şükela:  tümü | bugün soru sor
  • almanca toz.
  • dokme demir tencereci. fransizdir. kapagini cevreleyen girintili ozel tasarimi sayesinde, tencerenin icindeki buharin esit halde dagilmasini sagliyor. rakibi le creuset ile bu tasarim sayesinde ayriliyorlar zaten.
    bir de le creuset'nin ici cilali emaye iken, staub'larin ici siyah mat emayedir. zaman icinde le creuset'nin cilasi yapismama ozelligini kaybederken, staub gozenekli emaye ic yuzeyi sayesinde kullandikca yapismamaya baslar.
    yillardir suren giden le creuset mi, staub mi sorusuna bir turlu cevap bulunamazken; benim kisisel tercihim staub'dan yana olmustur. le creuset'nin renkleri, bicimleri cok guzel ama staub gibi guzel braising yapip, eti ve yemegi bu kadar guzel karamelize edenini gormedim.
    bir de isin yigidi oldur, hakkini yeme kismi var. staub benim gozumde sadece tencerecidir. krep tavasi disinda, tavalari bana gore cok da basarili degildir. le creuset ise tava konusunda kesinlikle staub'dan daha basarili.

http://www.staub.fr/

not: yazdigim emaye cesitlerini turkce'ye yanlis cevirmis olabilirim. belki daha dogru terimler vardir kullanilan, ki ogrenmeyi cok isterim. cani isteyip de arastirmak isteyen olursa ingilizce terimler soyle;
    (bkz: enamel) *
    (bkz: black matte enamel) *
    (bkz: smooth gloss finish) *
  • zwilling j.a. henckels grubuna ait bir marka.
  • çok çok kaliteli dökme tencereleri olan markadır. tencere kapaklarında bulunan özel kıvrımlar sayesinde pişirirken duyu buharlaşıp gitmez devir daim yaparak tekrar tencereye döner ve eşsiz lezzette yemekler yapabilirsiniz. eğer dökme tencere alacaksanız gözünüz kapalı alın derim.
  • esse'de şu an çok iyi inidirimlerle alınabilmekte. seveni kaçırmasın derim.
  • dün gece bir şekilde kendimizi gaza getirip bugün almaya karar verdik esse'den, fiyatlara zam gelmiş. dün gece 550 olan tencere 700 olmuş. %50 indirimle hem de.
  • neredeyse üçte biri fiyatına aynı kalite ve fonksiyonda. yerli lava marka tava varken yanından bile geçmeyeceğim arzu nesnesi.
  • nikon canon kapismasindaki gibi taraf secmeniz gereken bir tencere markasi. bu aldiginiz tencereler kurufasulye, yahni vs gibi bircok uzun pismesi gereken yemegi dusuk ateste pisirmenizi saglar. en onemli noktasi icindeki o enamel denen kaplama. piyasaya yeni giren tencerelerin tercih edilmemesinin en buyuk sebeplerinden biri o. bu staub le creuset yillardir bu isin prii olmus durumdalar. kalite kontrolu yapan adamin ismini etiketle yapiustiriyorlar tencerenin icine. fakat gercekten pahali bu tencereler. alirken iyice dusunun nede kullanicam diye. yemek yapmiyorsaniz, iyi bakmayacaksaniz olu yatirimdir. yerli lava demis biri yukarida, sadece gotunuzle gulun efendim.
  • 26 cm çaplı, yuvarlak döküm tavası 150 tl ve 24 cm çaplı, kapaklı döküm tenceresi 300 tl fiyatla satılan kaliteli marka. kampanya enplus'ta. sadece kırmızı* renkler indirimde. seveni kaçırmasın.
  • bugün 1400tl. den 1100 tl.ye düşen bir adet orta boy tenceresini gördüğüm fransız tencere markası.