şükela:  tümü | bugün
  • magazine kaymaya başlayan program. uzay, kara delikler, galaksiler tartışılıyordu. ufkumuz açılıyor, nasa vizyonlarını dinliyorduk.
    eski ve yeni astronotlar, fizikçiler, matematikçiler detaylıca bilgi aktarmaya çalışıyordu.
    evet hala benzer konular işleniyor. fakat neden olduğunu bilmediğim şekilde programa aldıkları magazin isimlerinin sorduğu sorular bazen sinir bozucu olabiliyor. misal; “nasa uzayda sex deneyi yaptı mı”? nasa çalışanı şaşırdı ve “hayır böyle birşeyi planlamadık, bu özel birşey” şeklinde naifçe cevapladı. cevap veren kadında fizikçi, muhattap kaldığı soru ortada.
  • evimizin kişisel astrofizikçisi neil tysonun harika programı.

+quantum fiziginde en cok verilen cevap nedir?

-bilmiyorum.

+dogru cevap.
  • nat geo tv internet sitesinde türkçe dublajlı halde izlenebilecek talk show. neil reyiz 40 dk. sadece osursa bile izlerim şahsen
  • son bölümüne richard dawkins'in konuk olduğu program. dinlemek için;

https://soundcloud.com/…1?in=startalk/sets/podcasts
  • neil degrasse tysonin hemen hemen her bolume bill nye "the science guy"i cagirdigi program. adamlarin muhabbetleri gercekten guzel. evrimden giriyorlar, tekillikten* cikiyorlar. ucan arabalardan giriyorlar. altin orandan cikiyorlar. neil biraz daha bilim adami gibi yaklasiyor. bill daha cok muhendis yaklasimi sergiliyor. ikisi de karmasik bilimi basitlestirerek anlatma konusunda cok iyi. soyle de samimi pozlari var kendilerinin. zaten neil gecenlerde "en iyi bilim iletisimcisi" tadinda bi odul almisti.

bu arada neil programa her hafta ya degisik kisileri cagiriyor, ya da gidip roportaj yapiyor. en son konustuklari tipler: richard dawkins, peter max, elon musk. dinleyiniz.
  • biz hala beyaz show amk.
  • eğer bilimle ilgiliyseniz mutlaka takip etmeniz gereken bir kanal.

özellikle de chuck nice ile çekilen programları izlerken aynı zamanda da eğleniyorsunuz.
  • neil degrasse tyson tarafından hazırlanan ve sunulan, her hafta farklı ünlü biliminsanları ile birlikte yaptığı talkshow.

her çarşamba saat 22:00'de national geographic kanalında yayımlanır.

öyle keyifli bir ortam sunuyorlar ki neil ile kanka olup programa konuk olmak isterdim.

http://natgeotv.com/tr/yildizlarla-bulusma
  • en büyük falsosunu, lance armstrong'u konuk ederek vermiştir.
  • başlamadan 1 saat önce gerekli bira, sigara, çerez stoğunu sağlayıp heyecanla televizyon karşısında beklediğim program.
    az önce de ''evren bir simülasyon mu?'' sorusu üzerinden kuantum fiziğiyle alakalı çok faydalı soruları, mizahi bir yaklaşımla irdeledi.
    bir kaç kere kendimi tutamayıp alkışladım.
    deliriyorum belki de ama bu adamı ve yaptığı işleri deli gibi seviyorum.