• cinemaximum'larda bulunan lazer projeksiyon teknolojisi.

lazer projeksiyon sayesinde özellikle cinemaximum'un diğer birçok salonunda yaşanan karanlık görüntü sorunu sıfıra inmiş. gerçekten netlik ve parlaklık en üst seviyede. 3d filmlerdeki olağan kararmanın bile önüne geçebilecek bir berraklık söz konusu.

yalnız bir şeyi düzeltmek istiyorum; perde kavisli ve imax'ten büyük değil. uzaktan bakınca düz gibi görülmüş olabilir belki ama bildiğiniz kavisli perde. ayrıca perde boyunu küçümseyen arkadaşlara da yeni açılan imax'lerin çoğunun aslında liemax olduğunu üzülerek söylemek istiyorum. perde belki akasya avm'deki imax'e yakın olabilir ama bursa'daki sur yapı marka avm'deki imax'le kıyaslanamaz mesela. bu yüzden de starium salonunun ortalarında oturmanızı öneririm.

sonuç olarak görünü kalitesi gerçekten iyi bir seyir deneyimi sunsa da yine de ilk tercihim mümkünse imax olur.

not: uzun zamandır ziyaret etmedim ama önceki deneyimlerime göre istanbullu suserlara mümkün olduğunca istinye park imax'i tercih etmelerini öneririm.
  • korelilerin birkaç yıl önce çıkardığı sinema teknolojisi.

ekranı imax'ten yaklaşık yüzde 20 oranında daha büyük. imax'in ölçüleri ortalama 16x22 metre iken, starium'un ölçüleri 13x32 metre.

türkiye'de henüz yalnızca maltepe piazza avm'deki cinemaximum'da bulunuyor.
  • hilltown avm karşıyaka cinemaximum'dakinin hiçbir özelliğini göremediğim şey. salon/perde ortalama boyutta ve büyük bile değil. 3d her zamanki 3d (gözlükler de aynı). hatta ses sistemi bile pek tatmin etmedi. imax'e devam.
  • the batman filmine kadar merak ettiğim bir salondu. bir de burada izleyeyim diyerek gittim.

"6p rgb laser projektörü" sayesinde görüntü kalitesi muazzam. pürüzsüz, net ve parlak bir görüntü deneyimi sunuyor. bir sinema salonunda izlediğim açık ara en net görüntüydü. curved perdenin boyutu devasa, içeri girer girmez ilk dikkatimi çeken şey bu oldu. ilk entrylerden birinde ölçülerinin 13x32 metre olduğu belirtilmiş. cidden etkileyici buldum.

fakat ses deneyimi konusunda sıradan bir cinemaximum salonundan farksız. bu işi neden ciddiye almadıklarına hayret ediyorum. bütün film deneyimini baltalıyor. oturup evde izlesem devasa perde harici aynı ses deneyimi ve netlik ile izlerim ve param da cebimde kalır. ses konusuna biraz daha dikkat ederlerse starium salonu türkiye'deki en iyi sinema salonu deneyimini sunar.
  • bende hilltown karşıyaka'da starwars izlemeye gittim. bazı artı ve eksi tarafları var. dev bir curve televizyon hissi veriyor. yine de hemen yanındaki mavibahçe imax salonu kadar büyük bir salon değildi. ses sistemi bildiğiniz gibi, özel bir durum yok.

en büyük artısı gözlüğü takınca renkler çok koyulaşmıyor, çok daha konforlu ve pek baş ağrıtmıyor. en en eksi tarafı ise sinema izliyormuşsunuz gibi bir his yok, daha çok dev bir curve tv gibi.

ben pek ısınamadım ama fena değil, farklı bir şey. projeksiyon makinasının o gürültüsü ışığı, "sihri" pek yok bunda. kore oyuncağı.
  • bugün avengers: endgame filmi ile deneme şansı bulduğum perdedir. normal perdelerden daha büyük ve daha net bir görüntüye sahiptir. en arkada oturmanız boyun ağrısının önüne geçebilir tabi.
  • reklamı iyi yapılamayan salon. ımax'ten daha iyi bir teknoloji/konsept olduğunu iddia edip bunu pazarlayamıyor. henüz deneyemediğim için karşılaştırma yapamıyorum.
  • sinema salonunda görüntüleme teknolojisidir.
    türkiye’de ilk kez cinemaximum maltepe piazza avm de 20 nisan 2018 de uygulacak.
    cinemaximum açıklaması aşağıda ki gibidir
    ———
    cgv mars entertainment group’un film tutkunlarına sunduğu son yeniliklerden biri olan ‘starium’ türkiye’de ilk kez 20 nisan'da cinemaximum maltepe piazza'da açılıyor! her koltukta konfor ve eğlenceyi birleştirirken türkiye’nin ilk “6p rgb laser projektörü” ile izleyenlere daha gerçekçi ve daha canlı görüntü sunuyor.

lazer sinema projektör teknolojisiyle ekrana üstün görüntü kalitesi getirerek yalnızca tiyatrolarda bulunan çarpıcı bir deneyim yaşatan starium ile izleyiciler artık sadece film izlemekle kalmayıp özel bir deneyimin de parçası olacak.

hem 2d hem de 3d filmleri sanki filmin içindeymişçesine özel bir gerçeklikle sunan starium salonlarının ses-görüntü ve özel koltuk ayrıcalığı, izleyicileri filmin içine çekiyor. starium, lazer sinema projektörünün yüksek parlaklık seviyesi, artan kontrast oranı ve canlı renkleriyle bugüne kadar izlenilen tüm formatlara meydan okuyan, eşi benzeri görülmemiş bir sinema keyfi yaşatıyor.
    ——-
  • cgv'nin maltepe piazzada hizmete sunduğu sinema teknolojisi.
hesabın var mı? giriş yap