şükela:  tümü | bugün
  • porcupine tree'nin 1991 - 1997 arası delerium records sponsorluğunda çıkardığı şarkılardan oluşan best of albümü.

stars die: delerium years olarak da bilinir.

tracklisti:

1 - radioactive toy
    2 - nine cats
    3 - and the swallows dance above the sun
    4 - the nostalgia factory
    5 - voyage 34
    6 - synaesthesia
    7 - phantoms
    8 - up the downstair
    9 - fadeaway
    10 - rainy taxi
    11 - stars die
    12 - the sky moves sideways (phase one)
    13 - men of wood
    14 - waiting
    15 - the sound of no-one listening
    16 - colourflow in mind
    17 - fuse the sky
    18 - signify ii
    19 - every home is wired
    20 - sever
    21 - dark matter

grubun lightbulb sun ve stupid dream öncesi neler yaptığını görmek için faydalıdır.
  • yildizlar bile olebiliyorsa hicbir sey sonsuza kadar surmez diyen huzurlu bir porcupine tree parcasi sozleri ise soyle

the moon shook and curled up like gentle fire
    the ocean glazed and melted wire
    voices buzzed in spiral eyes
    stars dived in blinding skies

stars die. blinding skies.

tree cracked and mountain cried
    bridges broke, window sighed
    cells grew up and rivers burst
    sound obscured and sense reversed

idle mind and severed soul
    silent nerves and begging bowl
    shallow haze to blast a way
    hyper sleep to end the day
  • (bkz: dead star)
  • aslen the sky moves sideways albümünde bulunur. ayrıca moonloop ep'sinde de var sanırım.
  • nerde dinlenmesi gerektiğine çok dikkat edilmesi gereken, bünyeyi bir yerden alıp başka bir yerin en başına koyarken nedeni belirsiz bir iki gözü iki çeşme durumu yaratabilecek bir şarkı. (bkz: kabak koyu)
  • 2009 yılında interraildeyim. güzel eğlenceli bir gezi keyifler yerinde. amsterdamda gün içinde gezerken shuffle'da rastladım bu şarkıya. wilson amcayı çok dinliyordum ama bunu duymamıştım.

işte o günümü sikip atan şarkıdır. 5-6 saat bu şarkı kulağımda şehirde rastgele dolandım durdum. hayatımı geriye sarıp gözümün önünden geçirdim belki de.

normalde böyle dürtüsel bir insan değilim. ama wilson işini biliyor. bu şarkı tam bir ruh hali enjektörü.
  • (bkz: hayvan)
  • bu dunyadan olmayan bir soloya sahip olandir.
  • george barbera isimli kişinin inanılmaz güzel coverladığı bir porcupine tree şarkısı.