şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yayın tarihi henüz resmi olarak duyurulmasa da, büyük olasılıkla 2017 yılı içinde; her biri birer saatlik 24 bölüm olarak yayınlanacak anime.

  6 yıllık bekleyiş bu yıl son bulacak gibi.

  ''steins; gate 0 might have total 24 episodes and runtime of each episode will be one hour. whereas, this season will distribute by madman entertainment in australia, by funimation in north america and by manga entertainment in united kingdom.''

  --- spoiler ---

  snopsis:

  ın the end of this season, we saw that okabe had failed to rescue kurisu. this incident has leave very bad impression on his mental health. now, in stein; gate 0.

  we will see him to recover from the struggle to remove the memories of failed attempt to rescue kurisu. when all things are getting normal. he went into past to meet acquaintance of kurisu, who tells him that they are working on the device which can stores all memories of human and then generate a simulation of them.
  --- spoiler ---
 • http://otakomu.jp/archives/647325.html adresinde haberinin verildiği üzere 2018 baharında yayınlanacak olan, steins;gate animesinin bir nevi midquel'ı.
 • anime versiyonunun teaserına şuradan ulaşılabilir:

  http://otakomu.jp/archives/647325.html
 • ilk bölümün 11 nisan 2018'de yayınlaması planlanmış. şu saatten sonra artık ertelenmesin. yeter beklediğimiz.
  darısı noragami için.

  bu da ikinci trailer.
  https://www.facebook.com/…/1662201053857663/?type=2
 • 23 bolum olarak tasarlanmis yeni sezonu bugun aksam saatlerinde baslayacak olan anime.

  beklentiler yine dibine kadar drama batacagimiz yonunde...
  https://www.youtube.com/watch?v=hncnkiaer5a
 • ilk bölümünü izlemiş bulunmaktayım. şimdilik güzel görünüyor, zaten yirmi dakikanın nasıl geçtiğini anlayamadım. bölümün sonu çok hoşuma gitti. müzik de visual novel'in müziği.
  aslında bölümleri biriktirip izleyecektim ama içimdeki heyecana engel olamayıp altyazısının çıktığını gördüğüm an izledim. iyi de ettim bence. steins;gate'ten aldığım tadı bundan da alacağımı düşünüyorum.
 • ilk bölümünü şimdi izlediğim anime, steins gate'in birinci sezon havasını ilk bölümden yakaladığını söylemek mümkün, ben şahsen tatmin oldum, yalnız benim gibi seriyi unutanlar için hatırlatmakta fayda var, bu anime, steins gate 'in finali olan 24.bölümden değil, steins gate 23 beta special adlı bölümden devam ediyor (yani animenin zaman çizgisi beta zaman çizgisi), o yüzden bu bölümü izlemeyenler, konu bütünlüğü açısından önce steins gate 23 beta special bölümünü izlemeli.

  bölümü izledikten sonra konunun tam olarak oturması için buraya göz atabilirsiniz, ilk sezondan ve ikinci sezonun ilk bölümünden spoiler içermektedir.

  --- spoiler ---

  https://akumina.wordpress.com/…teinsgate-0-1-bolum/
  --- spoiler ---
 • steins;gate'i 5-6 sene önce falan izlediğim için karakterler hakkında bazı detayları tam hatırlamıyorum. dolayısıyla bunun ilk bölümünü izledikten sonra kafamı kurcalayan çok önemli bir detay fark ettim.

  yahu bu mayuri'nin memeleri ne ara kafam kadar oldu?

  ilk sezonda bu tutturuuu diye gezinen bir çocuk değil miydi? yoksa ben mi dikkat etmedim ne? veya bu sezonda timeskip falan mı oldu? kafamda deli sorular.
 • 3 yıl olmuş ilk sezonu izleyeli son zamanlarda doğru düzgün anime izlemeyen beni kendine bağladı özlemişim atmosferini
 • o kadar özlemişim ki, oysa bu evrenin doğası gereği karanlık olmasından dolayı izlememeyi düşünüyordum. okabe'nin laboratuvar önlüğünü bile atıp artık hououin olamayacak kadar üzgün ve depresif halini izlemek kalbimi kırsa da şu an gayet güzel gidiyor.
  --- spoiler ---
  bu sezonda geçmişe gidip kurisu'nun beta evreninde ölümünü engellemeye çalışırken yanlışlıkla kendisi ölümüne sebep olan post travmatik sendromlu bir okabe'yi izliyoruz. defalarca mayuri'yi kurtarmaya çalışırken zaten zihnen epeyce yıpranmış olan okabe, geçmişe gidip tekrar kurisu'yu kurtarmayı yine her şeyi berbat edeceğini düşünerek reddeder. fakat depresyon ve travma peşini bırakmaz. aslında orjinal serideki okabe'ye kurisu'yu nasıl kurtarması gerektiğine dair videolu mesajı gönderen 33 yaşındaki okabe'nin bu planı bulana kadar neler yaşadığına dair ara bir seri de diyebiliriz zero'ya.
  orjinal seriyi izlemeyenlere spoiler
  --- spoiler ---