şükela:  tümü | bugün
 • avrupa birliğini, sağcıları birleştirmek suretiyle çökertecek olan faktör bu neanderthal kılıklı dayıdan ziyade konrolden çıkmış, 50 yıl öncesinden kalma, günümüzde değişen konjonktür ve sosyopolitik şartlar nedeniyle geçerliliği kalmamış ve suistimale son derece açık hale gelmiş, üstelik bir de 2015 mülteci krizi faciasında gördüğümüz şekilde her tür ihlal edilen avrupa birliği mülteci regülasyonları ve bunların suistimali sonucu ortaya çıkan ortadoğulu çomar istilasıdır.

  bir çok avrupa şehrinde can ve ırz güvenliği sorunu ayyuka çıkmış durumda, kadın ve çocuklara tecavüz korkunç boyutlarda. finlandiya gibi gayet sessiz sakin bir ülkede bile rotherham pedofil çetesi benzeri arap pedofil çetesi peyda oldu. 9 tane arap mülteci en küçüğü 10 yaşında olan kız çocuklarını sosyal medya üzerinden avlayıp aylarca toplu tecavüz etmiş. helsinki'de bile değil, iyice kuzeyde sıkıcı bayık bir yer olan oulu'da oldu bu olay. helsinki'ye hiç girmiyorum. helsinki merkez tren garı bazı saatlerde esenler otogarı'ndan beter, hatta esenler otogarı onun yanında nezih bile kalıyor.

  uzun lafın kısası bu herif gücünü, popülaritesini, hitap edeceği kitleleri ab'nin kontrolsüz, başıbozuk göç politikalarından alıyor. ortada ciddi anlamda tehdit oluşturan bir ortadoğulu çomar istilası olmasa steve bannon müşteri bulamaz, kimsenin iplemediği marjinal bir ses olarak kalırdı.

  avrupa birliği'nin günü kurtarıp şirin gözükmekten başka bir derdi olmayan sığ görüşlü, çapsız ve vizyonsuz siyasetçileri bindikleri dalı kesiyor, birliği resmen sabote ediyor. asıl sabotör bannon gibiler değil bu çapsızlar sürüsü.

  filistinli genç kıza 'hepinizi alamayız' diye çemkirip tv kameraları önünde ağlatan merkel daha sonra sırf popülizm olsun diye 180 derece dönüş yaparak '1 milyon mülteci alacak durumumuz var, gelin gelin' diye ilan edip avrupa'ya 2 milyona yakın (ezici çoğunluğu askerlik yaşında erkek) ortadoğulu akın etmesine, ortalığın affedersiniz amına koymasına neden oldu.

  bunlar etki-tepki meselesi hep.
  ha şimdi diyeceksiniz ki ortadoğulu göçmen ve mülteci almayan, homojen nüfusa sahip polonya ve macaristan gibi ülkelere ne oluyor da islamofobi histerisine tutulup gidip en sağcı tiplere oy veriyorlar?

  adamlar yanı başlarında olup biteni görüyor, komşu batı ülkelerindeki çomar istilasını medyadan ve sosyal medyadan duyuyor, bu bir. osmanlı ordularının viyana kapılarına dayanmasını unutmadılar, bu da iki. osmanlı'yı viyana kapılarında durduran polonyalı prens katolik dünyasında büyük kahraman olarak iyi bilinir. hem vatikan'da, hem de polonya'da büyük katedrallerde devasa yağlıboya resimleri var, yerden tavana böyle. adamlar tarihi asla unutmadıkları için müslüman istilası korkusu genlerine işlemiş -tıpkı bizlere ilkokuldan itibaren aşılanan haçlı fobisi gibi. bizim millet avrupalıları nasıl haçlı olarak görüyorsa, ki en moderniniz bile gerekli şartlar oluştuğunda haçlılar diye saydırır, bunlar da müslümanları istilacı barbar orduları şeklinde görüyor. bizim millet de unutmuş değil yani, aldı nemçe yine nazlı budin'i diye türkü var, eh bizim dilimizde hala pelesenk şarkısı türküsü varsa onlarda da geçmişi hatırlatacak kültürel elementler illa ki vardır. gerçi osmanlılar ve arap çomar sürüleri aynı şey değil ama 'müslüman' kimliği ve doğudan gelen barbar orduları arketipi yüzlerce yıl toplum hafızasında yer etmiş bir kere. en azından benim teorim bu yönde.
  demek istediğim, onların olayı batı avrupa'dakinden farklı dinamiklere bağlı.

