şükela:  tümü | bugün
  • gurbet ellerde denemiş olduğum biralar içinde kanaatimce tadı gözbebeğimiz efes'e en yakın olan biradır.
  • öküz gibi osurtan bira. inanmayan bi ak$am 5+ içsin, sabah uyanınca beni bi arasın.
  • ftw1905, twitter'da güzel bir resmini paylaştı:
    https://twitter.com/…tus/177423278040817665/photo/1
  • klasik bir lager çeşidi..sonuçta hepsinin tadı birbirine benziyor..

ha, değişik aromalı ve farklı biralar tadayım diyorsanız;

(bkz: ale)
  • şimdiye kadar içtiğim en güzel biradır. türkiye'de de bulaydık iyiydi.
  • lager pek icmem ama bunu birkac defa icmistim. her icisimde de damagima rahatsiz edecek kadar yanik misir tadi ve kokusu geliyordu. merak edip icindekilere baktim, misir varmis.
  • kronenbourg, 1664, heineken, carlsberg, grimbergen, affligem, desperados ve benzeri birçok marka denendikten sonra süpermarkete gidilip o "ne alsam la bu defa?" isimli korkunç boşluğa düşüldüğünde imdada stella yetişir. sonraki seferlerlerde de istemsiz olarak el hep bu biraya gider. fransa'da gördüğüm en kral bira, buzdolabımın değişmez ögesi. her yemekten sonra bir adet 25'lik stella, farz değilse de sünnet...
  • ingilterede efes extra bulamadığımdan sardığım bira cinsidir. içimi iyidir birde burada bulunabilecek en alkollü biralardan biridir %4.8 alkol oranı ile.
  • ne kadar 60ların fransız filmlerine selam eden güzel reklamlar çekse de, "cider değil cidre" diye frankofon cambazlıklar yapsa da holigan içkisi imajını değiştiremeyecektir.
  • internette araştırdığım kadarıyla marka yönetim politikalarından ötürü türkiye ve bir kaç ülke piyasasına girme niyetleri yokmuş..

küfür edince, "çok küfür ediyorsun" oluyor.