şükela:  tümü | bugün
 • ing. arkası uzun otomobil. örn: tofaş kartal
  steyşın olarak türkçeye uyarlanmıştır
  sw olarak kısaltılabilir.
 • diğer markalardan farklı olarak alfa romeo'da sportwagon, audi'de avant, bmw'da touring, fiat'ta weekend, ford'da turnier, mercedes'te t modell, opel'de wagon veya tourer, renault'da sadece wagon, peugeot ve citroen'de break, skoda'da combi, seat'ta vario, volkswagen'de variant diye nitelendirilen model...

  ingilizler estate demeyi sever bir de.
 • en hızlı stationlar: (bkz: audi rs4) (bkz: audi rs6)
 • son derece kullanışlı, rahat ve işlevsel olmasına rağmen türkiye' de tercih edilmeyen otomobil modeli. daha çok amerikan arabası olarak tabir ediliyor bir de. filmlerde falan görüyo tabi yurdum insanı. "siteyşın vagonu amerikanlar pek seviyor" diyo ondan sonra. acı birşey tabi.
 • avrupalı dingillerin, arabayı hafta sonu kamyonet yerine de kullanırız, moloz neyin taşırız mantığıyla aldıkları için genelde tercih ettikleri araba modeli. hatta bunların araba test programları "bakalım bunun bagajına 3 kişilik koltuk giriyor mu?" şeklinde testler yapar adamı çileden çıkarır.
 • türkiye'de üvey evlat muamelesi gören otomobil tipi.

  artık daha şık ve daha kullanışlı olmalarına rağmen haklarındaki yorumlar hiç değişmiyor.
 • türkiye'de kartal ve renault 12 torosların beyinlerde yarattığı imgeler sebebinden hakettiği yeri alamıyor.

  audi firması a4 için ilk çıkarttığı rs4 modelini o sırada satılan a4'lerin yüzde 60 station wagon (avant) olduğu için müşterilerine saygıdan sadece station wagon çıkarmıştı. audi hala rs modellerini hem sedan hem station wagon çıkarıyor. bildiğim kadarı ile yurt dışında station wagon satışları azımsanmayacak kadar yüksek.

  günümüz station wagon arabaların aslında tarz olarak hatchbacklerden farkı yok. tek fark biraz daha uzun olması ama bu uzunluk araba ilk tasarımında düşünüldüğü için bizim kartallar gibi sedandan bozma gibi görünmez. şahsi fikrim bir çok arabanın station wagonunun sedanından güzel ve sportif durduğu. ama düşünün ülkemizde birinin özellikle mercedes c serisi, bmw 3 serisi veya audi a4 ü station wagon aldığını. nasıl dalga geçerler.
 • turk aile yapisina(ne demekse) bu kadar uygun olmasina ragmen, gorgusuzlugumuzun neticesi olarak hakettigi ilgiyi goremeyen otomobil tipi.
hesabın var mı? giriş yap