• yeni nesil online iş modellerinden, "abonelik sistemi" tarzı oluşumlara evsahipliği yapan iş ortamı.
    kurucularından olan boğaziçi'nden üniversite arkadaşımla bugün sohbet ederken bana sistemi biraz anlattı, ben de basitçe anlatayım. abonelik * denen sistem ile, önce hedef kitle belirleniyor. sonra bu kitleyi, sürekli olarak memnun tutacak içerikte paketler hazırlanıyor. bu paketler, aylık / haftalık olarak müşterilere gönderiliyor. müşterilerin kredi kartından da belirlenen periyotta çekim yapılıyor. müşteri tabi ki istediği zaman aboneliği iptal edebiliyor. örnek üzerinden gidersek, koç grubunun * arkasında olduğu bezimgelsin.com bu sistem üzerinden çalışıyor. bu site, bebeğin kaç aylık olduğunu ve o ay kaç paket bez tüketileceğini az buçuk tahmin ederek bir aylık, üç aylık, yıllık gibi üyelik paketleri sunarak, bebek bezi alma işini ebeveynlerden alarak, bezleri kapılarına getirip ulaştırıyor. kendi adıma ben de "mamakapıda" gibi bir isimle (tam ismi şeyedemedim, daha iyi gibi ve klişe kokmayan fikri olan varsa yeşillendirebilir) bir kedi / köpek maması aboneliği servisi üzerinde kafa yormaya başladım. bu site üzerinden kendi sitemi ücretsiz kurdurup, subscriber alınca da aylık mamaları kargolattıracağım tanıdık bir pet shop bulup işin içinden çıkacağım. yani sıfır maliyet ve sıfıra yakın bir eforla, kendi satış işimi kurmuş olacağım. hayırlısı...
  • ben de bu sistem üzerinden sponsorlu içerik yazıp, "site arkadaşımın dersem kimse olayı çakmaz herhalde" mantığıyla entry girip zekanıza hakaret eden yazarları sikmesi için dev gibi zencileri 3, 6, 12 aylık periyodlarla kiralamaya yarayan bir site kuracağım. ilk 77 yıl ücretsiz. maksat işiniz görülsün, ayağınız alışsın.
hesabın var mı? giriş yap