şükela:  tümü | bugün
  • pistonlu basamaklarının üzerinde hareket edilerek kilo verdiren alet
  • profesyonel kullanimlar icin buyuk boyuttakileri var oldugu gibi ev icin uretilmis kucukler de vardir.bunlarin adi genelde mini stepper olur.gymlerdeki versiyonlarinda monitor diskotek gibidir,gaz verir,cildirtir.
  • (bkz: stepper motor)
  • gözlük markası
    iyidir, kalitelidir
  • özellikle bacaklarının iç kısmındaki yağlardan şikayetçi olanların kullanması gereken spor aleti. basen, bel ve bacak için ideal. ilk birkaç kullanımda bile bu bölgeler hemen sıkılaşıyo. kullanması da çok zevkli.
  • güzel, minik bir kardiyo aleti. ev için ideal olanlardan. koca koca yürüyüş bandı, bisiklet gibi şeyler istemiyorsanız alınabilir.

açıkçası kaldırıp kenara atarım diye onlardan almamıştım ama şimdilik iyi ki böyle bi şeyle başlamışım. ben bunu aldım, alırken kendime de pek güvenmiyordum. malum çok üşengeç biriyim ve eve gidince uzanmayı tercih ederim ama fark ettim ki normal hızda adım atarken kitap okuyabiliyorum ya da hızlanınca video izleyebiliyorum. yani böyle hareket olsun diye yapıyorum ve bu şekilde zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum, yaklaşık 40-50 dakika harcıyorum rahatlıkla. dolayısıyla bacaklar çalışıyor.

he biraz spor gibi kendimi zorlamak istediğimde dambılla çalışıyorum, kollarımı da çalıştırmış oluyorum. ayrıca farklı yürüyüş tarzları deniyorum, biraz çömelerek veya parmak ucumda gibi. böyle böyle kendimi biraz spora alıştırmış oluyorum.