şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "oh kepton my kepton"
  tanrı eleştirmeni diyebileceğimiz,gerçekten pozitif bilimler ışığında,bizi "ünzile" olmaktan kurtarmak için yoğun bir çaba harcayan bir youtube kanalı.

  "din insanları böler, oysa inanç birleştiricidir."
  flight of the phoenix adlı filmde duyduğum,beni derinden etkileyen bir replik.
  bu repliğin etkisiyle, yavaş yavaş paslanmaya başlayan zincirlerimin sökülmesine yardımcı olan,beni o sınırın ötesinde de bir dünya'nın var olduğuna inandıran güzide şahsiyetlerden biri.
  (bkz: can simidi)
  kafanızdaki dogmatik soru işaretlerine, thor'un çekiciyle vurup paramparça etmek istiyorsanız,kendisini takip edebilirsiniz.

  buradan kendisine teşekkürü bir borç bilirim.
  ha bu arada:
  "tanrıyla ilgilenmiyorum,o da benimle.."
  saygılarımla..
 • teolojiyi çok sevdiğim fransız aydınlanmacılarının gözüyle okuması; siyaset ve hukuk felsefesine ilişkin de güzel fikirleri olduğu izlenimini veriyor bana. podcast olaylarına girse, bu konulara da savunduğu ontoloji ile kurduğu ilişki bağlamında değinebilir belki.

  yalnız sildiği videolardan hatırladığım kadarıyla önceden, savunusunu evrene müdahale etmeyen tanrı fikrini merkeze koyarak yapıyordu. şu an biraz daha panteist hatta belki pananteist bir düzleme kaymış gibi görünüyor. keşke inandığı değerlerin ne olmadığının yanında ne olduğuna da değinse de biraz da olumsuzlayarak belirlemek yerine belirleyerek olumsuzlamış olsa.

  son olarak, podcast lütfen.