şükela:  tümü | bugün
  • stargate sevenlerin merakla beklediği dizi. voyageri seven biri olarak başlasa da izleyecek birşey olsa diyorum. bi de alışmışım yazları izlemeye boş boş kaldım...
  • set ve stargate tasarımları muhteşem olan dizi.
    stargate.mgm.com dan gateroom seti ve koridor seti silverlight sayesinde gezilebilir.
  • üç dakikaya yakın uzunluktaki yeni teaser videosu şuradan izlenebilir:

http://link.brightcove.com/…81001?bctid=30616871001

ah ulan güzel olmuş bu...
  • pilot bölümünün yayınlanma tarihi 2 ekim 2009 olarak açıklanmıştır. yayınlancak bu bölümler air: part 1 ve air: part 2 isimlerini taşıyor.

ayrıca daha önceleri dizinin ilk 11 bölümünün isimleri açıklanmıştı. fakat bunlarda bir takım değişiklikler yapılmış. 20 bölüm olması düşünülen 1. sezonun, sonradan açıklanan bölümlerinin isimleri ile beraber tam listesi şu şekilde:

s01 e01: air: part 1
    s01 e02: air: part 2
    s01 e03: air: part 3
    s01 e04: darkness
    s01 e05: light
    s01 e06: water
    s01 e07: earth
    s01 e08: time
    s01 e09: life
    s01 e10: justice
    s01 e11: space
    s01 e12: divided
    s01 e13: faith
    s01 e14: human
    s01 e15: lost
    s01 e16: sabotage
    s01 e17: pain
    s01 e18: subversion
    s01 e19: incursion: part 1
    s01 e20: incursion: part 2

görüldüğü üzere bölüm isimlerinden konuya dair bir çıkarım yapmanın da imkanı yok. bize paşa paşa sabredip beklemek kalıyor. stargate sg-1 ve stargate atlantis'i löpür löpür bünyeye indiren ve peş peşe izleyenler için zor olacak gibi. *
  • stargate severlerin sabırsızlıkla beklediği dizimiz bu gece başlıyor. divxplanette de warehouse 13 dizisini çeviren oandiç nickli çevirmen arkadaş görevi almış. yarın öğleden sonra büyük buluşma gerçekleşecek umarım.

: düşündüm de iki bölüm birden yayınlanacak bu gece. onun altyazısı yarın geceye çıksa iyi. öğlene mümkün değil.
  • ilk sezon birinci ve ikinci bölümleri tek parça olarak torrent ağlarına düşen dizi. meraktan byteları sayıyor insan.
  • --- spoiler ---

öncelikle jack,sam ve daniel ı görmek güzeldi

atmosferi bildiğimiz sg den farklı bu kesin ama ben ilk bölümü sevdim her şeyden biraz vardı

gezegene saldıranlar kim di tam olarak söylenmedi sam lucian ittifağı olarak tahmin etsede belli olmaz gerçi dizi açısından pek önemi yok yeni elemanlar baya bi uzakta artık

önümüzdeki bölümü sabırsızlıkla bekliyorum bakalım ilk gittikleri gezegende nelerle karşılaşacaklar

--- spoiler ---
  • daha sadece ilk bölümü izlediğimiz için kesin bir yorum yapmayacağım ancak görüşüm olumlu yönde. evet battlestar galacticadan etkilenilmiş, evet eksikleri var ama kesinlikle "stargate" tadına sahip. bir kaç bölüm sonra daha bi olayların oturacağından eminim.

--- spoiler ---
    3 tane ha'tak bir tauri gemisine saldırıp zarar mı verdi, ben mi hayal gördüm? asgard silahları ve kalkanları eklendikten sonra tauri gemileri 3 tane ori gemisiyle ya da bir wraith filosuyla aynı anda kapışabiliyordu, 3 tane ha'tak mı dağıttı gemiyi? seriously?

--- spoiler ---
  • osman pamukoğlu ve nihat genç'in amerika'daki akrabalarını işe almış dizi*.
  • fragmanında yer alan "looks like we entered the hoth system" ve "empire strikes back" repliklerinin arka arkaya gelmesi, star wars hayranlarının hoşuna gitmiş olabilecek dizi. yanlış anlamış da olabilirim tabi...