• bir isim .. stivin diye okunduunu duyunca beni dumur etmisti..kontrol etmek icin iki amerikaliya (ingiliz english de biliyolar) sordum (henuz sahsen gidip kontrol etme sansim olmadi ) ama adamlar stephen i de steven i da ayni telaffuz ediyolarmis...
  • eski yunanca stephanos, stephanoi koklu isim. anlami taclanmis, tac takmis, 'kral olmus*'tur
  • buraların hakkında entry'lerle dolup taşması gereken müzisyen.

adele'in hello suna yaptığı cover ile keşfetmiştim. sonrasında crossfire geldi. sonra fly down, line it up derken kendimi sincerely albümünün içinde buldum.

bu arada fly down'ın şu versiyonu tercihim; müzik aletlerine hakimiyeti, ortam ve tabii ki mack.
  • çok yakın zamanda hak ettiği ilgiyi fazlasıyla görecek olan california'lı sanatçı, müzisyen.
  • "irlandalı deli stephen". braveheart'taki en kral tiplemelerdendir. david o'hara tarafından canlandırılmıştır.
    stephen'ın akıllarda yer eden birkaç lafı da şöyledir:

-him? that can't be william wallace. i'm prettier than this man. alright father, i'll ask him. if i risk my neck for you, will i get a chance to kill englishmen?

---

- in order to find his equal, an irishman is forced to talk to god. yes, father. the almighty says don't change the subject; just answer the fucking question.

----

- stephen is my name. i'm the most wanted man on my island, except i'm not on my island, of course. more's the pity.
    - hamish: your island? you mean ireland.
    - stephen: yeah. it's mine.
    - hamish: you're a madman.
    - stephen: i've come to the right place, then.
  • irlanda'nın bağrından kopup gelmiş bir delişmendir stephen.
    iskoç ordusuna yazılırken ,karısının ördüğü yün kaşkolu wallace'a hediye eden arkadaşı gibi yalakalık yapmamış , bu samimi hareketi ile genç kızların sevgilisi olmuştur.
  • okunuşu steven ile aynıdır. yani senin "sıtefın king" diye bildiğin adamın asıl adı "sitivın king" oluyor haliyle anayurdu amerika'da.
  • hadi okuyun şu ismi dediğinizde türkiye vatandaşlarının yüzde 98'inin yanlış telafuz ettiği isimler arasında bir numara için can çekişir.
  • herkesin iş hayatında muhakkak denk geldiği, kraldan çok kralcı, dalkavuk, ispiyoncu, ağzı laf yapan karakterin ismidir. (bkz: django:unchained)
  • stephanos: çevirmek, çevrelemek, duvarla örmek. çelenk.

(bkz: stephen hero), stephen dedalus
    (bkz: stephan), steve, steven, esteban
hesabın var mı? giriş yap