• science, technology, engineering, and math'in kisaltmasi. bunlari yapanlar hep uber insan olarak gorulur, bizde gelen goruculere kizi ovmek icin bunlarla istigal edenlere** bile verilmedigi soylenirken, abd'de aman zaten az bunlar, mutlu edelim, para verelim, yabancilarsa vize islerini yokusa surmeyelim gibi bir el ustunde tutma muamelesi gorurler. bir sosyal bilimci (bak bilim diyorum, ama bizimki sayilmiyor iste) olarak bu duruma gicik olsam da su teknoloji devrinde spotlarin bu elemanlar uzerinde olmasini kinayamiyorum. lisede mf secsem ne olurdu acaba diye dusunuyorum bazen, mf derslerinde de iyiydim zira, secsem yapardim. buradan fizikci feyza ozturke ve adi berrin olup soyadini hatirlayamadigim kimyaciya beddualarimi iletiyorum, simdi bir "ozel" stem insani degilsem onlarin beni fizikten, kimyadan igrendirmesi yuzundendir.

edit: hahahah, ne bicim icime oturmussa... acaba feyza ozturk icin bir sey yazilmis mi, gorunmez bakinizi verdik amma? diye bir baktim ki... buyrun siz de bakin, alttaki tarihe de bakin, anlarsiniz (bkz: feyza ozturk)
  • flemenkçe; ses, seda ve oy, rey anlamına gelir... misal, "stem op mij" bana oy verin anlamına gelir ki bu sizi ne kadar ilgilendirir ve beni buna yazmaya iten şey nedir...
  • science, technology, engineering, mathematics 'in kisaltmasi.
  • ing. sap. kadeh sapi (ayagi) olur, cicek sapi olur, pipo sapi olur. govde yerine de kullanilir, agac govdesi gibi. köken de demektir ayni zamanda. from'la beraber kullanildiginda ortaya cikmak, sebebi olmak anlamina gelir.
  • fen, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarının bir arada olduğu yeni eğitim yaklaşımı. stem'i diğer yaklaşımlardan ayıran en önemli özellik farklı disiplinler arası bilgi ve becerilerin tek tek öğrenilmesi yerine hepsini bir arada sunmasıdır. türkiye'de öğretmenlerin bu alanlarda yetersiz olduğu barizken ülkenin tüm okullarında uygulanabilmesi ve başarıya ulaşması zaman alacaktır.
  • ingilizcede kök anlamına gelen ancak science, technology,engineering ve mathematics kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş kelimedir. yeni nesil eğitimin bilim teknoloji mühendislik ve matematiğin birlikteliğiyle olabileceğini savunurlar. zor fakat bir o kadar da eğlencelidir. öğrencilere öğretilmek istenenler yaparak yaşatılarak eğlendirerek öğretilir daha doğrusu kendileri öğrenirler
  • bir dj shadow sarkisi. icinde heat adli uber filmden bol bol sample bulundurur.
  • hakkında yapılmış en güzel tespit için bakınız.

bence öğretmenlik bölümü sadece meslek liselerinden gelmiş öğrencileri almalı. *
  • anladığım kadarıyla özü, piyangoyla badanacı alacağıma, elimdeki kaliteliyi benden yapayım olan tasarı.
  • (bkz: stemm)
hesabın var mı? giriş yap