şükela:  tümü | bugün
125 entry daha
  • bu para ilk çıktığı 3-4 yıl önce ismi stellar idi. kaydolmuştum bana hediye tanımlamışlardı. o zaman bozacak bir değeri de yoktu zaten. şu günlerde 1$ seviyesine geliyor. 100$'ı görürse o zaman yüz güldürmeye başlar.
  • kardeşi tron ile yardırmaya devam eden altcoin.

kardeşi dediysem, benim yatırımım ikiye bölünmüş halde burada. yarım maaşı 15 günde 2 maaş yaptılar birlikte.

edit: 1800 sats civarından girmiştim, 6000 sats civarında çıktım. poe ve hsr ile devam ediyorum. bu işlerde iyi değilim, yatırım tavsiyesi olarak görmeyiniz.
  • gece whale gruplarında coinbase sitesine gireceği söylenen coin.
  • edonkey2000'nin kurucusu jed maccaleb ve y combinator'in ceo'su sam altman dahil olmak uzere cok saglam yatirimcilar, guclu bir takim ve teknolojiye sahip bir coin.

son birkac gunki inanilmaz artis trendiyle beraber coine degil takima yatirim yapin tezim bir kez daha desteklenmis oldu.

uzun vadede yatirim icin muhtesem bir coin. ileride ripple'dan daha iyi yerlere gelecegini dusunuyorum. almak icin hala gec degil.

kriptoya yatirim yaparken nelere dikkat ettigimi merak edenler suraya bakabilir #73246441

stellar nasil alinir diye merak edenler su entryi inceleyebilir #73068700
  • 1598'den aldığım 4000 xlm'e bugün 5800'den veda ettim.

kısa sürede güzel kâr getirdi.

bundan sonra da getirmeye devam edecektir eminim. güçlü proje iyi teknoloji.

ancak %263 kazanıp satmamak, realize etmemek adaletsiz ve oldukça tuhaf geldi.

yatırımcısına bol şans inşallah soluksuz 3 dolar olur.

herkese selamlar.
  • stellar ne kadar olur tarzinda cok soru geldi. gelin hesaplamasini beraber yapalim.

su anki stellar supply 18 milyar birime yakin. bitcoin supply ise 17 milyon birim civarinda. piyasadaki bitcoin biriminin bundan daha az oldugu tahmin ediliyor cunku gectigimiz 5-6 sene icinde bir suru insan exchange parolalarini ve wallet keylerini kaybetti. herneyse 17 milyon birim diyelim gene de.

bu demektir ki piyasadaki stellar lumens sayisi bitcoinin 1000 kati.

stellar $1: market capitalization 18 billion usd yani 18 milyar dolar olacak. su an $0.90 civarinda seyrediyor. oldukca yakin.

stellar $5: market cap 90 billion usd olacak. bu seviye ripple ve ethereum'un oldugu seviye. yani ulasilmasi mumkun.

stellar $10: 180 billion usd market capitalization. oldukca yuksek bir hedef ama hala bitcoinin su anki market capitalizationindan daha az.

stellar $20: bu asamada stellar market cap bitcoini gecmis olur ve bitcoin yerine herkes stellar hakkinda konusmaya baslar.

stellar $100: stellarin market degeri apple ve google in toplam degerinden daha fazla olmus olur.

umarim bu herkese genel bir fikir vermistir.

edit: bu hesaplar stellar disinda tum kripto piyasasinin sabit durmasi varsayilarak yapilmistir ancak su asamada stellar ile beraber tum market de buyudugu icin aslinda bu hedefler ulasilmasi daha mumkun hale geliyor.

stellar ve ripple gibi altcoinler nereden ve nasil alinir merak edenler ise suraya bakabilir (bkz: #73068700)

coin alirken nelere dikkat ettigimi merak edenler (bkz: #73246441)
  • ustteki entry'e sadece bir ekleme, stellar 20$ a gelirse, o markette ya bitcoin in cap'i de 3-5 katina cikmistir, ya da eth, ripple, ada vs gibi coinler bitcoin'in yerini almis, yine su andakinden yuksek caplere ulasmistir. stellar ilk olmasa da, top 5-10 icin guzel bir aday, ve eger market patlamayip stabil bir sekilde buyumeye devam ederse ve gercekten coinlerin vadettigi projeler hayata gecirilip kullanilmaya baslanirsa, o zaman market cap'ler biraz daha buyuyebilir.
    kisacasi bitcoinle karsilastirmak yerine, 10-20$ seviyeleri icin, coin ve blockchain insanlar tarafindan kabul gorur mu, manipulasyonlar azalir mi diye bakmak lazim.
  • piyasa değeri 20 bilyon doların üzerinde olan stripe firması ile işbirliği yapan sanal para.

kaynak

sürekli ripple ile karşılaştırılmış. ben de ripple ve stellar üzerine iki kelam edeyim. ripple sistemine dahil olmak için ripple'ın merkezinden onay almak gerekiyor. yani halkın istediği vakit kullanabileceği bir coin değil. stellar ise decentralized ve herkesin onay gerekmeksizin erişimine açık bir sistem üzerine kurulmuştur. bu ve bunun gibi nedenlerden ötürü kullanım kolaylığı açısından orta vadede ripple'ın yerine geçecektir.
  • şu an trene binmek isteyenler için son alım fırsatlarını veriyor. 5200 satoshiye kadar çekilip yeniden 5600 satoshiye çıktı. 1-2 gün son günlerdeki kadar pump beklemiyorum ama 6000 altında her seviye alım için uygun. almak isteyenler için binance link.... sduıfsd şaka şaka. ref mef yok, 9834758347854 kez anlattılar zaten.
  • (bkz: gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın)

edit: abarttım, farkındayım biliyorum da bugün bana tam bir borsacıymışım gibi hissettirdi kendisi :) tam zirvedeyken küçük çaplı bir geri dönüş yaşayacağını düşünüp komple stellar'dan çıktım, başka bir coin'e geçtim. o coin de yüzde 20 değer kazandı. sonra xlm'nin epey geri çekildiğini görünce yeniden stellar'a geçtim. ben geçtikten hemen sonra tırmanmaya başladı. haddimi bilmesem "ben bu işlerden anlıyorum" havasına girip evi arabayı basardım ama bunun tesadüf olduğunun farkındayım.
120 entry daha