• geçen yıl rival isimli faresini satın aldığım firma. tıklamayla ilgili bir problem vardı. resimde de gördüğünüz gibi farenin sol tuşunun sağ tarafı ile sağ tuşunun sol tarafı birbirine çok yakın. malumunuz fps oyunlarında da sağ tıklayıp ardından sola tıklamak sıklıkla icap ediyor. ancak bu farede bunu yaparken bahsettiğim iki kısım birbirine değiyor ve cidden sinir bozucu bir olay. bu sorunu destek ekibiyle paylaştım. form doldurup faturanın fotoğrafını yollamamı istediler. her şeyi yaptım. değiştirmeyi kabul ettiler ancak ondan önce bozuk olan fareyi onlara yollamamı istediler. araştırdım fareyi istedikleri adrese yollamam 40-50 lira arası bir şey tutuyor. tekrardan mesaj attım. dedim teşekkürler ben bu parayı vermem fareyi böyle kullanırım. herifler de fare kalsın yenisini yolluyoruz dedi. çok sevindim bir kaç güne fare gelmişti bile. lakin söz konusu sorun üretim değil tasarım hatası kaynaklıymış. çünkü gelen farede de aynısı oldu.
  • rival marka gaming mouse'unu kimseye tavsiye etmediğim firma. mouse'un yan tarafındaki kauçuklar 5-6 ay sonra soyulmaya başlıyor ve baş parmağınızı koyduğunuz kısımda derin bir çukur oluşuyor. mousepad, masa ve yere dökülen, parmaklarınıza yapışan kauçuklar bir vakitten sonra sinirlerinizi bozmaya başlıyor.

qck modeli mousepad'ini ise öneririm. kalın ve yıpranmayan yapısıyla hem sağlam duruyor hemde uzun yıllar sizi götürecek bir mousepad olma özelliği taşıyor.
  • kıçı kırık fareye haftada bir güncelleştirme veriyor.

bakıyorum, arayüzde fonksiyonlarda bir değişiklik yok. dpi'lar zaten oynamaz. ee?

ha denebilir ki engine'e update geliyor. e bendeki ürünü ırgalayan bir şey yine yok. güncelleme notları da çıkarmıyor. aletten memnunum tabi.

fuck my derdo.
  • garantisi bitmiş bir ürünlerini yetkili servisi olan teklosa gönderiyorum ne kadar tutacaksa ödemesini yapayım tamir edin diyorum yapmıyorlar. 2. senesini doldurmus bir steelseries kullanıyorsanız pamuklara sarın sarmalayın. başına bi şey gelirse sıçtınız.
  • mart ayinda siberia elite prism isimli headsetlerini tl olarak yaklasik 560tl ye almistim. bugune kadar hyperx cloud, g430, megalodon, kraken gibi bir cok high-end headset kullanmistim ama acik ara en memnun kaldigim headset bu oldu. yuksek fiyatina degdi diyebilirim. yalniz ne yalan soyleyeyim, esyalarimi biraz hoyrat kullaniyorum galiba. bu kulakligi uzatma kablosunu da takarak kullandim rahat rahat hareket edebileyim, kulaklik kulagimda ayaga kalkabileyim diye. kablosu dayanikli yassi kaplamayla guclendirilmis olmasina ragmen onlarca, yuzlerce kez koltugumun tekerleklerinin altina, arasina girdi ve zamanla bir iki noktada ufak deformasyonlar oldu. gectigimiz ekim ayinda bir gun calismayi birakti kulaklik.

cok buyuk olasilikla problem benden kaynakli olsa da, steelseries sitesinde rma isteginde bulundum. kulakligin artik calismadigini belirttim ve sonra da eger problem benden kaynakliysa -ucretini vermem karsiliginda- tamir edip edemeyeceklerini sordum. eger kullanici kaynakli bir hata tespit ederlerse kulakliga dokunmadan geri yollamalarini istemedim, yollamak, orada kontrol edilmesi, bana calismayan haliyle geri yollanmasi bosu bosuna gececek haftalar, aylar anlamina geliyordu cunku. yalniz bana atanan rma yetkilisi bu soruyu tekrar tekrar sormama ragmen gormezden geldi. yazdigim yazilari goc ucuyla okuyordu belli ki ve hep 1 hafta sonra soruma cevap alamadigim yeni bir mail aliyordum kendisinden. en sonunda sinirlendim bu duruma ve hosnutsuzlugumu net bir sekile belirten bir yazi yazdim. bu yazidan sonra yaklasik 3 hafta hic bir cevap gelmedi kendilerinden, ta ki 2 gun oncesine kadar. bu sefer baska bir yetkili beni beklettikleri ve iyi bir sekilde destek olmadiklarini belirterek ozur niyetinde 220 euro'luk bir kupon vereceklerini soyledi, ve o cek ile steelseries websitesinden kargo ucreti de onlara ait olmak uzere 220 euro'luk alisveris yapabilecegimi belirtti.

