• douglas adams'in kendisi oyunuyla me$gul olurken terry jones'a da romanini yazdirdigi olu$um. bir bilimkurgu kitabi ve bir adventure oyunundan olu$ur. kitap turkiye'de douglas adams yazdi gibi lanse edilmi$tir.. yayincisi paragozdur, adidir..
  • buyuk ihtimalle (bkz: sarmal) yayinevi.
  • sarmal yayinlari tarafindan basilmi$, evet.
  • yayın evinin iflası nedeniyle bulmakta zorlanabileceginiz kitap.
  • oyun bir uzay gemisinin evinizin üzerine düşmesiyle başlıyor, sonrası gemide geçiyordu. grafikleri hoş olmaktan öte süperdi, hakikaten bir uzay gemisinin titanici (lüks açısından) vardı. titania isimli bir ai tarafından yönetilmekte olan gemi, titania'nın parçalarının (mı ne) kaybolmasıyla (mıydı neydi) bir felakete doğru (-ydu galiba) ilerlemekteydi (sanırım).
    burdaki en güzel enstantene kesinlikle countdown yaparken distract edilebilen saatli bombaydı.

gereksiz zorluğu ve maalesef monotonluğu sebebiyle uzun süre oynanamamışsa da (evet, cheat yoluyla sonuna kadar seyrettim tabii) uzun süre oh dear dedirtmiş oyundur bu.
  • douglas adams ın yarattığı terry jones un döktürdüğü süper, eğlenceli bi roman... küfürler aynen çevrilmiş,süper olmuş. bu konuda da çevirmeni tebrik etmek lazım. bi de oyunu varmış ama oynamak nasip olmadı.
  • terry jones unda altinda kalkmayi basardigi lakin asla bir douglas adams olamayacagini gosterdigi kitap..douglas adams gibi karakter yaratamamis terry bey kanaatimce fakat espriler yere dusuruo sizi..hele bomba ile yapilan muhabbetler ve blerontin halkinin ahlak yasalari(mesela seks yapmak icin karsi cinsle 10dan fazla kez disari cikarlar ve sonra ustulerine disi olna beyaz erkek olan boynunda siyah bir kelebek olan bir elbise gecirip dugun adi verilen ayin yapilir..ayrica bir blerontin li tahrik oldugunda 50 sefer tatmin olmassa kendine gelmez..ask bir hastaliktir ve doktor tedavisi gerektirir) beni yere dusurmustur..ozellikle robotlarin hal ve gidisler mukemmel.. rahat uyu douglas adams..

nettie:what a hope in hell! i might as well try to teach turkish to the cat!
  • iddialara göre terry jones kitabı çıplakken yazmıştır.. kitabı neden douglas adams'ın yazmadığına gelince; kendisinin dediğine göre kendisi oyun ile çok meşguldür, ve bir nevi cameo olarak parrot'u seslendirecek olan terry jones'un stüdyoya kayda gelince "yapabileceğim başka bir şey var mı?" sorusuna "kitap yazmak ister misin?" diye cevap vermesi, ve jones'ın da "olur" demesi üzerine böyleyken böyle olmuş oyunun kitabını terry jones yazmıştır..

kapanan oyun yapım şirketi the digital village ise ana sayfalarına (http://www.tdv.com/) bir douglas adams tribute koymuştur. oyun resmen satışta bulunmamaktadır, ebay'den tedarik edilebilir..
  • kesinlikle ağızda hoş bir tat bırakan, kitabın moduna girdiğinizde çok çok çok zevk alarak okuyerip hemencecik bitirivereceğiniz bir kitap, sonrada emin olunki suratınızda gülümse olacak.
  • bulması öküzler gibi zor bunu. eheheh. buldum ve okudum, helal olsun bana bu konuda.

harika eğlenceli bir kitap. her ne kadar douglas adams doğrudan yazmamış da olsa, onun etkisi buram buram göze çarpıyor. diyaloglar, espriler de harika. konu biraz klişe ama mühim değil, göndermeler süper.
hesabın var mı? giriş yap