şükela:  tümü | bugün
  • üçlük mesafesi türkiye’de 6,75-6,60 metre arasıdır. nba için üçlük mesafesi ise 7,24-6,7 metre arasındadır. bu sebeple mesafe açısından melih in bir adım önde olduğu gerçektir. sadece ücret ve popülarite olarak arada bir çin seddi kadar fark vardır.
  • baki mercimek vs messi farkı olmayan kıyaslamadır.

ancak o kadar yakınlar birbirlerine maalesef.
  • melih mahmutoğlu'nun bir kaç gömlek üstün olduğunu kabul etmeyenler gitsin curling lzlesin. euroleague'de öyle orta sahadan boş üçlük attırmazlar.
  • curry de iyi şutör ama takım içi dengeleri düşünerek melih diyorum. hem fenerbahçenin çocuğu
  • nba'de yapılan çöp savunmaları görünce, stepken curry el üstü dışında atış şansı bulamazdı avrupa'da.
  • curry'ye gectigimiz iki senenin nba finalinde topu eline her aldiginda - gercekten- ikili sikistirma geldi. hatta warriors hucumu serilerde uzun bir sure boyunca curry topu getirir ikili sikistirma yer topu green'e verir green 4 e 3 hucumda bos adami bulur seklinde olmustu. euroleague de topu eline her aldiginda ikili sikistirma yiyen bir oyuncu gormedim. nba normal sezonu show business playofflarsa yapilan savunma euroleaguei donunda sallar.
  • şu karşılaştırmayı curry görse yeminle basketbolu bırakırdı. adam leblebi gibi üçlük sokan bunu geçtim kendi şutunu yaratan acayip bir adam. belki bu kadar net şutör bir daha dünyaya gelir mi emin değilim adamı gelmişler daha iki tane üçlük üst üste sokamayacak melih mahmutoğlu ile kıyaslıyanlar çıkmış. neyse trollendiğimizi düşünüyorum.
  • melih mahmutoğlu'na varana kadar, (bkz: jaycee carroll) diye bir abimiz var.
    kendisi perde çıkışı tepeden boş üçlük atma konusunda tam bir üstad.

curry'nin de, melih'in de içinde gezdirir :)
  • halen jimmer fredette'in ikisinin de eline vereceğine inandığım karşılaştırmadır.
  • ciddi ciddi mukayese edip analiz yapanları görmemle yarılmamı sağlamış inanılmaz versus.

arkadaş bi boku bilmiyorsan konuşma ya; obradovic çok iyiyse niye nba'e gitmiyor diyen erman toroğlu gibi çıkmış euroleague'de öyle boş üçlük attırmazlar diyor.

ya curry dediğin adam basketbolun zirve noktasında mvp olmuş, 10 metreden attığı üçlük elinden çıkar çıkmaz rakip bench'e dönüp sırıtmayı normalleştirmiş bir adam. muhtemelen nba tarihinin, dolayısıyla basketbol tarihinin en iyi şutörü herif.

hani taşak geçilir de, bu kadar olmaz yani.