şükela:  tümü | bugün
 • atatürk'ümüzün, "sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" sözüne ters bi adamdır... bu sözü duyunca/görünce espri kaynağıdır...
 • kendisi icin ozel olarak hazirlanmis bir bilgisayarli sandalye ile yasamaktadir
  ayrica bu dehanin bir evliligi de olmustur
  ama kadin artik hawking in kendisine kole gibi davranmasina dayanamamis ve onu terketmistir
  "adam ogleyin ekonomi kitabi okuyo burnunu bile ben siliyorum ama buna ragmen beni bir hizmetci gibi goruyor" beyanatinda bulunmustur kadin..
 • ingiliz fizik profesorü
  tam adı: stephen william hawking
  doğumu: oxford 8 ocak 1942
  kolej : oxford doğa bilimleri
  phd: kosmoloji/cambridge (1966),
  tecrübe:uygulamalı matematik ve teorik fizik
  (cambridge 1973-79)
  1979 lucasian professor of mathematics mertebesine ulaştı
  uzmanlık alanı: evreni yöneten temel yasalar. einstein teorilerini de kapsayan , quantum mekaniği, evrenin kökeni ve kara delikler.
  tez: "large scale structure of space-time" in 1971, (zaman ve uzayın geniş ölcekli yapısı)
  en ünlü teorisi : kara deliklerin atom altı parçacıklar yaydıklari üzerine "havking radyasyonu teorisi"
  taninmasini saglayan kitabi: "a brief history of time" (1988) (zamanin kisa tarihi). bu güne kadar 9 milyon adet satti. best seller listesine giren ilk fizik kitabi
  hastaliği: amyotrophic lateral sclerosis, (a.l.s.) 1963'de kolejde semptomlar göstermeye başladi. 1974'ten sonra ağirlaşti,80'den sonra bakicilara muhtac hale geldi. hali hazirda hareket edebilmek için bir elektrikle kumanda edilen tekerlekli sandalye ve iletişim için çene kaslari ile idare edilen bir konuşma cihazi kullanmakta.

  özel yaşami: kendisini aldattiği için ayrildiği eski karisi jane'den 3 çocuğu var. bir de torunu oldu. eşinden boşandiktan sonra bakicisi elaine mason ile halen süren bir evlilik yapti.
  hali hazirda ikinci karisi ve yardimcilari ile dünyayi dolaşmakta ve sempozyumlara katilmaktadir. cnn, 'larry king live' da ekrana çikmiş ve simpsons çizgi filminde bir karektere ilham vermiş görünmekedir
  http://www.pbs.org/…ing/cosmostar/html/hawking.html
 • yakin zamanda di$ dunyayla baginin giderek kopmaya basladigi haberinin cikmasiyla bizi uzen deha. "bu benden cok dunya icin bir trajedi" demi$.
 • star trek setini gezerken anti madde reaktorunun onunde durup "iste ben bunun uzerinde calisiyorum" diyen (daha dogrusu yazan) insan.
 • official web sitesi: http://www.hawking.org.uk/
 • 12 yaşındayken 2 okul arkadaşı ile ileride önemli biri olacağına dair şekerine iddiaya girmiş kişi.
 • los angeles'ta kanat çırpan bir kelebeğin tokyo'da yağmura neden olabileceğini iddia eden eşi bulunmaz zihin motoru.epey ilginç bir adam.tanışmak isterdim kendisiyle.
 • "zamanın kısa tarihi" kitabı en çok satan ama en az okunabilen yazar
hesabın var mı? giriş yap