şükela:  tümü | bugün
 • yes'in talk albumunun 4. $arkisi.

  you can hear the siren screaming,
  take me to the promised land;
  see the intervention
  take you higher and higher.
  see we are the giving world,
  we are responsible,
  we're not about to break-

  it's just a state of play
  it's just a state of play

  this is the revolution,
  coming with the giving world
  no need to wait for your
  appointment is made.
  no need to ask for help,
  it's in the love we breathe
  dancing in the new design

  it's just a state of play
  it's just a state of play

  secret needing,
  from this love i'm feeding
  high time flying,
  from your love i'm feeding
  high time flying,
  monumental reaching to god love
  secret needing,
  all i really want to know right now...
  the state of play
  are you looking at it
  is it looking at you.

  it's just a state of play
  it's just a state of play

  no point in kidding,
  let the children split the atom-
  a firm believer this
  appointment with love.
  all those who look for glory,
  they see the flags are flying,
  they hear the siren screaming-
  it's just a state of play
  it's just a state of play
  secret needing,
  from this love i'm feeding
  high time, flying,
  all i really want to know,
  right now, right now...
  (i want to be inside your heart)
  i want to know right now,
  is this the state of play.
  are you looking at it.
 • fight club'tan sonra brad pitt ve edward norton'u tekrar bir arada göreceğimiz film. aynı adlı bbc dizisinden uyarlanan filmin yönetmeni kevin macdonald. ayrıca helen mirren, robin wright penn ve rachel mcadams'da filmin diğer oyuncuları.
 • brad pitt'in son anda senaryodaki bazı noktaları bahane ederek kadrodan ayrıldığı filmdir. universal film şirketi pitt'i dava etme aşamasındadır. her türlü hazırlık tamamlanmış, çekime iki hafta kala kendince haklı sebeplerle filmi bırakmıştır. brad pitt'in ilk defa yaptığı bir şey değildir, zira darren aronofsky'nin the fountain filminde de aynı kıllığı yapmış, yönetmeni zor durumda bırakmıştır. ancak bana kalırsa iyi olmuş çünkü efendim hugh jackman filmde çok daha iyi durmuştur.
 • brad pitt ile anlaşılamaması sonucunda kadrosuna russell crowe' u dahil etmiş olan film.

  http://www.sinemaestro.com/…sk=view&id=360&itemid=1
 • 2003 yapimi sahane bbc mini dizisi. bbc dizisi takipcileri icin all star gibi kadrosu var: life on mars'in basrolundeki eleman, hustle'in basrolundeki eleman, morrissey dizisinin morrissey'i, sonra bill nighy. 6 bolum, her bolum 85 dakika. bir milletvekilinin evlilik disi iliskide oldugu yardimcsinin oldurulmesi uzerine olayi arastiran muhabirlerin uc dort gunluk haberi olusturma oykusu. bas muhabirin milletvekilinin yakin arkadasi olmasi, sonra aldatilan karisiyla iliskiye girmesi bu arada cinayetin arkasinda tabi ki daha buyuk hesaplarin cikmasiyla ortalik karisiyor. muthis bbc atmosferi, bill nighy ve bas muhabir onde olmak uzere acayip oyunculuklar var. amerikada filme uyarlanacakmis; olurdu olmazdi diye tartismaya gerek yok. zaten olmayacagini biliyoruz da basrol milletvekili rolunde ben affleck kazmasini oynatmak ne oluyor? resmen bbc'ye hakaret..

  edit: yazmadan olmaz genç fırlama muhabir ve bill nighy'nin oğlu james mcavoy da süper.
 • ülkemizde 17 nisan 2009 tarihinde gösterime girecek olan 2009 amerikan yapımı sinema filmi. filmin yönetmeni kevin macdonald. süresi 118 dakika olan filmin konusu kısaca;

  --- spoiler ---

  cal mcaffrey (russell crowe), mali durumu çok iyi olmayan bir gazetede çalışan başarılı bir muhabirdir. bir gece esrarengiz bir cinayet işlenir ve bu hikayeyi takip etme görevi, fazla otoriter bir yönetici olan cameron lynne (helen mirren) tarafından cal mcaffrey’e verilir. stephen collins (ben affleck) ise hükümet adına savunma ihalelerini takip eden başarılı bir milletvekili, aynı zamanda kongre üyesidir. aynı günün sabahı kongre adına bir açık oturuma girmeden önce, savunma ihalelerinde araştırmacı olan sonia baker’ın (maria thayer) ölüm haberiyle sarsılır. bu ani gelişme üzerine stephen collins’in verdiği beklenmedik tepkiler, onun sonia baker ile bir ilişkisi olduğu yönünde dedikodulara sebep olur. stephen collins, cal mcaffrey ve stephen collins’in karısı anne collins (robin wright penn) üniversiteden beri çok fazla içli dışlı bir arkadaş grubudur. sonia baker cinayetinin takibi ise cal mcaffrey ile aynı gazetede çalışan genç ama gözü pek muhabir della frye’e (rachel mcadams) verilir. ancak zaman geçtikçe ve cinayetlere dair ipuçları bulunmaya başlandıkça ilginç bir gerçek ortaya çıkacaktır; cal mcaffrey’in araştırdığı cinayet davası ile sonia baker davası aynı noktada düğümlenmektedir. daha da ilginci ise, sonia baker davasının arkasında değeri milyon dolarları bulan akıl almaz oyunlar vardır. cal mcaffrey bu oyunları çözmeye çalışırken, mesleği, duyguları ve gerçekler arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.

  --- spoiler ---

  (bkz: http://www.bidunyafilm.com/film_detay.aspx?id=6317)
 • the departed, the bourne ultimatum,enemy of the state gibi filmlerin yanında esamesi bile okunmayacak 10 üzerinde 5 kuru kafa eden vasat film.
 • olmamis bir film degil tabi ki, 2 saat ilgiyle oturduk izledik sinemada, russell crowe gayet iyiydi her zamanki gibi ama film tam oturmamis, bbc dizisini bilemiyorum ama 10 saatlik bir diziyi 2 saate her yonuyle sikistirmak istemisler gibi geldi, hem ozel iliskiler tam oturmamis o yonden zayif, biraz medyanin bugunku durumuna vs deginmek istemisler gibi geldi onu da yapamamislar, savunma sanayisinin ozellestirilmesi gibi onemli bir konuyu biraz deselim demisler ama cok yuzeysel kalmis...

  yine de keyifli bir iki saat gecirdik, allah razi olsun:)
 • benim gibi oyuncu kadrosuna bakıp ümitlenen kişiyi dumurlara sevk eden film.

  --- spoiler ---
  adını unuttuğum çaylak muhabir kız dışında herkesin kötü adamı oynadığı bir film olmuş.filmin başlarında, finalde sürpriz birşeyler olacağını tahmin ediyorsunuz, sadece eldeki bir kaç oyuncuya bu sürprizi yuklemek kalıyor.filmde, cal'in katilin evine gittiği sahne ve otoparkta oynadıkları saklambaç oyunu hariç pek bir hareketlilik yok.

  --- spoiler ---

  gidip, güzelim 2 saatinizi bu klasik trt1 filmine harcamayın derim.