğini açıkta bırakan tişörtüyle salınarak masama gelip oturdu, kızıl kısacık saçları özenle kesilmişti. tek başına sinemaya gidebilen, tek başına tatil yapabilen ve toplum içerisinde tek başına kitap okuyan insanların çok ilgisini çektiğini belirterek beni daha yakından tanımak istediğini söyledi.

hemen anlamıştım bu kızıl afetin amacını. vajinası yatılı okula verilmiş çocuk kadar yapayalnızdı ve yarraksızlıktan ölecek hastalığına yakalanmıştı. teşhisi koyduktan sonra bu hasta kadını iyileştirmek kalıyordu. o an anladım ki en fazla 45 dakika sonra onu çatır çatır sikecektim.

sohbet ederken bir anda ekşi sözlükten bahsetmeye başladı. sözlüklere pek bakmadığımı söyledim zira yazar olduğumu söyleseydim açıp entrylerime bakıp benimle sevişmekten vazgeçebilirdi bu riski alamazdım. aniden yazarları aşağılamaya başladı. çok troll varmış, bilgi birikimleri zayıfmış, cahillermiş vsvs. her dediğini mecburiyetten onaylıyordum. taaa ki o cümleyi kurduğu zamana kadar.

"özellikle ekşi sözlük kadınları çok beyinsizler, en ufak bir zeka kırıntısı yok onlarda"

derin bir nefes aldım ve artık bu cümleden sonra kendime hakim olamadım. lan dedim bana bak amına koduğum orospusu seni, sen bizim sözlüğümüzün kadınlarına laf edemezsin fahişe kılıklı. hiç tanımadığın adam sırf kitap okuyor diye yanına yanaşmaya çalışan sürtüğün tekisin lan sen dedim. kalk lan masamdan siktirgit bida gözüm görmesin seni dedim. ağlayarak uzaklaşırken romanı da arkasından fırlattım amk, al oku kültürlenirsin allan şoparı seni dedim. sahile gidip bir sigara yaktım, denizi izlerken ekşi sözlüğün bekar ve yalnız kadınlarına ihanet etmemenin gururunu yüreğimin en nadide köşesine bir madalya gibi asmıştım.

bu şarkıyı tüm bekar ve yalnız sözlük kadınlarına armağan ediyorum. kıpss.

http://www.youtube.com/watch?v=rj_ctyc5zqe
  • tunalı starbucks'ta cam kenarı.
  • istanbul'da yaşıyorsa eğer yanlış yerde güzel bir eylem gerçekleştiren insandır.

benim tercihim genelde pera'daki veya karaköy'deki mekanlar oluyor. daha sakin daha güzel.
  • ziyapaşa* starbucks'ta içeri girince soldaki bölüm.

(bkz: reserved)