şükela:  tümü | bugün
4629 entry daha
  • sahip olduğum hesabımı satmak istediğim platform. (edit: hesap satışına izin verse de vermese de satacağım hesaptır.)

paradox ve total war başta olmak üzere ağırlıklı olarak strateji oyunlarına sahibim. işin açıkçası steam üzerinden crusader kings ii ve europa universalis iv dışında pek oyun oynamadım. hep bir ara oynarız mantığı veya korsanını oynadığım oyunlara vefa duygusu ile oyun aldım. steam calculator'a göre 1179 tl değerinde hesabım var. ancak bu oyunların indirimsiz haliyle hesaplanıyor. ben eu4'ün bir dlc si hariç her oyunu indirime girdiğinde aldım. satın alma geçmişine göre oyunlara ödediğim bedel 603 tl. uzun süredir oyun oynamadığımdan ve daha da oynamayı düşünmediğimden dolayı 350 tl'ye hesabımı satmayı düşünüyorum.

bahsettiğim iki oyun dışındakileri ya hiç oynamadım ya da çok az oynadım. dolayısıyla steam hesabında rozetti, seviyeydi, itemdi, kıldı, tüydü yok herhalde. varsa da bilmiyorum ne işe yararlar, nereden bakılırlar.

oyunların ve dlc lerinin listesini aşağıda verdim. yalnız nadiren bazı oyunlardaki bazı dlc ler ücretsizdi hatırladığım kadarıyla. hangisi bilemediğimden hepsini yazıyorum.

1) europa universalis iv
    -mare nostrum
    -el dorado
    -rights of man
    -the cossacks
    -common sense
    -art of war
    -american dream
    -conquest of paradise
    -res publica
    -wealth of nations
    -star and crescent
    -purple phoenix, catholic league unit pack, songs of yuletide, 100 years war unit pack, conquest of constantinople music pack, colonial british and french unit pack, conquistadors unit pack, evangelical majors unit pack, horsemen of the crescent unit pack, indian ships unit pack, indian subcontinent unit pack, muslim advisor portraits, muslim ships unit pack, national monuments, national monuments ii, native americans ii unit pack, republican music pack, songs of the new world, trade nations unit pack, winged hussars unit pack, women in history, native americans unit pack

2) crusader kings ii
    -charlemagne
    -horse lords
    -europa universalis iv converter
    -legacy of rome
    -rajas of india
    -sons of abraham
    -sunset invasion
    -sword of islam
    -the old gods
    -the republic
    -songs of yuletide, south indian portraits

3) victoria ii
    -a house divided
    -a heart of darkness
    -interwar sprite pack, american civil war sprite pack, german unit pack, interwar artillery sprite pack, interwar planes sprite pack, songs of the civil war

4) hearts of iron iii
    -semper fi expansion

5) empire total war

6) march of the eagles

7) medieval ii total war

8) napoleon total war

9) rome total war
    -alexander

10) total war battles shogun

11) total war rome 2
    -baktria faction
    -seleucid empire faction pack

12) total war shogun 2
    -fall of the samurai
    -fall of the samurai - sendai faction pack
    -fall of the samurai - tsu faction pack
    -dragon war battle pack
    -rise of the samurai campaign

13) democracy 3
    -clones and drones
    -extremism
    -social engineering

14) civilization iii - complete edition

15) civilization v
    -brave new world
    -gods and kings
    -denmark, -korea, -mongols, genghis khan, -polynesia, -babylon, nebuchadnezzar ii
    -digital deluxe content
    -explorer's map pack
    -conquest of the new world deluxe scenario pack
    -americas, -asia, -mediterranean, -mesopotamia
    -ancient wonders scenario pack
    -spain, isabella and inca, pachacuti scenario pack
    -scrambled continents map pack
    -scrambled nations map pack

16) stronghold crusader hd / extreme hd

17) mount&blade
    -warband
    -with fire and sword

18) commandos behind enemy lines

19) commandos beyond the call of duty (mission pack)

20) commandos 2 men of courage

21) commandos 3 destination berlin

22) chivalry medieval warfare

23) football manager 2015

24) the elder scrolls v skyrim / the elder scrolls v skyrim special edition
    -dawnguard
    -dragonborn
    -hearthfire

25) grim fandango remastered

26) how to survive
    -kovac's way
    -hello my name is nina
    -el diablo islands - host
    -one shot escape
    -barricade

27) insurgency

28) life is strange
    -episode 2, 3, 4, 5

29) prison architect

30) this war of mine
    -war child charity

31) torchlight ii

32) viking battle for asgard

33) counter strike

34) counter strike condition zero

35) counter strike source

36) counter strike global offensive

yazar olmayanlar için iletişim: kaplan.kk91@gmail.com

satıldıktan sonra entry kendini imha edecektir.
  • hesap satışına izin vermeyen oluşum. olur da satarsanız veya birinden satın alırsanız, aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi parolamı değiştir düğmesine basarak sadece kullanıcı adınızla bile şifre sıfırlayıp hesabı geri alabilir/kaptırabilirsiniz. o yüzden yapmayın böyle şeyler.

https://help.steampowered.com/…elpwithaccountstolen
  • kullanıcı hesabı satış ve devri kadar bir dönem içerdiği oyunların dijital kopya/kullanım lisansı olması üzerinden ölüm durumunda oyun kütüphanesinin mirasçılara bırakılıp bırakılamayacağı da epey bir tartışılmış platform. son hatırladığım, en pratik çözüm şifrenizi ölmeden önce mirasçılarınız ile paylaşmak ancak şifreyi ilk alan mirasçının 30 yıl sonra 3000 doları bulacak alan wake kartını satarak alacağı parada diğer mirasçıların hak iddiası ortalığı karıştırır. steam'in ortalama ömür üzerinden hesabı bir gün askıya alma ihtimali, yaşadığınızı veya öldüğünüzü nasıl ispatlayacağınız vs. liste uzadıkça uzuyor ama -eğer kaldıysa- cd olarak alsanız da artık tüm oyunlar aktivasyon için internet ve ilişkilendirilecek bir platform hesabı istiyor.

aslında olan, yap işlet devret misali 99 yıllığına bir evin kullanım hakkını almak gibi bir şey, ben varken nasılsa 99 yıl çok uzakta, 99 yıl dolduğunda ise ben çok uzaktayım. o oyunlar 10 yıla çöp olur zaten, remastered versiyonunu indirimli olarak 99 centten satarlar, ama gene de canınızı sıkmayın! böyle alengirli durumlarda, nasıl olsa ruslar bir yolunu bulurlar.
  • (ara: derdinizi)
    (ara: butonu)
10 entry daha