*

şükela:  tümü | bugün
  • edit: doping lafı yanlış olabilir. twitter'da doping lafı geçince öyle yazdım başta ama uyaran arkadaşlar, yasaklı madde kullanmış, performans arttırıcı değil diye mesaj attı. ben kullanılan maddenin ne olduğunu öğrenene kadar doping lafını askıya alıyorum. büyük ihtimalle keyif için marihuana kullanmıştır. başlık değişirse daha doğru olur.

hepimizi üzen hadise*

http://www.milliyet.com.tr/…ay-2261640-skorerhaber/

keyif verici madde kullanmış. ben geyfime bakarım arkadaş demiş.
  • bildiğim kadarıyla sene başında panathinaikos sözleşmesine bu maddeyi (keyif verici madde testi) koydurtmak istiyordu (daha önce kendilerinde oynarken ortaya birşey mi çıktı yoksa duyum mu aldılar bilemiyorum) ve lasme'nin pana teklifini reddetmesinde bu durumun da etkin rolü olduğunu söyleniyordu, bu yüzden açıkçası çok şaşırmadığım haber oldu.
  • yasaklı madde ile doping aynı şey değildir. muhtemelen bir kaç ay ceza alacaktır.
  • birgün ergin ataman'ın tüm oyuncuları dopingi tadacaktır.

ata sözünü hatırlatmıştır. daha önce david hawkins'de benzer sorundan dolayı ceza almış, mensah bonsu'nun ise ilerleyen yıllarda doping yaptığı tespit edilmişti.

kısacası:

(bkz: ergin ataman effect)
    (bkz: dopingi sizden öğrenecek değiliz)
  • karşıyaka maçında kullanılan maddenin varlığının, fenerbahçe serisi öncesinde veya sırasında tespit edilmemesi veya açıklanmaması soru işaretleri yaratmıştır.
  • 1.bir spor yarışması sırasında, vücuda üstün güç ve devinim sağlamak ereğiyle yarışmadan önce kullanılan güçlendirici, uyarıcı ilaç.
    2.
    (bir insana ya da hayvana) kimi bedensel özellikleri değiştiren ya da çok artıran uyarıcı bir ilacı çok az miktarda vermek.
    keyif verici madde ile doping aynı şey değillerdir. lakin her ikisi de yasaklı maddedir. kambala'nın kokaini gibi.
  • sasirtmamistir....

(bkz: ergin ataman)

(bkz: ergin ataman doping yapsana)
  • karşıyaka maçında kendini sahanın dışına zor atarak kustuğunu gördükten sonra aklıma ilk gelen buydu. sonradan daha önceki bir iki maçta da kustuğunu öğrendim. belki midesinde bir sorun vardır diye düşünmüştüm ama görülüyor ki şüphelerimde yanılmamışım. ne diyelim, afiyet olsun. açıklanması neden bu kadar geç sürdü onu bilemiyorum. bu testler çok mu uzun zaman alıyor?
  • doping değil keyif verici madde çıkmış. başlığın düzeltilmesi gerek.

ha bu arada, `karşıyaka maçında kullanılan maddenin varlığının, fenerbahçe serisi öncesinde veya sırasında tespit edilmemesi veya açıklanmaması`na biz artık şaşırmıyoruz sayın şikeci dopingçiler. her zaman her yerde hilenizi yapıp da her seferinde kollandığınız için...

not:fb
  • şerefsizim aklıma gelmişti şahitlerim bile var. karşıyaka maçının sonlarında kusmasının ardından "dumanlandı mı lan bu acaba .." demiştim. alınan numune de karşıyaka maçından sonraymış zaten. hasbelkader her şeye şahit olduğum bir altyapı geçmişimiz var. bir insan sahada kusuyorsa işkillenmek gerek. mide rahatsızlığı falan sahaya çıkartmaz adamı istisnalar dışında.