şükela:  tümü | bugün soru sor
 • profesyonel fps mouse.
  sensör kalitesi muadili razer deathadder'dan daha iyi olan, ve cs go gibi milisaniyelerin önemli olduğu oyunlarda fark yaratan bir mouse.
  bunun üst modeli rival 700 artık oled display gibi eklerle fantaziye kaçmıştır, gereksizdir.
  bu mouse'un da gereksiz özelliği vardır; mermi sayısına göre logosunun renk değiştirmesi, healt'e göre scroll'un renk değiştirmesi gibi.

  rival 100 işinizi görür fakat gözünüz 200 de kalır.
  nacizane tavsiyem koyun 100 lira üstüne, alın rival 300 pişman keşkelerle yaşamayın.

  dpi 50 ile 6400 arası sapıkça ayarlayabilirsiniz.
  kaydettiğiniz 2 ön ayarı tek tuşla değiştirebiliyorsunuz( oyun ve masaüstü)
  yanısıra oyunlar için ayrıca ön ayar yapma var.

  mmo oynayacaksanız tuş sayısı az gelebilir fakat fps için fazlasıyla yeterli.

  puştluk yapmak isteyene makro özelliği de mevcut, mesela spray'i makro yapıp overwatch ban yiyebilirsiniz özgürce.

  csgo için tavsiye ettiğim ayar windows hassaslığı 6/11, cpi 400 ingame sensivity raw girişi açık ve 2.5.
  steelseries qck mouse pad alın mutlaka, bundle halinde satılan kampanyalar var.
  qck mini gayet yeterli.

  edit: qck mini 2.5 sens'te 180 derece bakabilirsiniz, keko falan diyen toy yazarlara itibar etmeyiniz
 • 400 dps 2.5 sens'e qck mini yeter diyen kekoları ortaya çıkarmış mouse. o ayarlara en az qck+ lazım.

  onun dışında şu an itibariyle modası geçmiş bir mouse'tur. mouse dedin mi zowie'den şaşmayacaksın hem benq sağolsun rahat rahat alabiliyoruz ülkede.
 • önce iyi taraflarından bahsedeyim; bir süredir kullanıyorum, oldukça iyi bir fare. hanım eli gibi eli olmayanlar için ideal ele oturan bir mouse.

  bir yıldır bu ürünü kullanıyorum, baş parmağın geldiği yan tarafdaki silikon mu kauçuk mu nedir o malzemenin yavaş yavaş döküldüğünü fark ettim, bazen elime parçalar geliyor ve ister istemez oradaki doku kaybolunca insanı rahatsız ediyor. bir süre sonra orası tamamen yok olacaktır sanırım.
 • liftoff sıkıntısının 310 serisi ile çözüldüğünü düşündüğüm mouse. 1mm kadar efektif lift off mesafesi var ben beğendim. olmuş bu.
 • ola ki bozulursa tekrar alacağımı düşündüğüm canım mouse'um.
 • rival 100'le çok kısa bir karşılaştırması için

  (bkz: #72109018)
 • eşek boyutunda bir faredir eliniz büyük değilse ama gerçekten büyük değilse almayın, almayı düşünmeyin ve düşündürmeyin. ben arada bir tıklıyorum verdiğim para boşa gitmesin diye.
 • sensei raw'dan* sonra oyle bir dus kirikligi yaratti ki bana, anlatamam. sensei ile kiyaslayinca rezaletin sinirlarini zorlayan bir sensoru var. guzide sensei raw'umun tereyagini kesen et bicagi gibi ustunde akip gittigi bir yuzeyde (logitech mouse pad ha, random bir yuzey degil) sikimsonik atlamalar yapan bir dallamayla karsi karsiyayim.
  sensei 310'a da guvenemiyorum artik... bir yerden eski seri sensei bulup almaya calisacagim.
 • 2 haftalık kullanımımdan sonra sol klik problemi yaşatmış olan mouse. ne zaman steelseries kullansam herhangi bir sorun oluyor. steelseries 6gv2 modelindeki mekanik klavyelerini kullanıyorum bazı tuşlarında basma sorunları yaşadım. internetten arattığımda ise bu sorunun kronik bir problem olduğunu öğrendim.

  umuyorum ki rival 300'de de bu problem yoktur. yol yakınken garantiye gitsem mi diye düşünmüyor değilim.

  övmeden de bırakmam bir steelseries fag olarak; düşük dpı ayarında mouseu her türlü savurarak kullanabiliyorsunuz. takılma gibi bir problemi yok. yani kısacası shooter oyunlar için biçilmiş kaftan.
 • sadece büyük, basit ve uzun kablolu bir mouse ararken karşıma evil geniuses edition'ı çıkan, "almışken iyi bir şey alayım" mantığıyla satın aldığım ve sinir bozucu tasarımı yüzünden pişman ettiren mouse. şöyle ki, scroll tekerini sık kullanırım fakat bu tekerin hemen yukarısına küçük ve dikdörtgen şeklinde bir "cpi toggle " tuşu koymuşlar, bu tuş da tekeri hareket ettirirken parmağımın alt kısmına temas edip dikkatimi dağıtıyor ve rahatsız ediyor. almadan önce de o kadar araştırmıştım fakat bundan bahseden tek bir kişiye bile rastlamadım. bir tek beni mi rahatsız ediyor anlamadım.

  edit: mouse'u açıp cpi toggle tuşunu çıkardım, sorun çözüldü. şimdi o boşluk biraz çirkin duruyor, ama en azından mouse'u rahat kullanabiliyorum.

  edit 2: mouse'un bir başka tasarım dehası fonksiyonunu keşfettim. sol tarafa baş parmak için iki tane tuş koymuşlar. mouse'u kullanırken baş parmak gayri ihtiyari bunlara basınca (ki mouse çok hafif olduğu ve kolayca kaydığı için baş parmak ister istemez arada sırada bu tuşlara basıyor), browser'da "<" ve ">" tuşları işlevi görerek önceki veya sonraki sayfayı açıyorlar. şimdi bir de bu tuşları iptal etmeyi araştırmam gerekecek. ne belalı mouse'muş.

  edit 3: imlecin anlık takılmalarını da fark edince mouse'u rafa kaldırdım. özellikle oyunlarda sağ sol dönüşlerde bazen bir iki saniyeliğine kilitlenmesi sinir bozucu oluyor. 112 mb'lik programını da bilgisayardan kaldırdım, iyi oldu.