şükela:  tümü | bugün
 • bu maddeleri kullananlar hep derin bir sessizlik içindedir.
  mafyanın omertası gibi steroid kullananların da gizli bir suskunluk yasası vardır sanki.
  onlar kendilerinden olmayanlarla asla bu konuları konuşmazlar.
  steroid kullandıklarının bilinmesini istemezler.
  geliştirdikleri vücutlarını sergilerken hep yumurta ve etten bahsederler.
  belki biraz da protein tozu ve aminoasit.
  tabi bol bol da azim hikayesi...

  oysa bugüne kadar ülkemizde -profesyonel sporcular hariç- kimse steroid kullandı diye cezai işlem görmemiştir.
  o zaman, mahalle arası spor salonlarındaki steroid kullanıcıları bile neden bu kadar derin bir suskunluk içindedir;
  ileriki yıllarda olimpiyat oyunlarına katılma ihtimalleri olduğu için mi?
  sanmam!

  bu suskunluğun temel nedeni oynanan oyunda hile yapmalarıdır.
  bölümü geçemediklerinde sihirli kelimeleri yazarlar ve her şey çözülür.
  artık daha güçlü ve daha büyüklerdir.
  ama ortada bir sorun vardır ki o da yapılan hiledir.

  ve bir gün, sizden yıllar sonra spor yapmaya başlayan arkadaşınız türkiye şampiyonu olup size akıl vermeye kalkarsa ona "hile" yaptığını hatırlatın.
  zira doğal olmayan bu ortamda bu sizin en "doğal" hakkınız.
 • steroid kullanmaya teşvik, spordan para kazanmayan, sporda kişisel tatmin dışında bir iddiası olmayan sağlıklı birine yapılabilecek en büyük kötülüklerden biridir. bu noktada steroidin psikolojik bağımlılığı göz ardı edilmemelidir.

  sağlıklı çok adam tanıdım, testisleri nohut kadar kalan...
 • sanılanın aksine türkiye'de de leblebi gidiyor bu meretler. kullanmak ve tavsiye etmek de pervasızlığın son noktaları olsa gerek.
  mucize gibidirler bol bol kullanın vücudun ürettiği hormonların onlarca katını iğneyle verin hormon dengenizi bozun pek bı faydalı olur...

  akıl fikir.. ne diyelim herkesin kendi sağlığı kendi kararı..
 • yıllarca vücut geliştirme sporu yaptıktan sonra belirli bir seviyeye gelip tıkanan profesyonel sporcuların büyük çoğunluğunun kullandığı ilaçlardır. bu şekilde bir kullanım, hakkını verecek ağırlıkta antremanlar yapılıp sonrasında yan etkilerden kurtulmak için tedavi de uygulandığı takdirde kabul edilebilir. fakat ülkemizde maalesef mahalle aralarındaki salonlarda kas yapmaya hevesli liseli gençler tarafından bile kullanılmaktadır. hiçbir sıfatı olmadığı halde sırf para kazanma amaçlı salon açan hafiften kaslı her türk erkeği artık kendine "hoca" payesini uygun görebildiği için, içine leblebi tozu konulan protein tozlarının kilosu 100-150 liradan gençlerimize kakalandığı gibi, son yıllarda el altından steroid alışverişi de oldukça artmıştır. bu spora gönül vermiş cidden aklı başında insanların kurup yönettiği bazı forumlarda bile mutlaka düzenli aralıklarla "arkadaşlar küre başlıyorum, ne önerirsiniz?" tarzı mesajlar görebilirsiniz. vücut geliştirme sporuna gönülden bağlı bir avuç insanın en büyük savaşlarından biridir bilinçsiz steroid kullanımına karşı verilen savaş.

  yazdıklarımın daha faydalı olması açısından bahsi geçen forumlara iki örnek vermek gerekirse:

  http://www.bodyforumtr.com/
  http://www.vucutcu.com/forum3/index.php
 • sporu sağlıklı olmak ve düzgün görünmek için yapmayan, hayatta bir baltaya sap olamamış arkadaşların kendini tatmin için kullandığı madde.

  bu iğneci arkadaşlar atar tutar, soyunma odasında hava atmayı ve tavsiye vermeyi pek sever. ağızlarına tuvalet terliğinin topuğuyla vurmak istiyorum.

  ha bir de kullanıp yine bi'şeye benzeyemeyenler var, onlara pek üzülüyorum bak.

