şükela:  tümü | bugün
 • decepticon'larda bulunan lavugun krali adamin biri.. sava$ ucagina transform eder ve grupta en hizli ucabilendir (2.8 mach'e kadar cikar), megatron'a muhalefet eder durur, yer $amari oturur yerine susar. yonetimi ele gecirmeye cali$mi$tir ama galvatron tarafindan molekullerine ayrilir sonradan. (bkz: transformers) (bkz: thundercracker) (bkz: skywarp)
 • hiç unutmam, transformers the moviede tahtı ele geçirdikten sonra "my fellow decepticons" şeklinde bir nutuk çekmişti ve krallığını ilan etmişti, ne oldu? galvatron robot cennetine gönderdi arkadaşı. ondan sonra da filmin tadı kaçtı. zira starscream'in asilikleri ve megatron'a sürekli laf sokması filmi ilgi çekici yapardı.
 • ing. yıldız çığlığı.
 • bir kaç aydır piyasada energon figürü bulunabilen decepticon. bu figür kanımca şimdiye kadar hasbronun çıkarmış olduğu en iyi transformers oyuncağıdır. bir kere elindeki müthiş kılıcı, tasarımı ve renk şemasıyla bir animeden fırlamış gibi duruyor. müthiş hareket kabiliyeti de cabası. transformersla uzaktan yakından ilgisi olmayan insanların bile bu figürü çok beğendiğini de eklemeliyim.
 • optimus prime'dan sonra en bir hastası olunan transformers karakteri idi. asiydi, cevvaldi, çenesi durmazdı, takım liderine laf sokacak cesareti vardı. ha sonra o lider onun kafasını ezmez miydi, her emrine boyun eğdirmez miydi, eğdirirdi, o ayrı.
 • puştlukta sınır tanımayan acımasız, decepticon kafasına iyi girmiş pure evil bir duruş sergiler. liderden sonra ikinci olmayı kabullenemeyen tam bir mücadele adamıdır ve mücadelesinde şeref ya da haysiyet gibi değerlere yer yoktur.

  öyle ki megatron dahi kendine yakışmayacak hareketlere bir noktadan sonra girmez; ağır abi çizgisini yerle bir etmezken starscream'i kah megatron'un götünü silmeye kalkıp abi muhabbeti koyarken kah megatron beş dakika autobot'larla savaşmak üzere karargahı terkettiğinde yönetimi ele geçirmeye çalışırken görebilirsiniz. bu denli muhabbeti çekilmez bir karakter arzettigi halde megatron bu adamın kellesini alamaz çünkü dünyayı ele geçirme tutkusu, savaş yetenekleri (uçuş hızı, korkunç ateş gücü) starscream'i çok büyük bir silah haline getirir ve ekipteki yerini sağlamlaştırır.

  gelmiş geçmiş en estetik yıkım makinelerinden biri olan f15'e üstelik kırmızı beyaz renklerle dönüşmesiyle, kollarının yanında taşıdığı füzeleri, uçağın burun ve kokpit bölümünün robota dönüştüğünde göğsüne doğru katlanışı ve başının sağ ve solunda bulunan uçak halinden kalma hava tribünleriyle hatırlanır.

  kendi gibi f15'e dönüşen kankaları thundercracker ve skywarp'la beraber gezse de varlığıyla onları da siler. böyle de alabildiğine rahatsızlık verici ve ne yazık ki çok zor vazgeçilir bir robottur.
 • efendim benim için autobot'larda optimus prime' in yeri neyse, decepticon' larda da starscream' in yeri aynıdır. belki iki karakter birbirinin zıttı olabilir ama starscream yaptıkları ile pek çok kişiye kendini sevdirmeyi başarmıştır. hırslı, arkadan konuşan, gücü elde etmek için hiçbirşeyi yapmaktan çekinmeyen bir bünyeye sahiptir. megatron' dan sonra ikinci sırada gelse de eminim ki pek çok autobot hayranı için kendisinin yeri ayrıdır. şahsen ben megatron' un yerine hep starscream' i decepticonların başında görmek istemişimdir. hatta 1986 yapımı transformers the movie' de megatron, optimus ile yaptığı bir dövüş sonrası ağır yaralanmış yerde yatarken onu öyle güzel tekmelemiştirki starscream orada izleyicilerin içinin yağlarını eritmiştir.

  --- spoiler ---

  2007' de vizyona giren filmde de çizgi filmde sürekli tekrar eden motif devam etmiş ve megatron' dan "you failed me yet again starscream" lafını işitmiştir.

  --- spoiler ---
 • starscream in tahtı ele geçirmeye en çok yaklaştığı bölüm ''starscream's brigade'' bölümüdür(sanıyorum 61.bölüme tekabül eder).ayrıyetten bu bölümde combaticon ları da görürüz.bruticus un omzuna çıkıp megatronu tam alaşağı edecekken stunticonlar ve dolayısıyla menasor megatron un imdadına yetişir.ve starscream bir kez daha başarısız olur.

  hmm efenim ayrıca starscream in yine decepticon tahtını ele geçirmeye çalışıyım derken eline yüzüne bulaştırdığı bölüm için ise (bkz: triple takeover)
 • büyük ihtimalle 2.transformers filmindede görebileceğimiz efsanevi çizgi film karakteri.
 • orta direk erkek cocuklari icin 90'ların ba$inda arzu nesneleri basitti, l.a. gear ayakkabi, amiga olmazsa commodore 64 ve transformers, g.i. joe falan figurleri. bunlar tek tek oldukca pahaliydi, henuz çin falan o kadar el atmami$ imalata.

  bugun elime 1984 cizimi birinci nesil starscream'in figuru gecti. gecmesi gereken gercek tarihten hmm.. 15 yil sonra. starscream lan bu, elimden buyuk f-15 haliyle. $oyle bir yillar akti gozumun onunden.

  acamadim ambalaji 5 saattir, helecandan. ko$ede duruyor. $oyle bir ak$am olsun da, ben seni acip robota cevirmen mi len, ucurmam mi vuuv diye odada. (bkz: canım)