şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://www.steamgifts.com/ adresinde hizmet veren sitedir.

  iyi şeylere vesile oluyor sanki...
 • bir nevi hayır kurumu.
 • 1370 tane çekilişine katılıp bir tanesini bile kazanamadığım oluşum.
 • 1080 çekilişine katılıp 2 tane oyun kazandığım oluşum.

  ayrıca forumlarını takip etmekte fayda var. forumlarında puzzle gibi oyunlar yapıyor bazıları, ve gizli giveaway linkleri sadece onları çözünce çıkıyor. böylece hem eğleniyorsunuz hem de sonucunda güzel bir şey çıkıyor.

  6 saat uğraş sonucunda çözdüğüm puzzle'dan çıkan giveawayi sadece 8 kişi çözebilmişti ve giveawaye girebilmişti (aynı oyunu normal koşullarda 1300 kişi falan istiyor). o ikisinden birini az önce kazandım bile, adam dakikasında verdi oyunu. *
 • pc oyuncularının yüzünü güldüren, dayanışmasını arttıran sayılı internet sitelerinden biri. kazandığım iki indie oyun da dandik ötesi olsa ama yine de yaşattığı "ulan ya kazanırsam?" tadının hastasıyım.

  edit: iş bu entry ilk yazıldıktan sonra hotline miami ve audiosurf de kazanmışımdır.
 • hergün umut fakirin ekmeği mantığıyla girip biriken puanlarımı düzenli olarak kullandığım ama şu zamana kadar hiçbir şey kazanamadığım site. zaten bana ne oluyorsa böyle işlerle gidip de uğraşıyorum. şuan milli piyango 100 kere 2 kişi arasında çekilse 100'ünde de karşı tarafa çıkar. ben kalkmışım burda uyduruk oyunlar için saçma sapan umutlar besliyorum. hani bazen contributor olayım da onlardan kazanırım belki diye düşünüyorum ama yok o da zor gibi. bizim birkaç arkadaş buradan 5-6 oyun kazandı kısa süre içerisinde, biz de sazan gibi atladık tabi ama sonuç sıfır.
 • dün üye olduğum site. ve bugün ilk oyunumu kazandım. o da duke nukem forever oldu. çok sevdim ben bu olayı.*
 • vay arkadaş dedirten site, geçenlerde ben de 1 $'lık atari oyunu olan fortix'i kazandım diye seviniyorum. sen 1000 küsür tane giveaway'e katıl, adam 2. gününde duke nukem forever'ı kazansın. önceden de yazdığım gibi çekilişler ben ve bir diğer kişi arasında yapılsa 100 çekilişten 99'u adama gider, 1 tanesini de ben kazanırım o da iptal olur.
 • 1388 tane çekilişe katılıp hiç kazanamamak nedir arkadaş. hadi onu da geçtim 113 dolar değerinde altı tane oyun dağıtmama rağmen profilimdeki value kısmında 30 dolar yazıyor. hele bunu anlamak hiç mümkün değil.
 • saçma sapan kuralları olan, bunun yanında hediye kazanma imkanınız da çok düşük olan gereksiz bir site. bu siteye çok uzun süredir üye değilim ama hediye kazanabilecek kadar çekilişe katıldım. gameminer.ru'da bunun neredeyse 10%'u kadar çekilişe katıldım ama kazandığım oyun sayıları eşit. şimdi siteyi biliyorsanız buradan kazandığınız oyunları giveaway'i yaratan kişiler size ya key yada steam üzerinden gift olarak atıyor. neyse, buradan forge'u kazandım baya uzun bir süre önce oynamayacağımdan dolayı öyle duruyor steam'de gift olarak.

  birisiyle takas ederim veya başka bir oyundaki bir item karşılığı değişirim diye beklettim. tabi bundan sonra da 3-4 tane daha çekiliş kazandım. buraya kadar herşey iyi güzel, kazandığım oyunlar arasında da collection falan bile var ama 5 para etmez oyunlar alayı. ben de oynamayacağımdan dolayı kazandığım oyunları belki başkaları oynar, başkasının işine yarar diye tekrar siteye koydum. bunları kazananlar oldu adamlara hemen verdim hediyeleri. neyse geçenlerde yine bir oyun kazandım, tekrar koydum, asla oynamayacağım uyduruk bir oyun. o günün gecesinde siteye bir gireyim dedim baktım 3 hafta ceza vermişler, böyle bir komedi olamaz. adam oyunu aktif etmediğim için ayrı ceza vermiş, re-gifting yaptığım için ayrı ceza vermiş.

  gece gece delirip support'a mesaj attım gayet güzel. dedim ki böyle böyle bu oyunlar bana yaramıyor, yaramadığı için tekrar koydum ki başkaları faydalansın. oynamayacaklarımı da bekletiyorum ki birileriyle takas edeyim vs. diye. gerizekalılardan mesaj gelmiş, yok efendim re-gifting yapılamazmış da oynamayacağım oyunlara katılmamam gerekirmiş de bilmem neymiş. aptallar milattan kalma oyunları gelip oraya yığıyor, bir de bana utanmadan akıl veriyor. geçenlerde bioshock infinite'i koymuşlar abartısız 10000 tane entry vardı. ulan biz daha 100 kişinin girdiği entry'i zor kazanıyoruz, gelmiş bana akıl veriyorsun utanmadan.

  tabi gece gece bunu görünce ben de delirdim ve sanane yarağım tarzında bir mesaj attım çünkü sitenin sistemi ve yaptığı açıklamalar o kadar mantıksız ki. adam bana diyor ki sen oyun kazanmışsın illa aktive edeceksin bu oyunu steam'inde duracak, kontrol edeceğim. ulan salak bir kere böyle olması site bakımından daha kötü, site milletin account açıp açıp oyun kazanıp zerre giveaway açmadığı bir yer haline gelmiş zaten, açılan oyunların da ne bok olduğu belli. ben kalkmışım kazandığım 150 $ değerindeki oyunu oraya tekrar koyuyorum ki bolluk olsun, sen value olarak 30 $ gösteriyorsun ses etmiyorum üzerine bir de 3 hafta ban koyuyorsun. bu saatten sikimi sürmem bu lanet siteye gidip aptal gibi kazandığımız oyunları da koyduk buraya, keşke başka siteye koysaydım da en azından oradaki şanımız yürürdü. gameminer haricinde muadilini bilenler varsa, yardımcı olurlarsa minnettar olurum.