şükela:  tümü | bugün
  • son derece şık ve güzel yazan dolmakalemleri vadır. tükenmezleri de fena değildir. her yere imza atası gelir insanın.
  • steelpen bir türk markası, 1999 yılında kalem piyasasına giriş yapmış olup kalemlerini tokyo'da üretiyorlar. çelik kalem'e ait bir marka. bir çok ülkede ürünlerinin satışı mevcut. dolma kalemlerinin tasarımını çok seviyorum. keşke bu tasarımlarla tükenmez kalemleri de olsa. mekanik kurşun kalemleri fiyat-performans açısından oldukça başarılı.

dolma kalemlerine kartuş takılır takılmaz yazmaya hazır hale geliyor. pelikan dolma kalemler gibi. kalem, kağıt üzerinde kayıyor. ve oldukça keyifli yazmak. bir tanesi var ki, safinazlı olan. her yere götüresim geliyor.
    2018 modelleri de çok güzel. çıksada alsam biran önce.

marine safinaz

diğer steelpen kalemlerim
  • yazımı çok kolay bir dolma kalem markası.

dolma kaleme yeni başlıyor ve ekonomik bir seçenek arıyorsanız bence iyi bir başlangıç noktası. kağıt üzerinde akıyor, ben seviyorum.
    benim gibi sürekli bir şeyler yazan ve bunu müthiş seri şekilde yapan, doktor yazısı yanında kaligraf yazısı gibi kalanlar için de bir kurtarıcıdır.

kesik uçlu dolma kalemler biliyorsunuz yazmak için biraz daha zorluyor. günlük değil de özel yazılar için çok uygunlar. biraz keyif işi onlar, yazmanın tadına varmak için yapılmışlar.
    ama steelpen gibileri tükenmez kalem rahatlığında kullanabilirsiniz. hışır hışır sesi lamy gibi vermeyecektir ama başlangıç için iyi.
  • rose gold renkli olan dolma kalemini yeni edindiğim marka. kalem aşırı derecede hafif ve tasarım olarak da çok şık. eğer plastik malzemeden rahatsız olmuyorsanız ve yumuşak uçlu bir dolma kalem arıyorsanız son derece başarılı. üstelik fiyat olarak da son derece makul fiyatlarda. bence şans vermekte fayda var.
    not: ucu diğer kalemlere göre biraz daha kalın gibi. ben m uçlu olanından edindim. kalın uç sevdiğim için ben memnunum ama fine sevdalıları dikkat etsin.