şükela:  tümü | bugün
  • ingiliz moda tasarımcısı stella mccartney ve amerikalı müzisyen taylor swift'in, swift'in yedinci stüdyo albümü lover ile birlikte tasarlanan koleksiyonları.

    taylor, stella'yla son yıllarda git gide yakın arkadaş olduklarını ve onun saygı duyduğu bir kadın olduğunu söylüyor. stella'nın yeni albümü önceden dinlediğini ve bu koleksiyon için albümündeki şarkılardan esinlenildiğini biliyoruz. hatta albümden london boy isimli şarkıda stella'nın adı geçiyor: like a tennessee stella mccartney. şarkıda isminin geçmesinin bir problem olup olmayacağını sormak için şarkıyı dinlettiğinde, stella şarkıyı çok beğenmiş.

    taylor, daha önce stella'nın tasarımlarını beğendiğinden de bahsetmişti ve tasarımcının parçalarını sıkça kullanıyordu: 72. bafta ödülleri'nde giydiği elbise, 2019 time 100 için çekilen fotoğrafta giydiği elbise, wango tango etkinliğinde giydiği spor ayakkabı, yine wango tango'da meet and greet'te giydiği sandalet ve günlük hayatında tercih ettiği çantalar gibi. hatta taylor wango tango'da giydiği ayakkabıyı gördüğünde o kadar sevmiş ki, kıyafetlerini ayakkabıya uyacak şekilde ayarlamış. ayrıca hayranlarına bir ipucu vermek için de stella mccartney tasarımı bir ayakkabı giymiş.

    (#93976102) bu entry'de yazdığım üzere taylor swift, youtube'da bir canlı yayın yaptı ve bu koleksiyondan da bahsetti, stella mccartney de canlı yayının bir kısmında ona eşlik etti. tüm bu koleksiyonu tasarlarken şarkılardan, albümün adından*, albümün pastel temalı renklerinden ilham aldığını söyledi. ardından birlikte, 23-25 ağustos'ta new york'ta yer alacak "the lover experience" isimli pop-up shop'a geçerek koleksiyondan bazı parçalı gösterdiler. ayrıca swift'in wango tango'da ve lover şarkısının klibinde giydiği kıyafetler de orada sergileniyor.

    stella mccartney'nin diğer tasarımlarında olduğu gibi, bu koleksiyon da sürdürebilir malzemelerden üretilmiş ki bununla gurur duyduğunu belirtti. her parçanın 100$'ın altında olduğunu söyleyen swift ve mccartney'nin tişört, sweatshirt, ceket, çanta, şapka, suluk gibi çok çeşitli parçalardan oluşan koleksiyonları albümle birlikte satışa sunulacak.