şükela:  tümü | bugün
 • efsane bir fırtına sahnesi barındıran film. o tarihte nasıl çektiler bilemiyorum.
 • 1928 yapımı, bağımsız bir buster keaton filmi...

  türk filmlerinden pek aşina olduğumuz zengin kız/fakir oğlan aşkı ve onların babalarının çekişmesi üstüne, the general kadar olmasa da, eğlenceli bi sessiz film... babası rolünü oynayan ernest torrence pek devasa bi adam olduğundan bu filmde keaton'ın ne kadar ufak bi insan olduğu iyice gözümüze batar...
 • carl harbaugh'un yazdığı 1928 yapımı sessiz film, bir buster keaton filmi.
  buster keaton'ın talihsizliği, charlie chaplin gibi bir deha ile aynı dönemde filmler çekmesidir. gerçi ondan sonra olsaydı yine gölgesi altında ezilirdi muhtemelen.
  küçük talihsiz kazalarla bezeli, hikayenin önemsiz olduğu filmlerden. yani filmi izleyen birinin yıllar sonra konuyu değil de bazı sahneleri hatırlama ihtimali daha yüksek.
  filmin sonunda 10-15 dakika süren fırtına sahnesi, 100 sene önce nasıl yaptınız lan bunu, dedirten cinsten
  youtube üzerinden bulabilirsiniz filmi. benim için 6/10'luk bir film.
 • buster keaton‘ın ustalık eserlerinden sayılabilecek 1928 yapımı film.

  son 15 dakikasındaki kasırga sahneleri nefes aldırmaz. bir evin cephesinin bill jr’ın üstüne düşerken keaton’ın ufacık pencereye denk geldiği sahnede gerçek duvar kullanılmış ve en ufak bir hatada keaton’ın ölümüyle sonuçlanabilecek bu sekans için keaton her filminde olduğu gibi dublör kullanmamıştır. imdb’ye göre bu çekimden bir gün önce film stüdyosu kapanan keaton’ın morali çok bozuktur ve duvarın kendisini ezmesi umurunda değildir.

hesabın var mı? giriş yap