• çığlık atmaya çalışıp da sesin çıkmaması gibi bi şey bu. şarkı.
  • ilk dinlediğimde ağladığım, ondan sonraki her dinleyişimde de hayatımda hep sorgulanacak şeyler olduğunu anladığım parça... olgun, çılgın ve çözümsüz bir king crimson şarkısı...
  • pek acaip grup king crimson'in "baba yeter bu kadar davul, $oyle yava$ yava$ bir calalim" eseridir, geceden bile daha kara bir karanliktir anlattigi.
  • bir king crimson şarkısı

sundown dazzling day
    gold through my eyes
    but my eyes turned within only see
    starless and bible black

ice blue silver sky
    fades into grey
    to a grey hope that all yearns to be
    starless and bible black

old friend charity
    cruel twisted smile
    and the smile signals emptiness for me
    starless and bible black
  • shuffle'da rastgeldiğinde eğer hemen değiştirmezsem günün geri kalan zamanını domine eden parça.
  • en çok bitişi acıtır parçanın, adeta haykırmaktadır beni bir daha çal diye.. hatta şarkı bunun için yaratılmıştır.. bitişinden başlangıcına geçtiği anlaşılmaz adeta- ağır ağır başlar, karışır da karışır, düzensizliğin o dayanılmaz hazını tattırır ve tekrar yavaşlar, biter ağır ağır..
  • insanı uçuran saykodelik şarkı. aslında şarkı demeye dilim varmıyor çünkü şaheser ilahi ne derseniz deyin ama sadece "şarkı" diye adlandırmak haksızlık olur. gözlerinizi kapatın, yatağa uzanıp kendinizi müzikal doyuma kaptırın. bir noktada delirme eşiğine gelebilirsiniz, olsun, en güzeli de orası zaten.
    bu müziği ortaya çıkaranlar deli olmalı, manyak olmalı, insan üstü über varlıklar olmalı. aklım almıyor öbür türlüsünü. adamlar zamanında bunu yapmış, böyle güzel tanımlayamadığım bişiler ortaya çıkarmış. saygıyla önlerinde eğiliyorum ama bu adamlar yüzünden resmen lanetlenmiş gibiyim, ne çıkarsa çıksın burun kıvırıyorum. hiçbir konsere heveslenemiyorum, 70'lerdeki gibi olamayacağı için. neyse ki progressive, ne kadar dinlersen dinle doyulamayan bir tür, ordan yırtıyoruz.
  • dinlerken beni tepeden tırnağa uyuşturan ve durduk yere adamın amına koyan şarkılar'dandır. evet.

büdüt: imla
  • sadece karanlık sonbahar ve kış günlerinde dinlediğim şarkı. başka vakitlerde radyoda denk gelse kapatırım, başkasının evinde çalınsa rica eder değiştirtirim. bazı şarkıların tılsımı olduğu gibi kalmalı.

"ice blue silver sky
    fades into grey"
  • canli bir performansini dinlediginiz zaman "evet bu adamlar...evet evet bunlar insan...ama nasil yaa..." dediginiz king crimson efsanesi.!
hesabın var mı? giriş yap