şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her yerde doktor imajı boynuna steteskop asmış biri olarak çiziliyor. kötü emsalden örnek yaratmak diye buna denir. boynuna steteskopu asıp gezen adam ne kadar ciddi olabilir ya? işin bittiyse malzemeyi yerine koysana hemşerim ne şov yapıyosun? elinde teraziyle gezen, boynuna tokmak asan hakim var mı?

  lisede kravatını çıkarıp başına rambo gibi bağlayan hayta öğrenciden ne farkı var şunun? müdür muavinlerinin can düşmanlarıydılar. bakıyorum başkehimler falan hiçbir şey demiyor bu haylaz doktorlara hatta kendileri de asmışlar birer steteskop ben doktorum ha diye dolanıyorlar. başhekimim diye çift taraflı iki steteskop asan var. ayıp ayıp.
 • muayenesi 2 dakika geç olsa zırlayacak yazar beyanatıdır.
 • hakim karar verirken tokmağı kulağına mı sokuyor amk. zamandan kazanmaya çalışan doktordur.
 • e neresine asacaktı?

  steteskop da öyle cebe sokulabilir, bele dolanabilir, kutusunda taşınabilir bir meret değil ki...
 • neresine soksun steteskopu?
  acaba hayatında eline steteskop aldın mı?
  o öyle kolay kolay katlanan, cepte olduğu gibi durmaz.
  kulaklık değil o.

  ulan bu ekşiciler gerçekten sağlıklı değiller ya, gerçekten çok garip insanlarsınız siz.
 • aynen, halbuki götüne sokmasi lazim.

  yapcaginiz tespiti sikeyim sizin, siz tespit falan yapmayin.
 • boyuna asmayınca kaybolmasından kaynaklanır.
  önsöz: ne kadar az bilgiyle teknik konular hakkında ne kadar bilmiş yorumlar yapıyorsunuz.
  şimdi size birebir yaşanmış olayları anlatayım. serviste hasta fenalaşır, hemşire doktor çağırır doktor gelir hasta nefes almıyordur. hemen akciğer solunum tüpleri(entübasyon) hazırlanır hasta oksijensiz bir süre solunum tüpünün takılmasını bekler, zaman karşı bir yarış vardır bir yandan hasta yakınları ağlar, hemşireler koşturur, odada herkes kan ter içindedir. bir yandan kalp masajına başlanır. böyle bir ortamda doktor solunum tüpünü takar ama o da ne ??! solunum tüpünün akciğere mi mideye gittiğini anlamak için steteskop gereklidir. mideye gittiyse verilen hava karnı şişirecek hastanın solunumunu imkansız hale getirecektir. işte boynuna takmazsan bu şartlarda steteskop ararsın orda ağlayan hasta yakınlarının yanında. o yüzden bilmediğiniz teknik konular hakkında saçma sapan yorum yapmayın.