şükela:  tümü | bugün
 • yenibosna'da açılacak olan yeni bir alışveriş merkezi.
 • ülker - boyner ortaklığıyla hayata geçen, 2 nisan'da açılacak olan ve "outlet" konseptine sahip bir alışveriş merkezi. bölgedeki yüksek avm rekabetine rağmen başarı sağlayacak bir marka karmasına sahip.
 • 15 nisanda açılacakmış burası. bulunduğu bölgedeki tek migrosa hatta 5m migrosa sahip olacakmış. açık otoparkı olur inşalla.
 • baştan söyleyeyim: şehrin her bir köşesinde pıtırak gibi açılan avm’ leri (alışveriş merkezi) son derecede gereksiz ve itici buluyorum. fakat mimarisi ve iç tasarımıyla şehri bozmayan, aksine artı değer katan, bulunduğu konum ve alışveriş ortamıyla beton yığınından öteye geçebilen alışveriş merkezlerine hiçbir itirazım yok.

  yenibosna’da, altınyıldız fabrikası’ nın karşısında açılan starcity outlet, tam da böyle bir merkez olmuş. geçen hafta gidip göz attım. işte izlenimlerim:

  -starcity’nin iç mimarisi gayet hoş, havalı ve ferah. oysa outlet center deyince insanın aklına karman çorman, iç tıkayan mekanlar geliyor.

  -labirent gibi avm’lerde kaybolur ve yorulurum. akmerkez’de hâlâ hangi dükkan nerede bilmem mesela. starcity’de her şeyi elimle koymuş gibi buldum.

  -sempatik detaylar da var: yürüyen merdivenin yanları gökkuşağı renklerine boyanmış. zeminde yer yer ahşap kullanılmış.

  -tek veya iki-üç markanın indirimli ürünleri için hiç uzaklara gidemem. fakat starcity’de başta beymen seri sonu design (bssd ) olmak üzere, o kadar çok indirim dükkanı var ki bir taşla beş kuş vurma imkanı var.

  -bssd’de şık ve yüzde 70 indirimli lanvin elbiseler de var... çok makul fiyatlara günlük giysiler de. (meraklısına: 200 tl’ye miu miu, kors veya jimmy choo ayakkabı da. küçük numaralar daha şanslı!)

  -diesel, adidas, bilstore, damat, fabrika, home store, divarese, mudo, inci, stefanel, teknosa gibi markaların kendi dükkanları var. bu dükkanlarda sadece sezon sonu ürünler yer almıyor. sadece starcity’ye özel üretilen ürünleri var.

  -üst kattaki yemek bölümü aydınlık, geniş terasıyla sigara içilebilir bir alan. mostar köftecisi çok başarılı.

  alıntı: mehveş emin - milliyet
 • (bkz: star city)
 • dün itibariyle gidip gezmiş olduğum outlet. içeride ve dışarıda otoparkı var. dışarıdaki otopark oldukça büyük ve kullanışlı. starcitynin içi bugüne kadar gördüğüm avm ve outletlerden çok farklı bir tarzda. içi oldukça geniş ferah. kaybolmanıza imkan yok. en üst kattan aşağıya bakınca hemen hemen bütün mağazaların yerlerini kolayca görebiliyorsunuz. gez allah gez dükkan aramak yok yani.en üst katında yeme içme yerleri var. oldukça geniş hemde. bugerking ve mostar köftecisinin yan taraflarından girilen terasları mevcut. atatürk havalimanından kalkan uçakları seyrederken bir yandan da yemeğinizi yemek çok güzel bir duygu. oturdukça oturası geliyor insanın. yerler ahşap kaplama yapılmış. iç tasarım için söylenecek tek söz mükemmel. fiyatlar tamamen bir outlet tadında. kesinlikle pahalı değil. üst segment markaların mağazalarında bile düşük fiyatlı mallar satılıyor. mesela beymenin bir outlet dükkanı var ki sormayın sadece gidin diyorum. adidasın dükkanıda oldukça büyük. aradığınız her çeşidi bulabiliyorsunuz hemde piyasa fiyatının daha altına. gidilip görülmesi gereken bir outlet. fiyatlar açısından zeytinburnu olivium ile yarışır. hatta oliviumun müşterisi buraya kaçabilir. starcityde gerçek manada bir outlet olmuş. unutmadan iç tasarımı oliviuma bin basar.

  (bkz: #17444195)
 • outlet ya da değil, etraftaki avm'lerin de hemen hepsine(212, deposite, forum istanbul, capacity, carousel vs.) gitmişimdir. kısacası burayı beğendim, tekrar gelirim. hatta rakiplerine göre lokasyon olarak hem araba, hem de toplu ulaşım olarak dezavantajlı olmasına göre tercih edilebilir. özellikle de en yakın rakibi 212'ye göre. ancak güneşli tarafından gelirken bir kaç tabela konulması gerekiyor, ilk gidişte bulmak o kadar da kolay değil. servis de varmış ama rota ve hareket saatlerinin olduğu broşür yapmamışlar, garip.
 • okan beyin* yeni reklamcısı.
  anlaşılan o ki evvela hayat sokaklardaydı şimdi alışveriş merkezlerine girmiş ey gençlik.
  (bkz: paranın açamayacağı kapı kalmamış vesselam)
 • yakininda oturan veya calisan insanlar icin mantikli olsa da, benim gibi uzakta yasayanlarin zahmet edip gitmemesi gerektigini dusundugum avm. bakilabilir buldugum uc magaza vardi; beymen seri sonu , forever new ve bebe. ozellikle forever new hem sezon hem eski urunleri satiyordu gittigim sirada, ve avm'nin en iyisi oydu sanirim. yine de ille de outlet konsepti isteniyorsa, optimum daha iyi bir secenek olabilir.