• şimdilik hakkında fazlaca bir bilgi bulamadığımız, türkiye'de yaşayan hatta albümüne türkçe bir isim olan yosun parçaları adını vermiş piyanist. evgeny grinko, yann tiersen gibi isimleri dinlemekten hoşlananlar stefan'dan da büyük keyif alabilir.

tadımlık

not: @marshmellow'a tanıştırdığı için teşekkürler.
  • "tütün ağacı" ve "ninni" adlı eserlerini ilk kez dinledikten sonra bilmem kaç yüz kere daha dinlediğimi bilmediğim, şimdilik oldukça ufak bir kitleye hitap eden, eser isimlerini neden türkçe verdiğini ve nerede yaşadığını merak ettiğim piyanist.

evgeny grinko tarzı piyano müzikallerinden hoşlanan birisi olarak 2023'ün başında stefan'ı geç de olsa keşfetmekten mutluluk duyuyorum.
  • bu aralar albümünü loopa alıp dinlediğim piyanist. kendisini dinlerken huzur buluyorum ve sakinleşiyorum resmen.
  • geçen hafta ikinci albümünü yayınlayan piyanist.
    spotify
  • özellikle günaydın isimli parçasını dinlediğimde içinde bulunduğum anı büyüten genişleten, zamanımı lezzetlendiren bir eser. bütün albümü, parçaların isimleri her şeyi ile mükemmel.
  • instagram hesabındaki sanat temalı paylaşımlarıyla dikkatimi çeken, sonrasında albümü olduğunu öğrenmem ile playlistimde yer bulan, türkiye’de yaşadığı dışında pek bir bilgiye sahip olmadığım piyanist.

ay nöbeti “ benim favorim. besteye vermiş olduğu ismi sevdim. ayı, özellikle düşüncelere daldığımda, sık sık seyrederim. bunu “ay nöbeti” olarak isimlendirmeyi sevdim. tabi bu, bir başkası için farklı şeyler ifade edebilir. beste, beni yormadan düşüncelerimin akmasına izin veriyor. bitsin istemiyorum, çünkü o derinlikten çıkmak istemiyorum.

yolunuz açık olsun andre.

not: başlık için @ucanfildumbo ‘ya teşekkürler.
  • dokunuş'u çok güzel diye entry girecektim. fakat 20-30 saniyeleri arası ve 50-59 arası evgeny grinko'nun valse'si gibi geldi. ilerde ünlü olursa bu işlerden anlayan birileri yorumlar artık.

dokunuş spotify
  • çok yüksek ihtimalle türk bi arkadaş. türk değilse spotify'ın yapay zeka bestecilerinden olduğuna emin olacağım. spotify'a ve başka mecralara bir miktar para da vermiş müziğini öne çıkarabilmek için. yine de az bu dinlenme sayıları. ben her gece dinliyorum zaten uyumak için. gerçi icra ettiği müzik türünün doğasında var az dinlenmek. umarım yaptığı müzikle hedefi her neyse oraya ulaşır.
  • nereli olduğunu bilmediğim lakin profili ve şarkı isimleri türkçe olan piyanist ve besteci. net söylüyorum bu adamı keşfetmemiş piyano severler çok şey kaçırıyor.

gökyüzü
    tütün ağacı
    dokunuş
    günaydın
    yalnız
  • yalnız adındaki parçası beni kendine hapseden müzisyen.

hüzün mü huzur mu olduğuna karar veremediğim bir duyguyu fazlasıyla canlandırıyor bende. dinlediğimdeki moduma göre değişiyor aslında. mutluyken dinliyorsam sakinleştiriyor, huzur veriyor. ancak daha karamsar bir anımda dinliyorsam dünyayı olduğundan büyük ve kalabalık, beniyse olduğumdan yalnız hissettiriyor. dinleyin, dinletin.
hesabın var mı? giriş yap