  sadede geri dönersek, kabahat bannon'da değil, onun palazlanması için gerekli bütün şartları sağlayan beyinsizlerde.
 • uluslararası terör örgütü lideri. öyle bir liderlik ki televizyonda hiçbir şey bilmeyen boş, araştırmacı yazarların çokca zikrettiği “rockefeller, rotschild” gibi adamlara bile emir veren güce sahip bir lider. bu isimleri görünce hemen “yaa yine mi komplo teorisi be hocam?” demeyin. yazdıklarım/yazacaklarım tamamen gerçektir. kaynaklarıda yer yer flooda ekleyeceğim.

  daha önce hakkında uzunca bir entry yazacağımı #97007398 numaralı entrymde belirtmiştim. bu entryler bir flood şeklinde olacak. öncelikli olarak görünmeyen bannon’dan bahsetmektense bu adamın görünen “sahte” imajını konuşarak başlayalım. entrylerden haberdar olmak için başlığı takibe alabilirsiniz.

  asıl adı kevin stephen(steve) bannon, 27 kasım 1953’te aslen irlanda kökenli* işçi bir ailenin çocuğu olarak norfolk, virginia’da dünyaya geldi.

  ailesi katolik, kennedy *ve sendika taraftarı olan demokrat bir aileydi.(kaynak: telegraph)

  1976 yılında virginia tech’ten mezun oldu. bu arada okula dair ayrıca (bkz: 16 nisan 2007 virginia tech katliamı).

  “tam tarih belli olmasada” 70’lerin sonunda amerikan donanmasına katıldığı söyleniyor “internet” kaynaklarında... adamı donanmada ne tanıyan var ne de hakkında birşey bilen.

  muhtemelen satılmış, amerikan donanması personel komutanlığı eski başkanı edward sonny masso bannon hakkında bazı söylemlerde bulunmuş. birlikte subay olarak görev yaptıklarını, iyi bir subay olduğu vs. gibi bannon’u köklü bir geçmişi olan ultra çok yönlü kahraman amerikan askeri olarak hafızalara kazımaya çalışmış. (kaynak: military times) ayrıca verdiğim kaynağı dikkatli okursanız amerikan donanmasının, steve bannon denilen zâtın askeri kariyeri hakkında hiçbir ayrıntı veremediğini, bu durumun personel arşivlerinde açıklanamayan bir sorundan kaynaklı olduğunu belirtiyor. buradan çıkarılacak varsayım:

  (bkz: at yalanı sikiyim inananı)

  biz devam edelim.

  bannon 80’lerin sonunda donanmadan ayrıldıktan sonra goldman sachs adında bir şirkette yatırım danışmanı olarak işe başlıyor. entryi okumaya kısa bir ara verip hemen bu şirket hakkında yazılanlara bir gözatmanızı tavsiye ederim. her türlü finansal mafyalık, manipülasyon hizmeti olup, bir gecede ülkeleri ekonomik krize sokabilen bir şirket...

  lütfen (bkz: goldman sachs)

  devam edecek...
 • seçmenleri dolandırdığı ortaya çıkıp tutuklanmasından sonra fbi başkanı ve dr. fauci’nin kellelerini almakla ilgili sözleri nedeniyle bir kere daha sıçmıştır. trump (ve ailesi) ile beraber hapiste çürür umarım.
 • breitbart’tan da atılmış şarlatan. hem leş fikirleriyle halkı zehirledi hem de kaypaklığıyla herkese ibreti alem oldu.

