şükela:  tümü | bugün
 • bi aralar cok meshur olan, ucuz, cok fonksiyonlu kol saati markasi..
 • (bkz: kol saati)
 • dijital kol saatlerini yaygınlaştıran marka. 1980 lerin unutulmaz kalitesizliklerinden sadece biri. menüsü fiksti bunların. düğmeye basınca tarihe geçer, tekrar basınca saniyeyi gösterirdi.
 • ilk kol saatimdir kendisi. yorganı kafamın üstüne çekip ışığına basarak saate bakar ve bundan garip bir haz duyardım. sonra arka kapağı pas yaptı. babam paslı saatimi aldı biraz zımparalayıp silip sonra, hani evin kapılarını boyadığımız fildişi renkli yağlı boya vardır ya, hah onunla arkasını bir güzel boyadı. işte sana tamirat. arkası yağlı boyalı epey yıllar kullandım. yıllar sonra hesap makinalı saatlere terfi ettik yıllar.
 • 80'lerin en dandik saat markasi olarak bilirdik sonra ne oldu bilmem. google'da "stempo watch" deyince hic sonuc dondurmemesinden turk mali oldugunu cikariyorum.
 • akrep, yelkovan ve saniye'nin saat okumada ne anlam iade ettiğini komşum elektrik mühendisi amca tarafından öğrendiğim 70'li yılları kovalayan 8o'lerde uzaydan gelen teknoloji ile yapıldığına inandığım çocuk gözümdeki elektronik dev.

  sadece saati ve yandaki tuşuna basınca tarihi gösteren modellerine ilerleyen zaman içinde üzerinde nota işaretleri ile melodili olduğunu ifade eden modelleri eklenmişti.

  saat başı "dıt dıt" ettirterek ne kadar harika bir teknoolojiyi kolunda taşıdığını gösteren vatandaşları hatırlarım.

  çok istemiştim de bende olmamıştı böyle bir nane.

  daha sonra içinde oyunlu olan modellerini falan çıkmıştı piyasaya... casio marka...

  her defasında arkadaşlarımda görüp imrendiğimde; sünnetimde hali vakti yerinde bir ahbapın armağan ettiği kurmalı venus marka saatin ne kadar güzel olduğunu anlatırdı anam babam...

  tüketici elektroniğinde dijitalleşmenin başlangıcıdır memleketimde bu saatler...

  http://mserdark.com/…t/uploads/2010/03/img_0417.jpg
 • 80'li yıllar, bir lisede atatürk'ün anlatıldığı bir ders. hoca atatürk'ün saatlere meraklı olduğunu, sık sık saat hediye ettiğini söylüyor. islamcı öğrencilerden biri sessizce espriyi patlatıyor: "allah bilir stempo veriyordur". buradan anlayın işte stempo'nun o yıllarda ne ifade ettiğini.
 • melodili modeli, yandaki iki tuşuna aynı anda basınca mı müzik çalardı ne? tuvalette dinlemekten ayrı bir haz alırdım. hey gidi!
 • fransız millî marşı melodisi olan versiyonunu bilinçsizce yıllarca kolumda taşıdığım efsanevî saat markası.

  ahan da kendisi şöyle bir şeydir:

  stempo
 • üstünüze afiyet ben ufakkene analog saatleri pek okuyamazdım. akrep ve yelkovan aklımı karıştırırdı. bu vesileylemidir bilinmez, babamın bana aldığı ilk dijital saattin markasıdır. komple siyah plastik... kolunuz ile göz hizzanızı iyi ayarlayabilen açılı (yamuk) bir ekran... ekranın altında üçgen, fonksiyonları farklı iki parçalı mavi bir düğme...

  peeeeeh!

  resmini paylaşayım isterdim fakat google görsellerden baktım ama göremedim.

hesabın var mı? giriş yap