şükela:  tümü | bugün
  • steemit.com adresindeki cryptocurrency ile desteklenen sosyal medya platformu.

katilimcilar yazi yazarak ya da yazilan yaziya oy vererek para kazaniyor. yazi ne kadar kaliteli olursa yazan ve oylayanlar o kadar cok kazaniyor.
  • blockchain tabanlı sosyal medya paltformu.

haziran 2017 den beri yani yaklasık bir aydır kullanıyorum. diğer sosyal medya platformlarındaki gibi paylasım yapıyorsunuz yine fotoğraf, video, hikaye, yazı, blog aklınıza ne gelirse iste. facebook, twitter, instagram hepsinin karısımı gibi bisey.

ama daha pek kisi tarafından bilinmiyor bu site. açılmıs 250 bin hesap var suanda sitede. türklerden de yaklasık 200 kisi var suanda. çoğunluk koreli ve amerikan. yani facebook un 1 milyarı askın, instagramın 700 milyon kullanıcı sayısına bakacak olursak 250 bin çok az ama ilerde hepsini yerle yeksan edip tek basına tahta oturacağını düsünüyorum.

steemit.com' un diğer platformlardan farkı yaptığınız paylasımlardan steem dolar kazanabilmeniz. eğer paylasımlarınız baskaları tarafından beğenilirse yani upvote alırsa steem dolar kazanıyorsunuz ve o biriken para paylasımınızın altında gözüküyor. bu steem dolar ı da fazla zorluk çekmeden birkaç islem yaparak türk lirasına çevirip güle güle harcayabilirsiniz.

iki ay önce burada içerik yayınlamaya baslayan arkadasım aylık ortalama 1000 lira gibi bir para kazanıyor burada suan ve türk lirasına çevirip çekti parayı. ben 28 steem dolar yani bugünkü kurla (1 steem dolar = 0.95 dolar = 3.33 türk lirası) 100 lira kazandım bir ayda henüz çekmedim parayı ama.

henüz az bilinmesi çok büyük bir avantaj bence hemen bir hesap açıp içerik yayınlamaya baslamak yapılması en mantıklı sey. düsünsenize ilerde facebook gibi patladığını. türklerden siteye üye olan ilk 250 arasında olacaksınız. üstelik ortada para döndüğü için erken üye olmanız daha çok takipçi, daha çok takipçi de (eğer takipçileriniz tasaklı hesaplarsa) daha çok para demek. bence bu fırsatı kaçırmayın. ama face gibi ya da instagram gibi hemen çat diye üyelik vermiyorlar. basvuru yaptıktan sonra yaklasık iki üç gün içinde onay mesajı geliyor. ondan sonra aktif kullanabilmeye baslıyorsunuz.

ama sunu da ekleyim. burada çabuk zengin olmak gibi hayallere kapılmayın. yoksa hayalleriniz yıkılır. çok özen göstererek, kaliteli içerik paylasarak, baskalarının sizi takip etmesini sağlayarak, belirli bir itibar kazanarak (zaten sitede bir itibar puanı var herkesin) zamanla gittikçe daha çok para kazanabilirsiniz.

sitenin kullanımı, ilk içeriğin nasıl paylasılması gerektiği, nasıl para kazanıldığı, yayınlara nasıl fotoğraf video eklendiği gibi sorularınızı sorabilirsiniz. bildiğim kadarıyla cevaplarım. ben de daha her seyini çözebilmis değilim.
  • aslinda cok guzel olan fikir execution sirasinda sicis yasiyor.
    1. yeni gelen kullanicinin ucretsiz bi sekilde takilip sisteme dahil olmasi icin kullanacagi kucuk bandwidth'in kimin tarafindan karsilanacagi problemi.
    2. birbirini upvote eden gruplar
    3. establishment'a surekli attiran tiplerin olmasi. insanlari urkutmekte.
    4. halen viral buyumenin implement edilmemesi
    good idea, poor execution.
  • (bkz: steemit)
  • 1 haftada 50 sbd(steemdolars) kazandığım oluşum. bir kısmını çektim acaba parayı gerçekten çekebiliyor muyum diye. bu arada 50 sbd bu gün itibari ile 500$ yapıyor aşağı yukarı. topluluk büyüdükçe boka sarması muhtemel duruyor ama hayırlısı bakalım. boka sarana kadar devam.
  • para sağmak...
  • (bkz: #73173305)
  • steemit üzerinde yerli yabancı karışık bir komünite kurma düşüncemiz var. şu anda biraz theorycrafting aşamasındayız denilebilir.

özellikle kaliteli içerik girecek ve uzun süreli steemit üzerinde varolmayı amaçlayan kullanıcıları hedefliyoruz. öyle bir tane kıytırık gif ya da fotoğraf koyup zengin olmayı bekleyenlerden ziyade iyi bir içerik topluluğu oluşturmayı amaçlıyoruz. bunu yaparken de yanında para kazanıcaz işte.

şu ana kadar iki amerikalı, üç meksikalı, bir makedon ve beş türk olduk. bu kişilerin hepsi sürekli olmasa da yüz yüze görüştüğümüz ve içerik olarak da bir kalite ortaya koyabilecek insanlar. spordan sinemaya, cryptocurrency'den startuplara kadar geniş bir skala var şu anda.

amaç ilk etapta 20 kişilik bir komünite kurmak. steemit minnow'u olmak zor, bu sayede minnow'luğu kırarak daha hızlı bir başlangıç yapabiliriz.

plagiarism'den beslenmeyen, türkçe'nin yanında ingilizce de içerik üretebilecek steemit kullanıcıları ilgilenirlerse iletişime geçebilirler.