şükela:  tümü | bugün
 • dunyanin en mal ishletim sistemi sayesinde chok kullanilmaya bashlanan, stop ya da shut down fonksiyoni ichin bile oncelikle basmaniz gereken dugmeye verilen ad.

  bashlatmak.
  chalishtirmak
 • (bkz: start engine)
 • maratonun bashlangic noktasi,
  f1'de bitis noktasinin ilk hali.
 • eskiden trt de yayınlanan motorsporları programının adı .
 • start!
  bas & davul girişi süper olan bir the jam şarkısı. eh ama bu dosdoğru taxman'den* alıntıymış da farkedememişiz onca zaman*..

  it's not important for you to know my name, nor i to know yours
  if we communicate for two minutes only, it will be enough
  for knowing that someone in this world, feels as desperate as me
  and what you give is what you get.

  it doesn't matter if we never meet again, what we have said will always remain.
  if we get through for two minutes only, it will be a start!

  for knowing that someone in this life, loves with a passion called hate
  and what you give is what you get.

  if i never ever see you
  if i never ever see you
  if i never ever see you again.

  if i never ever see you
  if i never ever see you
  if i never ever see you again.

  and what you give is what you get
  and what you give is what you get
  and what you give is what you get
  and what you give is what you get
  and what you give is what you get
  and what you give is what you get!
 • fire and skill adlı the jam tribute albümünde beastie boys tarafından yapılmış çok başarılı bir cover'ı bulunan weller bestesi..
 • quake 1 in giris haritasidir. zorluk ve episode secimi burada yapilir. 4. ve son episode the elder world e gecmek icin icine atlanilan havuzdan bicimli bir sekilde asagi dusulurse, tahta bloklarin uzerinden gizli tunele girilip oyun nightmare seviyesinde oynanabilir. harita multiplay oynanirsa ayni tunelin sonundaki teleport un acildigi odadan quad damage a ulasilabilir.
 • start buttonın kökeni için (bkz: start me up)
 • bir uygulamanın ilk başlangıc noktası*
 • "strategic arms reducing talks".
  stratejik silahların indirimi antlaşması.

  1980'de abd başkanı olan 6ronald reagan`, başlangıçta salt 2 antlaşmasına karşı bir tutum takınmasına karşın, büyük ölçüde nato'nun avrupalı müttefiklerinden gelen baskılar karşısında stratejik silahların azaltılması görüşmeleri (start) adıyla bilinen bir öneride bulundu ve abd ile sovyetler birliği arasında 1982 haziran'ında cenevre'de görüşmeler başladı. ancak, nato'nun avrupaya cruise ve pershing ii gibi orta menzilli füzeler yerleştirmesi ve reagan'ın uzayda füze savunması temeline dayanan stratejik savunma irişimi (sdi)çalışmalarını başlatması üzerine sovyet tarafı görüşmelerden çekildi.

  1985 yılında yeniden başlayan start görüşmeleri daha kolay anlaşmaya varmak için üç ayrı bölüme ayrıldı. stratejik nükleer silahlar, orta menzilli füzeler ve uzay silahları. iki önderin 1986 ekim'inde katıldığı reykjavik zirvesinde görüşmeler, reagan'ın sdi'da ısrarı yüzünden başarıya ulaşamamışsa da, 1987'de orta menzilli füzeler üzerinde anlaşmaya varılmasıyla start'ın önündeki engeller kalktı. sovyetler birliği, 1989 eylül'ünde sdi konusunda yumuşamadı ve abd'nin yeni başkanı george bush'a görüşme önerisinde bulunuldu. 1990 haziran'ında washington'da bir araya gelerek start kapsamına giren konularda bir ön anlaşmaya vardılar. abd ile sovyetler birliği'nin savaş başlıkları sayısının 12.000'den 9.000 dolayına indirilmesi öngörülmekteydi. 31 temmuz 1991'de moskova'da bush ve gorbaçov start 1 antlaşmasını imzaladılar. anlaşma, abd ve sovyet stratejik nükleer güçlerinde yaklaşık %25 ile %30 oranında bir indirime gidilmesini öngörüyordu. buna ek olarak, anlaşma koşullarına uyulup uyulmadığını izlemek üzere geniş ve önceden izin almayı gerektirmeyen bir yerinde denetim sistemi kurulacaktı.