  ölümcül bazı hastalıkların tedavisinde kullanılması dışında hiçbir yarar sağlamaz, zarar verir. mr olympia olmak gibi bir amacınız yoksa uzak durun.

  normal bir insan için spor bir oyunsa steroid şifre yazmaktır. şifre yazmayın, bırakın çocukluğu. kaslarınız büyürken mental olarak da büyürsünüz belki.
 • vücuda overclock yapar. işlemci* yanabilir. kullanmayın çünkü sonradan pişman olacaksınız.
 • nat geo 'da yayınlanan "süper insan: kas geliştiriciler" programında ayrıntılı bir biçimde incelenmiştir.

  kullananlar doktorlar tarafından hasta olarak nitelendirilmekte ve anorexia nervosa hastalarında olduğu gibi aynaya baktıklarında gördüklerinden bir türlü memnun olmayan insan psikolojisi sergilemektedirler diye anlatılmaktadır..

  kullanan hastalardan birisinin steroid kullanımı için verdiği örnek ise konunun özeti gibi "süpermen olmak varken neden clark kent olarak kalayım ki "
 • bu yazı steroid uzerine cekilmis bir belgesel olan bigger stronger faster uzerine yazilmistir. bodytr.com adresindeki yazımdan alıntıdır.

  http://bodytr.com/…d-tartisma-paylasim-t377-45.html

  arkadaşlar, dostlar, canlar, dedeler, belgeseli izleyecek olursanız bu söylediğim zaten yerini bulacaktır ama dil sorunu nedeniyle izleyemeyecek olanlara -dili ingilizce- şimdiden rahatlıkla söyleyebilirim ki belgeselin savunduğu yargı -benim perspektifimden- steroidin sadece c vitamini ya da evde kullandığınız ocak çakmağı kadar zararlı olduğu; doğru kullanılmadığı halde her üçünün de ölümcül sonuçlara yol açabileceğinden bahsediyor. peki ama doğru kullanım nedir? iste isin sırrı da burada. bana soracak olursanız, bu sporu sevmekten başka hiç bir meziyeti olmayan biri olarak konuşuyorum- bu işi -nam-i diğer kür yapmadan önce vücudunuzu her şeyden önce iyi tanımanız gerekir. gerçekten ona ihtiyacınız olup olmadığını iyice tartmanız gerekir? hem fizik hem de zihnen mükemmel ölçüde hazır , kür sırasında ve ertesinde nelerle karsılaşacağınızı iyiden de öte çok çok iyi bilmeniz gerekir. bu isin bilinçsiz yapımı, üzerine hiç bir özel koruma almaksızın etiketi üzerinde parmak arası bir terlik ve gözde güneş gözlüğü ile mars gezegenine iniş yapmaya benziyor; siz güzel gözüktüğünüzü sanıyorsunuz, halbuse başınıza gelen tek şey kendinizi zehirlemek.

  bu isi gerçekten kafaya koyduysanız. sanırım ilk adım bu olmalı bu işi kafaya koymak. çünkü gerçekten bu büyük bir adim, insanin her ne sebeple olursa olsun, aynada, plajda, sokakta güzel görünmek, yarışmalarda daha iyi basarılar elde etmek yada başka bir sebeple vücuduna bir kimyasal enjekte etmek yada ettirmek basit olmanın ötesinde, karmaşıklığın ta kendisidir. o sebeple vücudunuzu bu kargaşaya sokmadan önce bu isi yapabileceğinizden gerçekten emin olun. çünkü bu sadece bir kapsül iğne yada bir kaç tablet hapın alınıp oldukça ağır -ki bazen yarim yamalak- bir idman çıkarıp ertesi güne uyanmak değil. en kötüsü 6 ay sürecek bir maraton. buna hazır olduğunu hissedin. bir başkalarının söylemesi, salon duvarlarında gördünüz posterler, yada daha ağır kaldırma isteğiniz olmasın sizi bu işi yapmaya yönelten. kendinizi motive eden yine siz olun.

