şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık 6 aydır kullandığım kulaklık.

yalnız şöyle bir durum var, alacak olanların bunu önceden belirleyip öyle alması lazım. kulaklıktan gerçekten iyi bir performans istiyorsanız kullandığınız cihazın ses kartı iyi olmalı. 6 aylık sürenin 5,5 ayında (bkz: monster abra a5 v5.1) cihaza bağlayıp kullandım. hiçbir zaman tatmin edici bir sonuç alamadım ama herhalde boşa para verdik deyip sineye çektim. 15 gündür (bkz: hp pavillion power 15) 'da kullanıyorum, adeta yeni bir kulaklık almış gibiyim. öyle ki basslarda kulaklık resmen bangı bangır sallanıyor ve hem oyununuzdan hem dinlediğiniz müzikten size keyif alabiliyorsunuz. cs:go oynarken silah sesleri sanki yanınızda patlıyormuşçasına geliyor.

velhasıl, kullandığınız cihaz iyi olduktan sonra size ses orgazmı yaşatabilecek bir kulaklık hem oyun hem müzik performansı olarak.
  • 4 sene bana eşlik eden siberia v2 modelinin sağ hoparlörü bozulunca bu modeli aldım, iyiki de almışım, gerçekten rahat bir kulaklık, kulağınızda saatlerce dursa da herhangi bir ağrı veya terleme yapmıyor, steelseries yazılımı ile 7.1 kısmını aktif hale getirebiliyorsunuz, basslar açısından pek iyi olmasa da sonuçta bu bir oyun kulaklığı olduğu için tavsiye ediyorum.
  • oyuncu kulaklığı olmasına rağmen ilginç bir şekilde oyunda* düşük müzik dinlerken fazlasıyla yüksek ses aldığım kulaklık. mesai bitene kadar bir yardım, fikir çıkmazsa ticket yolları görünüyor.
  • bir tuhaf ve güzel kulaklık.

anakarta takınca ses az geliyor, hoparlör girişine takınca ses iyi geliyor.

iyice araştırmadan almayın, iyi bir ses kartı gerekiyor.
  • arctis 3 de fiyat performans olarak başarılı bir kulaklık. 3.5mm jack üzerinden bağlanıyor, bu nedenle aslında usb bağlantılı kulaklıklar gibi navite 7+1 kapasitesi yok. ancak sse3 motoru üzerinden sanal 7+1 desteği aktive edilebiliyor. uzman değilim ama bana çok yeterli gelmedi, ben sanal 7+1 ‘ı kapalı kullanmayı tercih ediyorum. bu arada sse3 motoru üzerinden arctis 3 kulaklığınızın kontrol edilebilmesi için steel series’de profil oluşuturuyor ve arctis 3 kulaklığınızın kaydını oluşturuyorsunuz. aksi halde sadece 7+1 değil, diğer hiçbir geliştirme ve özelliğini kullanamazsınız. ses kalitesi , ses seviyesi yeterli ama baslar biraz daha iyi olabilirdi dedirtiyor insana. mikrofon kalitesi de yeterli, karşı taraf beni duymuyor vs. gibi bir sorun yaşamadım.
    asıl önemli mevzuya gelelim; realtek ve steelseries engine 3 güncellemeleri yaparken bir bakarsınız ki sse3 motorunuz çalışıyor gibi görünmesine rağmen çalışmıyor. bunu zaten sesten fark edeceksinizdir ama sağ altta tray’deki ses açma simgesinin üzerine gelince normalde “realtek 2nd ouput +sse3, speaker +sse3” şeklinde motorun devrede olduğunu gösteren +sse3 yazısının da kaybolduğunu göreceksiniz. zaten sse3 arayüzüne girip virtual audio’yu açıp kapadığınızda hiçbir fark olmadığını net olarak görebilirsiniz. gelelim çözümüne;

bilgisayarınızdaki realtek ve sse3 sürücülerini ve programlarını kaldırın öncelikle. sonra realtek’in “ realtek high definition audio drivers indir v6.0.8862” sürümünü kurun. ardından da google’dan arayıp steel series’in “steelseriesengine3.13.10setup” kurulumunu bulup indirin ve kurun. restart edin ve düzeldiğini göreceksiniz. en azından bende oldu. bu arada bunu kendim keşfetmedim, sorunun çözümünü araştırırken internette buldum. kaynak aşağıdaki web sayfasıdır;

kaynak web sayfası (technopat)
  • uzun sureli kullanim icin uygun degil kulagi rahatsiz ediyor isiniyor. ses fazla yuksek degil ama kaliteli oyun kulakligi ne de olsa ama uzun sure kullaninca cidden bunaltiyor. uzun sureden kastim 45 dk ve uzeri biraz muzik dinledim cikarmak zorunda kaldim en fazla 45 dk olmustur. cs go ve pubg gibi oyunlarda en kucuk sesi bile alabiliyorsunuz.
  • xbox için; windows sonic değil dolby access* ile kullanılması gereken kulaklık.