şükela:  tümü | bugün
 • bad religionun recipe for hate albumunden pek guzel bir parca.
 • eski bir irc server adi
 • diablo 2 lord of destruction da 2 soketli armorlar icin rune set. tal ve eth runalarindan olusur. özellikleri ;

  magic damage reduced by 3
  +6 to dexterity
  +15 to maximum stamina
  poison resist +30%
  regenerate mana 15%
  25% faster run/walk
  25% faster cast rate
  25% faster hit recovery
 • bir portun stealth olarak nitelendirilmesi, port acik da olsa kapali da olsa, porta gelen requestlerin olumlu yada olumsuz hicbir $ekilde cevaplandirilmamasina denir. bu yuzden porta bakarak orada bir bilgisayar olup olmadigi dahi anla$ilmaz. bamba$kadir.
 • ismiyle pek de alakası olmayan şekillerde kullanılan uçakların olduğu uçaklı film. pilot kişiler dikkatleri üzerlerine çekmede son derece başarılı. herşeyden önemlisi; efektlerle uğraştıkları kadar senaryoyla da uğraşsalarmış pek güzel olacakmış.

  --- spoiler ---
  sivilleri öldürmeyiz triplerinde her görev öncesi abort diye yırtınan üçlümüz, yapay zekanın aklına uyup verilen iki görevi de tamamladı(abi edi saldırdı önce.bütün suç onda vala). güzel. sen 3 teröristi öldürmek uğruna şehrin orta yerinde bi binayı sistemli bir şekilde patlat. sonra nükleer başlıkları patlatıp köy dolusu insanı radyasyonla sıva. rusya hava sahasına dalıp rus uçaklarını patlat eyvallah. korede gayet doğal görevlerini icra eden(ulan gökten zembille inmişsin kimsin nesin.kaçarsan kovalarlar haliyle) takip timini harla, o da tamam. e be güzel kardeşim ne duyarlı tripleri yapıyosunuz! önünüze gelenin amına koydunuz. bilyor dolarlık uçakları da tek tek ziyan ettiniz zaten.
  yapay zekalı uçağın yaratıcısıyla konuşurken "hissedebildiğini" ortaya koymasıysa bunca saçmalığa tuz biber oldu, gereksiz boktan bi klişe ve ayrıntı oldu(oldu gözlerim doldu). ayrıca; bir beyaz dişi, bir beyaz erkek, bir de zenci erkek. her zamanki gibi zenci öldü.
  yapay zekalı uçakta mp3 player ve binlerce şarkı standart olarak konulmuş ve aksiyon durumuna göre çalacağı şarkıyı kendi seçiyor. bak..
  --- spoiler ---
 • bir bad religion $arkisi.

  sozlerini de yazayim tam olsun:

  stealth
  this weekend i will spend over 800 million dollars on drugs.
  first i will continue pushing free narcotics for all low income people not now
  covered and soon after that we can get rid of each and every one of them. and
  i'm doing what i think is right, and they will certainly deserve it. and i...

  (the lyrics to stealth are spliced together from president bush's state of the
  union address in 1992).
 • (bkz: fear the sky)
 • f35* projesinin son insanlı savaş uçağı projesi olduğu ve önümüzdeki 50-60 sene içerisinde savaş uçağı pilotlarının kademeli olarak görevlerini insansız hava araçlarına bırakacağı göz önünde bulundurulursa konusu çok da uçarı olmayan film.
  "şu anda yapay zeka, bu uçaklarda kullanılıyor mu peki?" diye soranlar için, yapay zekanın uçuş esnasında fotoğrafı çekilen yer görüntülerinin, daha önceden çekilmiş yer fotoğraflarıyla karşılaştırılarak iha*'nın, gps gibi bir ülkenin* tekelinde olan bir konumlandırma sistemine gerek kalmaksızın yerini belirleyip, yolunu bulmasında kullanıldığını belirtmek isterim.
 • ileri derecede yapay zekaya sahip bir uçağın cinnet geçirip, sağa sola saldırmasını anlatan film... hatta filmin ortalarına doğru neredeyse 3.dünya savaşı bile çıkarıyormuş hayvanoğlu hayvan...
hesabın var mı? giriş yap