• dell currynin oğlu. o da babası gibi basketbolcu. amerika 19 yaş altı basketbol takımında kendisine yer buldu. ileride onu da babası gibi nba de izliycez sanırım. fiziği ve şut stili babasına benziyor.
 • davidson college'da sophomore sezonunu geçirmekte olan yetenekli ama çok yetersiz fiziğe sahip guard.
 • fırtına gibi bir junior sezonu geçirmekte olan ve mock draft'larda ışık hızıyla yükselen combo guard. dün gece çok kötü oynadığı purdue maçına kadar ilk 9 maç itibariyle 31.9 sayı, 6.8 asist ve 2.9 top çalma ortalamaları tutturmaktaydı.
 • gün itibariyle 28.7 sayı, 6.2 asist, 2.9 top çalma ortalamalarına yükselerek draftta kendine ilk onda yer bulmayı garantilemiş davidson oyuncusu.üniversitedeki müthiş hücum gücünü nba'e taşıması şu anki fiziğiyle kolay olmayacaktır ama etkileyici bir potansiyeli var.
 • kendisi dün gece appalachian state karşısında sadece 27 dakikada 43 sayı atarak socon turnuvası tarihinin en yüksek 3. skoruna imza atmış olup, şu ana dek oynadığı 31 maçta tutturduğu 28.9'luk sayı ortalamasıyla muhtemelen bu sezonu tüm ncaa'de sayı kralı olarak tamamlayacaktır.
 • birkaç gün önce yapılan draft öncesi atletizm testlerinde 84 kiloyla * 10 kez bench press yapmayı başararak dikkatleri çekmiştir.
 • 2009 nba draft'ında 8. sıradan golden state warriors tarafından seçilmiş ve onu kendi takımlarına bekleyen knicks taraftarları tarafından bu seçim çok ağır bir şekilde yuhalanmıştır. ancak şaşıracak bir şey yok, adam monta ellis'in aynısı (belki şut atmayı öz babasından (bkz: dell curry) öğrendiği için şutu daha iyidir), warriors'un böyle bir oyuncuyu pas geçmesi mümkün değildi herhalde.
 • ilk nba maçında houston rockets karşısında 36 dakika sahada kalıp 7/12 şut isabetiyle 14 sayı atmış olup yanında da 7 asist ve 4 top çalmaya imza atmış olan nefis oyuncu. ama monta ellis'le oluşturdukları backcourt, size problemleri yüzünden, kendileri için sık sık savunma anlamında talihsiz maçlara yol açacaktır.
 • ilk 29 nba maçında çaldığı 56 topla * an itibariyle bu kategoride andre iguodala ile beraber lig 4.lüğünü paylaşmakta olan rookie. istatistikler 48 dakikaya vurulduğunda ise tüm nba'de önünde sadece, maç başına 10 dakika süre alan jeff teague'i saymadığımız takdirde, ligin açık ara top çalma kralı olan rajon rondo * var. ayrıca şu ana dek sahip olduğu 12.1 sayı * * *, 4.7 asist, 3.8 ribaund gibi düzgün istatistiklerle de golden state warriors taraftarının bu sezon takımıyla gurur duyabileceği çok nadir şeylerin başında geliyor kendisi.
 • don nelson'ın kendisi hakkında yeni steve nash dediği genco. daha kendisinde steve nash'inki gibi bir saha görüşü göremediysekte şutu çok iyi, saha görüşü iyi, steve nash'ten çok farklı olarak çok iyi top çalabilen ve tamda steve nash gibi savunma yapamayan birebirde ezilen bir point guard portresi çiziyor. steve nash'inde 3.sezonundan sonra patlamaya başladığını düşünürsek(3.sezona kadar 4.5 sayı 5.5 asist civarı gezinirdi kendileri) bu arkadaşında büyüyünce çok iyi bir guard olacağını düşünebiliriz. draftta mike d'antoni ve knicks'in en çok istediği adamlardandı, hatta new york'taki draft sırasında golden state beklenmedik şekilde stephen curry'yi seçince new york knicks fanları bayağ bir tepki göstermişler, salonu ıslıklara boğmuşlardı.

  sen ne düşünüyorsun hafız bu adam hakkında diye sorarsanız bu adam bence kral bi guard olacak gelecek senelerde. ''ulan madem kral guard olacak, steve nash falan diyonuz bu adam neden az asist yapıyor'' derseniz işaret parmağımı don nelson'a çeviririm. don nelson'ın yine göz ağrılarından monta ellis'a maçlarda topun %90'ını kullanmaya izin vermesi sayesinde bu genç arkadaşımız ancak böyle istatistikler tutturuyor. bu kadarıyla bile rookie sezonu için iyi istatistikler tutturup fantasy'cilerin günlerini gün, matchup'larını stealler ve üçlüklerle doldurmasına rağmen bu heyecan verici adamın biraz daha öne çıkmasını istemek bir basketbolsever olarak boynumun borcu.

  yüzümü kara çıkarma. bir sen bir de aaron brooks.
hesabın var mı? giriş yap