şükela:  tümü | bugün
  • dürbün üreticisi alman firma.

http://www.steiner-binoculars.com/
  • (bkz: rubin steiner)
  • yaklaşık iki yıldır italyan beretta grubuna aittir.
  • (bkz: felix steiner)
  • yazarlığı, başta ben olmak üzere çoğumuzdan daha fazla hak eden bir çaylak (şimdilik. umarım en kısa sürede yazarlığı onaylanır da aramıza katılır).

an itibariyle 17 tane entry'si var. 17'si de birbirinden tatlı, 17'si de birbirinden güzel. saygıdeğer çaylağımız tabiri caizse bir kültür orkidesi. kitaplar, resimler, müzikler ve filmler üzerine bilgilendirici, aydınlatıcı entry'ler entry'lerinin her birisi.

sırasıyla entry'leri:

1. sevan nişanyan (#edebiyat), 2. to zeimbekiko tis evodikas (#müzik), 3. asfur (#müzik), 4. mıgırdiç margosyan (#edebiyat), 5. hamza el din (#müzik), 6. riff cohen (#müzik), 7. bernardo bertolucci (#sinema), 8. aki kaurismaki (#sinema), 9. vsevolod pudovkin (#sinema), 10. mikail aslan (#müzik), 11. the lion in winter (#sinema), 12. murasaki şikibu (#edebiyat), 13. abidin dino (#edebiyat), 14. peter thiel (#eğitim), 15. marcello mastroianni (#sinema), 16. ne kitapsız ne kedisiz (#edebiyat), 17. cama no abura (#edebiyat).

müziğe dair 5 entry'sinden 4'ünde link mevcut. afiyetle dinleyip şukulayın. hatta arşivlemek için favlayın. bir tanesi ise müzisyenin yüreğinin konuştuğu bir yazı. mikail aslan bey'in gönlünün anlattıklarını paylaşmış bizimle, steiner sağ olsun.

edebiyata ve edebiyatçılara dair entry'leri birbirinden güzel alıntılarla dolu. bir tanesinde yazarın kendi öyküsünü kendi sesiyle okuduğu bir ses kaydının link'i bile var.

sinema ve sinemacılara dair entry'lerinde ise gerçekten ilginç bilgiler yer alıyor. hatta yine bu entry'lerden bir tanesinde ünlü aktör hopkins'in ilgili filme dair konuşmasının link'i de mevcut.

tekonoloji kanalında yer alan thiel entry'si ise bence eğitim kanalına daha uygun. o başlığa eğitim kanalını ekleyin bakalım sevgili tasnifçi yazar kardeşlerim.

işte böyle. her gün hepimizi onlarca çaylak okuyor, şukulayıp, favlıyor. biz de vakit buldukça onların yazdıklarına göz atıyoruz. sanıyorum ben hiçbir zaman bu kadar düzgün bir profil görmedim. bırak çaylakları, yazarlar arasında bile sık karşılaşmadığımız türden bir profil bu.

soruyorum, şu 17 entry'de var olan bilgilerden hangisinden haberdardın daha önce? itiraf edeyim, benim hiçbirinden haberim yoktu. tabii bu benim cehaletim. fakat cehalet kaderim değil. okuyorum, öğreniyorum. teşekkürler steiner.

ey benim nur yüzlü kondüktör kardeşlerim, 9 aydır onaylanmayı bekleyen bu çaylağa kapılarımızı açalım lütfen. zira fular, fular olalı; hiç kimseye bu kadar yakışmadı.

gül gibi entry'yi kondüktör yalakalığıyla, iğrenç fular espirisiyle bok ettim. antik yunan sanat tanrıçaları belamı versin. amen.

not: pudovkin hakkındaki entry'nde göze batacak kadar fazla imla hatası var, sevgili badi'm. kondüktör gelmeden o entry'ye bi el at.

ben bir gramer naziyim gülhane parkında
    ne sen bunun farkındasın, ne de "istanbul'daki" yerine "istanbul'da ki" yazanlar bunun farkında [steiner'ın bu tür hataları yok. fırsattan istifade bu şekilde yazan (dolayısıyla aslında yazamayan) sözlükdaşlarıma isyan etmek istedim. iyi geceler. tatlı rüyalar]