şükela:  tümü | bugün
  • bazen hüzünlüdür bazen güldürür.

sabah 7de gidersin starbucksa, daha sakindir, baristayla günlük sohbetini de ettikten sonra medusa başlı bardağında kahveni alırsın. o an çok havalısındır.

sonra otobüs durağına doğru gitmeye başlarsın. hayaller lüks araba, gerçekler otobüs. yine de durakta havalısındır, bakışlar senin üstündedir. pis zengin derler, bazıları bakışlarıyla yer, bazıları sallamaz bile.

otobüse bindikten sonrası değişik heyecanlara gebedir. düşünün kartta yetersiz bakiye olmasını, elinde starbucks kahvesi ama kartında para yok, git bir önce don giy de sonra süslenirsin söylemleri havada uçuşur. başka bir zaman ise bol bol dayamalarla geçer, kah sen dayarsın, kah sana dayarlar, ama elde bardak hep durur.

böyle bir enteresan durumdur işte *
  • (bkz: twitterdan arak başlık)

ayrıca 8 tl'ye kahve alınca havalı, metrobüse binince havasız olunmuyor.
  • bizim kültürümüzle yakından alakası olmayan bir durumdur. aslında olması gereken plastik bardak ile çay içilmesidir.
  • 3 gün önce londra'da başımdan geçen olay.

gerçekten inanılmaz, verilmiş sadakam varmış
  • geçin artık şunları 10 liralık kahvenin lafını mı yapıyorsunuz. geçen bir kafeye gittim orada da mocha 10 tl idi. eee ne farkı var yani? çoğu yerler ile aynı fiyat starbucks. 10 liranın sanki değeri kalmışta belediye otobüsüne binen insan diyorsunuz.
    bizim burda dolmuşta 2.5 tl bir yere git gel 5 tl gidiyor kahve fiyatıyla karşılaştıracaksan bu da azımsanamayacak kadar ucuz değil o zaman.

(bkz: ekonomoyi çok eyi)
    (bkz: ülke elden gidiyeah)
  • bence asıl dikkate değer olay belediye otobüsünde aldığın kahve ile sturbucks'a gidip oturmaktır.

hadi yine iyisin iett, senin için yatırım fikri attım ortaya.
  • yarım litre kahveye starbucksta 7 lira vermek varken gideyim de kahveci hacıbabadan bir fincan dandik nescafeye 7 8 lira para mı vereyim? hem starbuckstan kahve alırken neden havalı olayım? hem kahve aldıktan sonra neden otobüse binmeyim? starbucks bu o kadar da abartılacak altın tozu satan bir yer değil.

sturbuckstan kahve aldıktan sonra otobüse de binilir gemiye de binilir otostop da çekilir.

cidden arabica çekirdeklerinden yapılan yarım litre laktozsuz sütlü kahveye 7 lira veriyorum ben. sana çok elit geliyorsa bu durum, starbuckstan kahve alınca çatıya çıkıp helikopterine atlaman gerekiyormuş gibi hissediyorsan, sen kahveci hacıbabada yanmış kakaodan oluşan çözünebilir dandik kahvelerden birisiyle yapılmış fincan kahvene 7 lira vermeye devam edebilirsin.
  • gayet normal olandır. bizim ülkemizde maalesef toplu taşıma kullanmak fakirlik belirtisi olarak görülüyor. gelişmiş ülkelerde ise ilk tercih edilen toplu taşıma oluyor.hatta gidin avrupaya bakın sehir merkezlerinde büyük koca koca bmw,mercedesleri goremezsiniz, genelde mini arabalar vardır. adamların statü sembolu maddi seyler degil kesinlikle. umarım bizde o seviyeye ulasırız bir gün türk milleti olarak özümüzü kaybetmeden
  • maddi durumdan bağımsız olarak, elinde yiyecek/içecek ile hem de kağıt bardaktaki kahve gibi, dökülmeye müsait, sıcak içecekle, beşik gibi sallanan tıklım tıklım otobüse binip insanları tedirgin etmek terbiyesizliktir.
  • belediye otobüsü de neymiş gı. ben yürüyorum çünkü işim yürüme mesafesinde.