  şu hiçbir fikri doğru bir zemine oturmayacak bol keseden sallayan soytarının beyaz saray’da stratejist olduğu dünyada oprah başkan olur mu diye sorgulayan var bir de akıl fikir diliyorum. flynn olacak kanser de paketlendi, sıra ağababaları olacak o sapık idiot başkan bozuntusuna da gelecek umarım. şürekasından nefret ediyorum.
 • duvara yardım diye gofundme kampanyası yürüten, sonra da bu paraların üstüne konan, donald trump'ın eski danışmanı. yakalanmasının en komik kısmı ne biliyor musunuz? usps çalışanı, postane memuru tarafından yakalanmış, hahaha... hem de 25 metrelik yatta tatil yaparken. soruşturmayı de federallerle birlikte postanenin ilgili birimi yönetmiş. suçlamalar elektronik fon transferi yoluyla suç işlemeye kalkışma (wire fraud) ve para aklama (money laundering).

  kim ne derse desin, usps ile trump arasındaki mücadelede usps vurdu gol oldu. haber

  aylar sonra gelen edit: trump'in başkanlığının sona ermesine saatler kala trump tarafından affedilerek bugüne kadar işlediği suçlardan ötürü hapis yatması önlenen kişi. yarın öbür gün haydi gelin kendi duvarımızı kendimiz örelim falan der, yeniden para toplar ve topladığı paraların üzerine konarsa, o başka...
 • meksika'ya duvar örme kampanyasıyla ilgili bir online fundraiser*'da toplanan paraları cukkalamak, buna mukabil sahtekarlık ve dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklanmış trump'ın kampanya yöneticisi ve eski beyaz saray danışmanı.
 • artık nasıl bir kafayla yaşıyorsak adamın adını(bkz: stannis baratheon) olarak okudum.
 • bu gerizekalinin adini ileride cok duymaya baslayacagiz, hazirlikli olalim. tanim: yeni dick cheney modeli, yalniz cok daha kotusu.
 • bu isme olan aşinalık zamanla artacak, abd anelizlerinizde lazım olacak, o yüzden birkaç not düşelim.

  - bu adam beyaz saray'ın (trump yönetiminin) baş stratejisti.

  bu ne diyeceksiniz? amerikalılar da muhtemelen öyle diyordur. bu pozisyon trump'ın uydurduğu bir pozisyon. daha önce beyaz saray'daki en üst rütbeli görevli chief of staff denilen, beyaz saray görevlilerini işe alıp yöneten, gerektiğinde kongreyle ve kabineyle müzakere eden, başkanın bilgi akışını kontrol eden ve sağlayan bir görevliydi. doğrudan başkan tarafından atanan ve kongre onayına ihtiyacı olmayan bu görev, eğer iç siyasetin gündelik işlerine karışmam diyen bir başkan görevdeyse chief of staff'e de facto yani fiili başbakan denirdi.

  baş stratejist ise kıdem olarak bu kişiye denk bir tür danışmanlık pozisyonu olarak görünüyor.

  - kendisi trump'ın seçim kampanyasının stratejistiydi.

  başkanlar göreve geldikten sonra seçim havasından çıkarlar ve daha kucaklayıcı bir izlenim verirler. ama trump'ın böyle bir niyeti olmadığı göreve başlama törenindeki konuşmasıyla da, yaptığı atamalarla da, obama döneminden kalan bürokratlarları kovmasıyla da belli oluyor. bir de buna, seçim kampanyasının stratejistine bu kadar önemli bir kıdem ile böyle bir pozisyon yaratılmasını düşünün. teamülleri yok sayma, "outsider" olma gibi şeylerin de etkisi vardır elbet, ama burada esas nokta başkanlık stratejisinin de seçimdeki kadar hödük ve kutuplaştırıcı olacağını ilan etmesidir trump'ın. bu kasıtlı bir hareket ve "alternative facts" ibareleri, medyayı susturma çağrıları ile de trump yönetiminin ileride erdoğan'a benzer bir şekilde "kendi gerçeklerinin" propagandasını yaparak, hain-milli ikileminde siyaset yapacağının da işareti.

  - bu adam aşırı sağcı ve medyadan geliyor.

  kendisi abd'nin akit gazetesi olan breitbart news'in üst düzey bir yöneticisi.
 • büyük sorunlar yaratmaya gebe kişi. kendisini trump'tan daha büyük bir sorun olarak görenler var.