şükela:  tümü | bugün
 • son derece hızlı giden günlük yaşantıda eğer kendi temponuzu biraz yavaşlatabilirseniz frank langellanın olduça başarılı performansı için izlebilecek 2007 yapımı film.

  --- spoiler ---
  film geçmiş zamanlara takılmış, 1950-1960'larda büyük başarılar kazanmış ancak romanları tarih olmuş, baskısı tükenmiş, şimdilerde kitap eleştirmenleri dışında kimsenin pek adını bilmediği leonard schiller hakkında tez hazırlayan kitap kurdu heather'ın schiller ile tanışması ve sohbetleri üzerine kurulu. leonard schiller'ın kızı ve biyolojik saati sonucu çocuk istemesi ve yaşadığı ilişkilerde konuyu renklendiriyor.

  konu ilk başta roman yazmak, karakterlerin oluşması, onların sürüklenmesi ve yazarın kişisel hayatının romanlarına nasıl aktığını gösterirken daha sonra heather - leonard ve leonard'ın kızı ariel ve ilişkileri yumağına dönüşüyor.

  çok güzel daha işlenebilir, içinden farklı açılardan bir kaç film çıkabilecek film çoğu zaman temposunu bulamıyor.

  ne var ki frank langella olayı bitiriyor ve muhteşem bir performans gösteriyor.
  --- spoiler ---

  http://www.imdb.com/title/tt0758784/
 • lauren ambrose için dahi izlenebilecek film. frank langella ise içindeki üzücü tim'i bize gösterdi. filmin en güzel sahnelerinden biri ise tartışmasız olarak;

  --- spoiler ---

  heather leonard'ı hastahaneden çıktıktan uzun bir süre sonra ziyarete gelir ve her kadın gibi tatavaya başlıyor. leonard, önce sessizce onu dinliyor ve sonrasında karşısında oturan heather'ın yüzüne elini uzatıyor. hastalıktan yorgun haldeki leonard zar zor uzanıyor haliyle. heather da bunu görünce yanağını o'na yaklaştırıyor. ve o an tanrı'nın eli maradona'nın değil leonard'ın eli olduğu o tokatla anlaşılıyor.

  --- spoiler ---
 • yönetmenliğini andrew wagner'in yaptığı, frank langella'nın müthiş bir oyunculuk sergilediği, 2007 yapımı güzel bir film.