• twilight serisinin yazarı.
  • twilight, new moon ve eclipse'i yazmış yakında breaking dawn ve midnight sun'ı bastırcak olan brigham young university'den ingiliz edebiyatı mezunu olmuş insan. üç oğlu ve kocası ile birlikte arizona da phoenix'de yaşamaktadır. amerikalılar kendisini amerikanın rowling'i olarak görmektedirler. kişisel fikrime göre her ne kadar ikiside fantastik edebiyat alanında yazsalarda ikisininde çok ayrı dünyalarda, çok fraklı karakterlerle yazdığı için ikisininde iyi yazdığı yönündedir. aldığı ödüller ise şunlardır.

a new york times editor's choice
    a publishers weekly best book of the year
    an amazon "best book of the decade...so far"
    a teen people "hot list" pick
    an american library association "top ten best book for young adults" and "top ten books for reluctant readers"
  • sıçarcasına yazdığı twilight serisi ile ilgili harika bir yazı için:

http://www.salon.com/…s/review/2008/07/30/twilight/
  • kendisi mormonism'e inaniyormus. kitaplarindaki basarisi da elestirmenlere gore inancindan kaynaklanan erotics of abstinence'dan kaynaklaniyormus.` : vay anasini`
    (bkz: http://www.motleyvision.org/…erotics-of-abstinence/)
  • dili olsun, karakterizasyonu olsun, kurgusu olsun, o kadar başarısız bir yazardır ki bu bayan, ben rowling olsam "benim yerime bunu mu buldunuz?" diye cıngar çıkarır, dünyaya hakkımı helal etmezdim. sen git yıllarca uğraş dantel gibi işle her yerden birbirine bağlanan, her karakterin motivasyonları takip edilebilen, insanların inanılmaz gerçekçi tepkiler verdiği fantastik bir kitap serisi yaz, ondan sonra karşılarına çıkan ilk çok satan kadın fantazi yazarını varisin ilan etsinler.
  • (bkz: alacakaranlık), (bkz: yeniay), (bkz: tutulma), (bkz: şafak vakti), (bkz: göçebe) adlı romanların yazarı.
  • 2 yıl önce alacakaranlık kitabını okuyup, vaktimi boşa harcadığım için küfrettiğim, son zamanlarda tüm kitaplarının yeni baskılarını çok satanlar listesinde görüp pazarlama dehası insanlarla çalıştığını düşündüğüm yazar.

zöe: sözlüğün ergen kaynadığını kanıtlamış oldu be entry.
  • yeni kitabı büyük ihtimalle ikindi olacak yazardır.

(bkz: alacakaranlık)
    (bkz: şafak vakti)
  • filmden sonra okumaya yeltendiğim kitaplarını filmin yarattığı iyi etkiyi bozuyor olduğu gerekçesiyle bıraktığım ilköğretim düzeyinde anlatım kabiliyetine sahip yazar.
  • üzen yazar…

söz, yan yana gelirse bazen mücevher olur…
    onu bulanlar bir hazine bulmuş olur…
    hoplar zıplar, güler oynar ve sevinirler…

söz, yan yana gelirse bazen çöplük olur…
    onu bulanlar kir bulmuş olur…
    tiksinir tıksırır, iğrenir gerinir ve üzülürler…

stephenie meyer beni üzdü…
hesabın var mı? giriş yap