boylece bir adet indirime girmis (150 euro) siberia elite ve bir adet de yedekte bulunmasi icin sensei raw (70 euro) mouse aldim. ustune bir de qck mousepad verdiler ki bende qck heavy oldugu icin o da yedekte kalacak. kendi calismayan kulakligim ise hala yanimda duruyor, makul bir fiyata onun da kablosunu degistirip kullanmayi dusunuyorum. guzel support vesselam.

tldr; aglamayana meme yok.

merak edenler icin steelseries ile yaptigim konusmalar: http://i.imgur.com/splsyqt.png
  • aldıktan kısa süre sonra hiçbir zorlama olmadığı halde, arctis 1 wireless ürününün materyalinin kalitesizliği sebebi ile bi kulaklığı kendiliğinden dağılan kulaklık üreticisi. daha da fenası türkiyede hiçbir muhatabınız yok. yani bunların herhangi bir ürünüyle ilgili sorun yaşarsanız kaderinizle başbaşasınız demektir. türkiyede ulaştığım yerlerin bana söylediği sosyal medyadan steelseriesin global supportundan destek başvurusunda bulunmamdı. onlara ulaştım ve sonunda onların küstah customer supportu ne dedi biliyor musunuz: gidin sorununuzu nerden aldıysanız orayla çözün! alırken iyi ama sonrasında sorun yaşamanız çok olası, değmez..gidin türkiyeye ofis açan, satış sonrası servis hizmeti veren markaların ürünlerini alın..kaçak göçek yollarla ülkeye sokulan, satış sonrasında bi daha yüzünüze bakmayan bu markaları tercih etmeyin, ettirmeyin..
  • türkiye de tercih edilmemesi gereken markadır. ürünün yetkili servisi despec bilgisayar isimli firmaya ulaşmak imkansız gibi telefonlar çalıyor çalıyor açılmıyor ne müşteri hizmetleri nede firmaya direk erişim sağlayamadım. web siteleri de 90 lardan kalma bir firma.
  • rival 3 modelini kesinlikle tavsiye etmediğim firmadır.

aldigim gunden beridir sol tuşunda bir problem vardi. bugun itibariyle (6. ay) kendi kendini emekli etti. eskisi gibi oyun da oynamıyorum. akşamdan akşama internette takılıyorum yalnızca.

üst seviye ürünleri nasıldır bilemiyorum ancak rival 3 şu an 450 liralık fiyatını kesinlikle hak etmiyor
  • sisteme aptal saptal virtual multimedia device'lar kuran gg driverı olmadan cihazları çalışmayan marka. sadece klavye veya mouse için driver yüklemek isterseniz sistemi sikip atıyor, altını üstüne getiriyor.

--- spoiler ---

ı don't have any steelseries audio hardware, ı don't want their crap audio drivers installed, when gg restarts now it kills my actual audio hardware's sound.ı want my steelseries keyboard to work, ı don't want any of this other shit steelseries is shovelling, why do we have to have 5 video recorders, 5 stupid screwupmyaudio devices from all the different applications trying to compete with each other over the same thing and screwing up peoples machines and game performance.

realtek already forces installs a version of sonar on many motherboard chip audio devices. windows already does game capture and it's a pain to disable it with all the xbox hud now.
    nvidia already does game capture and you can't remove it if you want to use ansel.

some games will ban you for having sonar/sonic radar even (example), ı don't want this garbage integrated with anything let alone drivers that ı do actually need to run my expensive keyboard.

that's what online games do, they ban people for using software to seek advantages not offered in the game code, asus/realtek sonar's been banned for years already by some systems, what bright spark at steelseries thought it was good to follow suit and add cheats to their drivers?
    --- spoiler ---

her kelimesine katılıyorum.
  • mouse ve mouse pad aldım kendilerinden. mouse 1 ay içinde cortladı attım çöpe. mouse pad 1 yıl geçmeden soyuldu.

1 yıl önce paramı çöpe atsaydım 1 yıl kâr ederdim. çöp firmalar kategorisinde benim için.
hesabın var mı? giriş yap