  vücudun kendi üretmediği ve topraktan çıkmamış -ki artik topraktan çıkanlar bile genetikleri değiştirildikleri için iyi birer kanser sebebi- her şey vücut tarafından reddedilir. yedi ceddiniz steroid kullanmadıysa, genetiğiniz yasamın doğası gereği steroide, "ağam, ö buyur hosgelmişin" seklinde yanaşmayabilir.. yapacağınız, bu ateşten topu doğru kullanmaktır. kendinizi yakmaktan korkuyorsanız. hiç yaklaşmayın bile. herkesin steroid kullanmak gibi bir mecburiyeti yok. hatta bu yolla iyi bile yapmış olursunuz. ileride bahsi geçtiğinde yanlış kullanımdan doğan zararlar, steroidin direk olarak kendi kusuruymuş gibi ileri sürülmez.

  karar alindi ve o kur yapılacak. ne istediğinizi bilin. agbi kollarım şişsin, göğüslerim cıksın adamıysanız. ne olur yapmayın, vazgeçin. yazık edersiniz kendinize; taşaklarınız küçülür, kısır olursunuz, zayıfsanız çok hızlı kilo alıp ayni hızla kaybedersiniz, kür içinde bastığınız ağırlıklar, kür bitiminde hayal olur, özgüveniniz ağırlıkların altında sizinle beraber ezilir gider. etrafa malzeme olursunuz. "ilaç da yaptı yine bi halt olmadi"ya kalır adınız. hiç dokunmayın. gelin salona, iyi antrenman yapanları izleyin, kendinize iki üç kanka yapın, iki kol çalışıp iki ağırlık kaldırıp eve gidin, aynanın karşısına geçip kaslarınıza bakarak zevke gelin. ama sakın ilaca yanaşmayın. lütfen yapmayın.

  ne istediğinizi de biliyorsunuz. en zor adımlardan biri daha bertaraf edildi. hem 6 ay çok siki çalışmaya -ki en ez 2 yıldır düzenli ve doğru spor yaptığınızı varsayıyorum yoksa konuşmaya bile gerek yok- hem de bu is nasıl yasamayı gerektiriyorsa hazırsınız. simdi konu para, yapacağınız kürün maliyeti en iyi ihtimalle 500-600 tl olacaktır, bunun yanında 6 aylık ek besin ürünlerini de katacak olursak en az 1500 tl ve 6 aylık salon masrafınız 500 tl, -ki salon 6 aydan sonra da devam edecek, yiyecek giderleriniz 2000 tl belki de çok daha fazla.... yaklaşık 5000 tl... bu ise harcayacak bu kadar paranız yoksa, lütfen başlamayın, dokunmayın o ilaçlara. kendinize yazık edersiniz. sadece kur yapmış olmak için iki ampul şundan iki tane de su haptan alıp vücudunuzu bertaraf etmeyin, unutmayın onların her biri birer kimyasal kombinasyon, oyuncak değil, elinizden öte içinizde patlar... bu bir kinaye değildir. gerçekten patlar her yerinizi anlam veremediğiniz sivilceler sarar, meme uçlarınız büyür, sarkar ve kadınların ki hassaslaşır, ve dokununca ciddi olarak acır. böbrekleriniz aşırı yüklemeden dolayı işlem görmez hale gelebilir. ve hatta kan işemeye kadar gidebilir. bilmiyorsanız, yeterli bütçeniz yoksa, kafa ve fizik olarak hazır değilseniz, kısaca; yapmayın...

