şükela:  tümü | bugün soru sor
 • freedomain radio uzerinden felsefe, psikoloji, politika vb konularda podcast yayini yapan kanadali.
  eglenceli bir sahis.
 • geçen sene podcast'lerini dinliyordum. anarşist olduğunu ama trump'ı desteklediğini söylüyordu. sanırım önermesi: ''devlet kötüdür ama olacaksa böyle otoriter olsun.'' gibi bir şeydi.
  aileye önem verdiğini söylüyordu. aile yapısının, çocuğa verilen eğitimin değişik* olduğu toplumlardan batıya yapılan göçlerin batı kültürünü yok ettiğini savunuyordu.
  batı kültürünü dünyanın merkezine koymanın miyopluğu zaten aşikar. böyle miyop olmasa dünyanın büyük bir kısmını da aynı kefeye koymazdı. stefan ve radikal tavrı benimsemiş kişilerin haricindeki batının da aileyi ne kadar önemsediği tartışılır.

  kendini yunan felsefe ruhuyla özdeşleştirir bu arkadaş; fakat yunan felsefesinin etiğinden (''bir şey bilmediğimi biliyorum.'') nasibini almamış ne yazık ki. dan dun genelleye genelleye konuşur. felsefeyi karşısındakini susturmak için bir araç olarak kullanır. sokrates'in karşısındakini konuşturmaya çalıştığı o ''doğurtma'' etiğinin tam zıttı bu.

  yalan söylemeyeyim, karizmatik ve eğlenceli bir adam. içi boş olduğunu anlamam uzun sürdü.

  edit: anarşist değilim, bu adam davayı sattı kafasında da değilim. çelişkili olduğunu söylüyorum.
 • justin trudeau çapsızının kanada'nın içine nasıl sıçtığını gözler önüne seren kanadalı halk kahramanı.

  https://www.youtube.com/watch?v=p8kj-r4ja08&t=451s

  https://www.youtube.com/watch?v=o_kkuqidkw8

  https://www.youtube.com/watch?v=whzqxmtvoje

  https://www.youtube.com/watch?v=pazlrwyrjua
 • (bkz: #72977375)
 • bu herifin universally preferable behaviour kitabını okuma bedbahtlığına mazhar oldum. aslında kitabın kötü olmasını bekliyordum ama bu kadar beklemiyordum. sunum gibi kitap yazıp filozofların binlerce yıldır çözemediği bir sorunu çözdüğünü iddia etmiş. allah akıl fikir versin. bir de liberteryenden alt-righta nasıl kaydı anlamadık.
 • aristo konulu sohbetiyle aşmış adam gibi adam.