şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle troll başlığı değildir. başlığın karakter sınırına takılmamış hali "stephen curry'nin tüm zamanların en iyi basketbolcusu olması"dır.

  michael jordan fanboyları dinozorlar ne kadar kabullenmese de stephen curry şu ana kadar izlediğimiz basketbolcular arasında en etkilisidir. onun takıma verdiği katkıyı bugüne kadar herhangi bir oyuncu verememiştir. şimdi en iyi kabul edilen mj, kobe, lebron üçlüsünün bazı temel özelliklerini karşılaştıralım.

  ilk öncelikli özelliği hepinizin bildiği gibi üçlüklerdeki yüksek oranıdır. bildiğiniz gibi ne mj ne lebron yüksek üçlük yüzdesiyle tanınan oyuncular olmuşlardır, kobe'nin şutu da her ne kadar daha güvenilir olsa da bir curry değildir. üstelik curry üçlüklerini mesafe, savunma gözetmeksizin atmaktadır.

  ikinci özelliği ise çok iyi bir driplingçi olmasıdır. diğer üç oyuncu da gayet iyi driplingçilerdir fakat curry daha yere yakın olmasından dolayı bu konuda yetenekleri biraz daha iyidir.

  üçüncü özelliği ise atletizmidir bu özelliği diğer hayvan üçlü kadar olmasa da kalburüstüdür.

  fakat işin özü, belki diğer üçü kadar etkileyici değildir, ama üçünden de daha "etkili" bir oyuncudur curry. çünkü üç sayı, iki sayıdan daha büyüktür. curry'nin diğer üçlüden farkı onun hem gerçek bir şutör hem de yorulmaz bir skorer olmasıdır.

  edit:en iyi olmayı bir takım gereksiz ödüllere bağlayan yetersizlerce kabul edilemeyen gerçek.
  andre igoudala'nın finaller mvp'si var, curry'nin yok, bu curry'nin daha alt düzey bir oyuncu olduğunu mu gösterir, hayır.
  aksine curry'nin takımındaki diğer oyunculara da ateşleyici bir faktörü olduğunu gösterir.
 • torbacısı hakkında aynı şeyi söylüyorlar. ama deneyemedik.
 • michael jordan varken tüm zamanların en iyisi olamaz ama curry’i defalarca canlı izlemiş biri olarak jordan hariç tüm zamanların en iyisi diyebilirim.
 • koy stephen curry'yi şu anki phoenix suns'a bakalım neler yapıyor? sonra bak bakalım dinozor dediğin jordan, 40 yaşında, siktiriboktan washington'ı nereden nereye taşımış? hey yawrum beee
 • bazı dinozorlar tarafından hala aksi iddia edilen gerçeklik.

  washington wizards'ı jordan bir yere taşımamıştır, playoff'lara bile gelmemiştir takım, böyle temelsiz bir iddia görülmemiştir.
 • şu ana kadar izlediğimiz diyerek yazar kardeşimiz majestelerini izleyemeyecek kadar küçük olduğunu zaten beyan etmiş. oyuna etkisi, takıma verdiği güven, rakipte yarattığı çaresizlik hissi, tek başına maç çevirebilme kabiliyeti, skorer olduğu hâlde sürekli en iyi defans beşine girmiş olması...

  diyeceğim ama formula 1 pilotu deyince de schumacher'i, senna'yı görmemiş haliyle "hamilton sonsuz iyi bi kere" deme kapasitesine sahip bebeye ne anlatacaksın.
 • ortamlarda dile getirilmeyen düşünce. 1-2 kişiye mahsustur. öncelikle goat'lık 1-2 sezonla veya 1-2 özellikle olacak iş değil. benim gözümde curry tartışmasız şimdiye kadarki en iyi şutördür. ama tüm zamanların en iyisi olması için lige geldiğinden beri bu adam takımının yıldızıdır dedirtmeli, yüzükleri toplamaya başlamalıydı. zira sıralamada önündekilerin klansmanında olanlar bunlar.
  (bkz: mj)
  (bkz: black mamba)
  (bkz: the king)
  vs.