şükela:  tümü | bugün
4724 entry daha
  • hesap satışına izin vermeyen oluşum. olur da satarsanız veya birinden satın alırsanız, aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi parolamı değiştir düğmesine basarak sadece kullanıcı adınızla bile şifre sıfırlayıp hesabı geri alabilir/kaptırabilirsiniz. o yüzden yapmayın böyle şeyler.

    https://help.steampowered.com/…elpwithaccountstolen
  • kullanıcı hesabı satış ve devri kadar bir dönem içerdiği oyunların dijital kopya/kullanım lisansı olması üzerinden ölüm durumunda oyun kütüphanesinin mirasçılara bırakılıp bırakılamayacağı da epey bir tartışılmış platform. son hatırladığım, en pratik çözüm şifrenizi ölmeden önce mirasçılarınız ile paylaşmak ancak şifreyi ilk alan mirasçının 30 yıl sonra 3000 doları bulacak alan wake kartını satarak alacağı parada diğer mirasçıların hak iddiası ortalığı karıştırır. steam'in ortalama ömür üzerinden hesabı bir gün askıya alma ihtimali, yaşadığınızı veya öldüğünüzü nasıl ispatlayacağınız vs. liste uzadıkça uzuyor ama -eğer kaldıysa- cd olarak alsanız da artık tüm oyunlar aktivasyon için internet ve ilişkilendirilecek bir platform hesabı istiyor.

    aslında olan, yap işlet devret misali 99 yıllığına bir evin kullanım hakkını almak gibi bir şey, ben varken nasılsa 99 yıl çok uzakta, 99 yıl dolduğunda ise ben çok uzaktayım. o oyunlar 10 yıla çöp olur zaten, remastered versiyonunu indirimli olarak 99 centten satarlar, ama gene de canınızı sıkmayın! böyle alengirli durumlarda, nasıl olsa ruslar bir yolunu bulurlar.
  • (ara: derdinizi)
    (ara: butonu)
789 entry daha