  her şey tamam para, konsantre, fiziksel ve zihinsel uyum... ne yapacağınızı, nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? alacağınız ilaçların gerçek olup olmadığını yada? muhtemelen ilaçları, yurt dışında yasayan bir tanıdığınız yada yine yurt dışı kaynaklı bir göndericiniz yoksa -türkiye de bu isler hiç istemesek de böyle- ilaçları salondaki en kaslı kişilerin birinden -hoca demek istemiyorum başkası da olabilir- temin edeceksiniz. peki hangi ilaçları? nasıl ki internette -büyük çoğunluk olarak- bir şey aratmak istediğimiz de bunu google`a yazıyorsak, gear dünyasında da böyle bir kaç kalıp söz konusu, herkes için geçerli olduğu kabul edilen bir kaç reçete, ilaçların adini burada yazmak istemiyorum. belki de forumun kurallarına aykırıdır. ama bu işi bilen birine danışın. bu isin bileni kim peki? size ilaç satmaya çalışan adam olmadığı kesin. araştırın öğrenin. bu yazıyı okuyabildiğinize göre, internete erişim imkanınız var, eğer biraz da ingilizceniz varsa, ulaşamayacağınız kaynak yok. günde 2 saatlik bir araştırma temposu ile 1-2 ay gibi çok kısa sure içinde edinebileceğiniz bilgiler emin olun ki sizi şaşırtacaktır. okumaktan korkmayın. o elinizdeki sarı kapaklı küçük şirin sise göründüğünden çok daha tehlikeli olabilir. biraz okumaktan kimseye zarar gelmez. sağlığınızı hiçe sayarak sadece cebinizdeki paraya odaklanmış insanların vücudunuzda geri dönüşü çok zor hasarlara sebep olmasına izin vermeyin. bu ilaçları satan herkes böyle değil elbette. bu isin pirleri de var. ama bir ilk kur yapan olarak onlara denk gelme olasılığınız, bindiğiniz ilk 129t otobüsünün şoförünün megan fox olması ile neredeyse aynidir. hmmm. o kadar karamsar olmaya gerek yok; belki de biraz daha fazladır.

  konsantre, para, beden ve ruh, ilaçlar, kur&idman&beslenme programı.... her şey hazır....

  gidin yapın.
 • vucut geliştirme işi ile uğraşanların aldığı çoğu testosteron benzeri steroid ismi verilen ilaçların özellikle aniden kesilmesi sonucu kısırlık, ereksyon zorluğu gibi şikayetler görülebilir. bunu nedeni, alınan yüksek hormon miktarına uyum sağlamak için testislerdeki hormon algılayıcı reseptörlerin sayısının çok miktarda artması ve ancak yüksek dozda testosteron ile iş görür hale gelmesidir. dışarıdan alınan hormon kesildiği anda testisler kendi ürettiği hormonlara cevap veremez hale gelirler, çünkü hormon tepki eşikleri aşırı yükselmiştir. bundan sonrada şikayetler başlar. steroid olmadığı öne sürülen ilaçlar, steroid olmasalar bile, steroid etki mekanizmasının ortasında bir yerden etki ederek iş görürler. dolayısı ile steroidlerden pek de bir farkları yoktur. uzun dönemde bu tip ilaçları kullananların sağlıklı kaldığı görülmemiştir.
 • bunu içerseniz olacaklar , kuşunuz kalkmaz, kalksada su basar su tabancası gibi tek atış yaparsınız. ..
  vucut su toplar. bıraktıktan sonra 30. çişe gittiğinizde hacim azalmıştır dehidrasyon . ağırlık kaldırma eşiği % 50 ye kadar artar , hacimlenirsiniz, güçlenirsiniz, kür yaparsanız .. kendinizi he-man gibi hissedebilirsiniz. kaslar su topladığından aynı zamanda inanılmaz bir büyüme gerçekleşir bu izleyen haftalarda saçlarınız dökülür 'ki bu dökülme kalıcıdır. dökülen saçlar bir daha yerine gelmeyecektir. karaciğer zorlanır yıpranır , bazen yağ bağlar bu siroza sebebiyettir. farkında olmadan agresifleşirsiniz, sevdiklerinizi kırarsınız ve en kötüsü bıraktıktan sonra çok kötü bir çöküş başlar vucut hızla geri gider. çöküş bittiğinde eski halinize göre biraz daha hacimli fakat kendinizi bok gibi hissedersiniz, nedeni değişen hormonlarınızdır. steroid kullanırsanız memeleriniz aşırı büyüme gösterebilir, steroid kullanan birinin duştan çıktığında su damlaları yuvarlak inci şeklinde tende tutunduğu kayıp gitmediği bir gözlemlenmiştir, sıırtta ve bacaklarda sivilce ve yaralarda diğer belirtilerdir.